Kaip teisingai vartoti kolageną?

Norėdami pasirūpinti puikia savo savijauta, ne tik kruopščiai prižiūrime mitybą, bet ir pasirūpiname papildomais maisto papildais. Tarp jų daug dėmesio susilaukia kolagenas – nors šis baltymas mūsų organizme gaminasi natūraliai, su amžiumi gamybos procesai lėtėja: tai galime pastebėti tiek savo išvaizdoje, tiek bendroje savijautoje. Tuomet į pagalbą pasitelkiami kolageno papildai – šį kartą atsakysime į visus klausimus, kylančius dėl teisingo jų vartojimo.

Kolageno teikiama nauda

Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo to, kokiais tikslais dažniausiai yra geriami šie maisto papildai ir ką kolagenas gali pasiūlyti. Šio baltymo nauda yra labai universali, tad jį mielai renkasi tiek vyrai, tiek moterys. Pirmiausiai tokių papildų naudojimas gali turėti įtakos mūsų grožiui: plaukai tampa žvilgesni, sveikesni, oda išsaugo drėgmę ir elastingumą, o nagai tampa tvirtesni. Dažnai pabrėžiama, kad šis papildas pristabdo senėjimo požymius.

Kolageną mielai renkasi sportuojantys ir tie, kurie kenčia sąnarių skausmus ar serga osteoporoze (kaulų tankių mažėjimo liga). Jis palaiko jungiamuosius audinius ir numalšina skausmus po didesnio fizinio aktyvumo. Be to, pagreitėja raumenų atsistatymas ir jų augimas. Kolagenas gali būti naudingas ir virškinimui bei širdies sistemos darbui, o kartais pastebima ir geresnė nuotaika ar nerimo sumažėjimas, tad akivaizdu, kad praktiškai kiekvienas suras priežasčių, kodėl reikėtų apsirūpinti šio baltymo atsargomis.

Kam rekomenduojama naudoti kolageną?

Dažniausiai kolageno gamyba organizme sulėtėja sulaukus 25 metų, tačiau dėl neteisingo gyvenimo būdo, jo atsargos gali pradėti mažėti ir anksčiau. Tam įtakos turi prastas miegas, stresas, gausus cukraus vartojimas, dažnas deginimasis saulėje, žalingi įpročiai ir kiti panašūs veiksniai. Šiuos papildus galima vartoti profilaktiškai arba pastebėjus tam tikrus požymius. Elastingumą praradusi oda, pirmosios raukšlelės, sunkiau gyjančios žaizdos, nykstanti raumeninė masė, mažiau lankstūs sąnariai, suprastėjusi nagų, plaukų būklė yra tik keletas iš jų.

Dažnai kyla klausimų, ar kolageną gali vartoti nėščiosios. Šis baltymas joms, kaip ir žindančioms moterims, yra visiškai saugus. Tačiau tiek dėl dozavimo, tiek dėl pačių papildų naudojimo pravartu pasitarti su savo gydytoju. Taip pat klausiama, ar tokie papildai draugiški veganams ir vegetarams. Reikėtų turėti omenyje, kad dažnai sudėtyje yra naudojami gyvūnų kaulai ir baltymai, tačiau vis dažniau galima surasti ir augalinės sudėties produktų – tereikia atidžiau panagrinėti visas sudedamąsias dalis.

Kokį kolageno papildų tipą pasirinkti?

Kolagenas gali būti pateikiamas skirtingose formose. Galima rinktis miltelius, tabletes, kapsules ar skystus produktus. Jie neturi reikšmingų skirtumų, tad užteks pagalvoti, kokia vartojimo forma Jums patiems atrodo priimtiniausia. Taip pat galima rinktis kolagenu praturtintas kaukes, kremus ar kitas veido priežiūras priemones. Tiesa, jos gali būti mažiau veiksmingos nei maisto papildai, kadangi kolageną per odą absorbuoti yra sunkiau. Tačiau kaip papildomas priemones jas tikrai verta išbandyti.

Atkreipkite dėmesį, kad kolageno maisto papildai kartais praturtinami ir kitais naudingais ingredientais. Pavyzdžiui, labai palankiai vertinami kolageno ir vitamino C ar hialurono rūgšties deriniai. Tinkamiausi produktai priklausys nuo to, dėl kokių priežasčių nusprendėte naudoti kolageną. Platų juo praturtintų papildų asortimentą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos:https://pigu.lt/lt/search?q=kolagenas.

Kada ir kaip turėtų būti vartojamas kolagenas?

Kolagenas gali būti vartojamas neribotą laikotarpį. Priklausomai nuo organizmo ir dabartinės būklės, rezultatus galima pastebėti po 4 – 12 savaičių. Paros metas reikšmės neturi, tad galėsite papildus išgerti Jums patogiu metu. Jeigu rinksitės tabletes ar kapsules, jas reikėtų užgerti vandeniu. Sportuojantiems patariama kolageną išgerti po treniruotės – jame yra raumenims reikalingų aminorūgščių, kurios padeda greičiau atsistatyti.

Kartais siūloma šiuos papildus vartoti kartu su maistu, tačiau jokių griežtų taisyklių šiuo atveju nėra. Jei dažniausiai pamirštate ar nemėgstate gerti papildų, šie tikrai nesukels papildomų nepatogumų. Tiesa, nesuklysite, jeigu atsižvelgsite į gamintojų rekomendacijas. Priklausomai nuo maisto papildų veikliųjų medžiagų ir jų kiekio, tam tikri vartojimo patarimai gali skirtis, tad neabejotinai reikėtų vadovautis būtent šia informacija.

Įsidėmėję šią informaciją, turėtumėte lengvai suprasti, kaip naudoti kolageną. Tam tikrai nereikia jokio pasiruošimo ar specifinių žinių, tačiau akivaizdu, kad nauda gali būti labai reikšminga mūsų organizmams.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 6+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")