Kaip tapti medžiotoju?

Grupė: LAISVALAIKIS

Didžioji dalis žmonių mielai valgo mėsą. Žvėrienos mėgėjai žino, kokia brangi ir skani ši mėsa, kokiu būdu ji atsiranda ant stalo, todėl kartais susimąstoma kaip tapti medžiotojų, kur galėtų šią skanią mėsą susimedžioti pats. Tai nėra labai sunku, tačiau reikia pasiryžti gana ilgoms procedūroms bei nemažoms išlaidoms, nes tapimas medžiotoju yra mokamas.

Pradedant savo medžiotojo karjerą reikėtų užsiregistruoti į kursus. Kursai vykdomi įvairiuose medžiotojų būreliuose, kuriuose taip pat reikia atlikti ir vienerių metų trukmės stažuotę. Kursų bei stažuotės metu patyrę medžiotojai kandidatą moko saugaus elgesio medžioklėje, supažindina su oficialiais keliamais reikalavimais bei įstatymais, kurių būtina paisyti medžioklės metu. Taip pat, praktiškai ir teoriškai susipažįstama su medžioklės eiga.

Siekiant gauti medžiotojo statusą būtina pateikti komisijai tinkamai užpildytą prašymą, taip pat gauti pažymas iš policijos komisariato dėl teistumo (medžiotoju gali tapti tik nepriekaištingos reputacijos pilnamečiai asmenys), apie gyvenamosios vietos deklaravimą, fotografijas pažymėjimui (2-3 vienetus, skirtas dokumentams). Pateikus visus dokumentus teks laikyti egzaminą, kurį sudaro net 100 klausimų. 20 klausimų yra susijusių su saugumu, todėl tik atsakius į juos leidžiama atsakinėti į likusius 80. Išlaikius teorijos egzaminą laikomas praktinis šaudymo egzaminas šaudykloje. Jei abu egzaminai praeina sėkmingai, išduodamas medžiotojo bilietas ir galima pradėti rūpintis leidimu ginklui, ginklo bei kitos atributikos įsigijimu.

Jei Jūsų galvoje kirba mintys kaip tapti medžioju, vertėtų pagalvoti, ar neturite nuobaudų (per pastaruosius metus) susijusių su medžioklės ar žvejybos taisyklių pažeidimais, alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų vartojimu (medžiotojo bilieto galite negauti net jei esate įkliuvęs neblaivus už vairo), taip pat, ar nesate atlikęs tyčinių nusikaltimų per pastaruosius keletą metų. Jei esate doras pilietis, kliūčių gauti medžiotojo bilietą neturėtų kilti. Žinoma, jei tik sėkmingai išlaikysite egzaminus.

Ruoštis egzaminams galima ir savarankiškai, tačiau rekomenduojama rasti žmogų galintį Jums padėti. Geriausiai tam tinka patyręs medžiotojas ar tas, kuris neseniai praėjo tą pačią procedūrą – tapo medžiotoju. Pagalba pravers siekiant lengviau ir efektyviau įsisavinti medžiagą, suprasti kodėl atsakymas yra toks, o ne kitoks, o išklausius praktinių nutikimų jie lengviau įsimins ir bus paprasčiau atsakant į klausimus egzamino metu.

Tapę medžiotojais pasirūpinkite ginklo leidimu, kurio išdavimo procedūra gana ilga (bendroje sumoje trunka apie 2-3 mėnesius), įstokite į medžiotojų būrelį, kad turėtumėte galimybę medžioti. Jei būrelio nerasite, medžioti galėsite su pavieniais medžiotojais, kurie organizuoja specialius medžioklės renginius vadinamiesiems laisviems medžiotojams.

Galvodami apie tapimą medžiotoju nepamirškite, kad medžioklė yra labai atsakingas ir pavojingas užsiėmimas, kuris reikalauja ypatingai tvirtų žinių ir patirties. Be to, atminkite, kad medžioklė neretai sulaukia ir prieštaringų reakcijų, tad turite būti pasiruošę įvairioms reakcijoms ir replikoms net ir iš artimiausių žmonių. Tačiau jei medžioklė Jūs žavi, kodėl gi netapus medžiotoju?

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Kazys2021-10-24, 12:18 Kur stoti
kestas2021-08-24, 21:54 sveiki. kiek kainoja kursus.aciu

Komentuoti:

Kiek bus 7+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")