Kaip gaminamas muilas?

Grupė: LAISVALAIKIS

Muilas yra svarbi kasdieninės higienos dalis. Jis išvalo kūną nuo susikaupusių nešvarumų, panaikina prakaito kvapą. Šiandien galimas muilo pasirinkimas labai platus, todėl nesunku atrasti patį tinkamiausią savo odai, tačiau pramoninėje gamyboje naudojama daug cheminių medžiagų, kurios kenkia odai ir kelia alergines reakcijas, todėl neretai iškyla klausimas kaip gaminamas muilas, juk dabar galima patiems pasigaminti įvairių kasdienių daiktų, tai kodėl gi nepasigaminus muilo ir nepradėti naudoti natūralių medžiagų produkto, o tuo pačiu gal net sutaupyti ir pinigų.

Norint susipažinti kaip gaminamas muilas pirmiausiai reikia tūrėti visas gamybai reikiamas priemones. Lengviausia gaminti muilą naudojant muilo bazę, jos galima įsigyti specializuotose parduotuvėse, kur parduodamas natūralus muilas arba įvairiose interneto parduotuvėse. Naudojant muilo bazę nebereikia rūpintis aliejų maišymu, jų proporcijomis. Muilo bazė gali būti skaidri arba balta, dažniausiai naudojamos abi, įprastai muilo pagrindas gaminamas iš baltos bazės, o papuošimams labiau tinka permatoma. Tiek viena tiek kita yra visiškai natūralus produktas neturintis jokio kvapo ar medžiagų priemaišų.

Muilo bazę galima pasigaminti, tačiau tai užima daug laiko, ją reikia virti naudojant daug įvairių ingredientų, todėl nepatyrusiems muilo gamintojams tai gali būti sunki užduotis atbaidanti nuo viso muilo gaminimo proceso, nors iš tiesų pati muilo gamyba (turint bazę) yra labai lengva ir maloni.

Be muilo bazės gaminimui dar reikia turėti eterinių arba kvapiųjų aliejų, kurie suteikia muilui kvapą, įvairių priedų (kavos, džiovintų augalų, citrinų ar apelsinų žievelių ir kt.) Priedams tinka viskas, kas sausa, tai jau Jūsų fantazijos reikalas. Taip pat gaminant muilą galima naudoti dažus, yra specialūs vandens pagrindo koncentruoti dažai, jie suteiks muilui spalvą ir jį papuoš. Taip pat reikės kelių indų – vieno, kuriame tirpinsite bazę ir maišysite muilą, jei naudosite ir baltą ir skaidrią masę tada patogiau turėti du indelius tirpinimui, geriausia metaliniai – tam, kad nebijotų karščio, kelių indelių (formelių) muilo formavimui ir stingdymui. Tai gali būti įvairūs plastikiniai puodeliai, kepimo formelės ir pan. Labai tinka silikoninės formelės, nes iš jų lengva išimti pagamintą muilą.

Prieš pradedant gaminti pasiruoškite norimus priedus, nes bazė greitai stingsta, todėl nebus kada derinti ir ieškoti priedų. Jei priemonės paruoštos galima pradėti gaminti. Norint pagaminti dviejų sluoksnių muilą atminkite, kad į formelę daromas muilas yra apverstas, todėl geriausia jei pirma pilsite skaidrią bazę, o po to baltą. Pradėkite nuo bazės pjaustymo, ją reikia supjaustyti smulkiais gabalėliais tam, kad lengviau tirptų, kai bazė paruošta įdėkite truputį pasirinktos bazės į kaitinimui skirtą puodelį ir įstatykite jį į verdantį vandenį taip, kad vanduo nepatektų į puodelio vidų. Visą laiką atsargiai maišyti stengiantis, kad nesusidarytų oro burbulų, kol tirpsta galima įlašinti kelis lašus kvapiųjų aliejų sudėti smulkius priedus, tokius kaip kava, smulkūs džiovinti žiedeliai, blizgučiai ir pan. Ištirpintą masę su smulkiais priedais supilkite į formeles, tiek skaidrios tiek baltos bazės tirpinimas yra vienodas, tik į baltą patartina maišyti smulkius priedus, kurie suteiktų spalvos ir margumo, o skaidri bazė tinka įlieti įvairias faktūras ir ornamentus iš stambesnių žiedų ar žievelių. Prieš pilant baltą bazę ant skaidrios patartina šiek tiek palaukti kol pirmoji sustigs ir ją su dantų krapštuku keliose vietose atsargiai subadyti, tam kad pilant kitą sluoksnį jie geriau vienas su kitu suliptų, nepilkite kito sluoksnio iškarto kol šlapia, nes susilies ir gali susigadinti papuošimai.

Galite pasidaryti ir didesnį kiekį vienoje formoje ir vėliau jį išėmus supjaustyti. Paruoštas formeles reikia palikti kelioms valandoms sustingti vėsioje vietoje, tačiau nepatartina dėti į šaldytuvą ar kamerą nes gali ne tolygiai sustingti ir jei viduje liks šlapios masė atsiras pelėsis. Pagamintą muilą geriausia pradėti naudoti po mėnesio nuo pagaminimo, tada jis geriausiai sukietės, jei pradėsite naudoti iš karto, jis labai greitai sutirps nuo vandens. Jei norite padovanoti savo rankų darbo muilą kaip dovaną, pakuokite jį ne anksčiau kaip po paros, kai gerai išdžius.

Pasigaminus muilą patiems kur kas maloniau juo naudotis, jo kvapas maloniai primins gaminimo procesą, muilas bus pagamintas su Jūsų mėgstamais priedais ir kvapais. Tai bus natūralus gaminys, kuriame nebus alergijas sukeliančių ingredientų (jei patys jų nepridėsite). Toks muilas gali būti pritaikomas pagal individualius poreikius, švelnesnis vaikams, o suaugusieji gali pasigaminti aštresnių kvapų, geriau šveičaintį. Taip pat skirtingi priedai gali skirtingai veikti kūną, citrusinių vaisių žievelės šveis odą, kava tonizuos ir atgaivins, o ramunėlės ar čiobreliai ramins ir padės kūnui atsipalaiduoti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 4+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")