Kaip pasidaryti voką, vokelį?

Grupė: LAISVALAIKIS

Prireikus voko ir jo neturint namuose gali tekti keliauti iki prekybos centro ar pašto skyriaus, tačiau galima ir negaišti laiko beverčiam vaikščiojimui bei nešvaistyti pinigų veltui, o paprasčiausią voką ar vokelį pasidaryti patiems namuose. Tam tereikės lapo popieriaus, žirklių bei klijų. Tiesa, galima apsieiti ir be žirklių, tai priklauso nuo voko formos bei lapo dydžio.

Sukantiems galvą kaip pasidaryti voką, kuris būtų pats paprasčiausiai, reikalingas kvadratinis lapas. Jei turite A4 formato lapą, kvadratinį lapą pasidaryti nebus labai sunku. Tam reikia pasiimti lapą stačiai ir lenkti vieną iš viršutinių kampų link priešingo apatinio (įstrižai), tačiau ne iki pat apačios, o tiek, kad susilietų kraštinės. Pavyzdžiui, lenkiant kairįjį kampą link dešiniojo, dešinė kraštinė turi būti vienoje linijoje su naujai atsirandančia kraštine. Taip lenkiant lapą apačioje liks juostą, kurią reikia nukirpti. Atlenkus likusį lapą turėsite kvadratą.

Kuomet turite kvadratinį lapą popieriaus jau galite pradėti galvoti kaip pasidaryti voką ar vokelį. Paprastas vokas padaromas lenkiant kampus link centro. Tačiau visi kampai turi užeiti vienas ant kito taip, kad būtų galima juos suklijuoti. Nepaskubėkite ir suklijuokite tik tris kampus, ketvirtąjį palikite neklijuotą iki tol, kol į savo naują voką neįdėsite laiško. Verta pastebėti, kad toks savadarbis vokas tikrai nėra pakankamai tvirtas, tad jei planuojate siųsti laišką tokiame voke, įsitikinkite, kad tikrai gerai suklijavote kampus. Be to, tokiame voke galima siųsti tik paprastą laišką, kadangi vokas nėra sandarus, paminkštintas ir apsaugotas.

Tiems, kurie nori siųsti standartinio dydžio atvirutę, teks pasidaryti kitokį voką, mat į voką iš kvadratinio lapo atvirutės įprastai netelpa. Tokiam vokui daryti nereikės žirklių, tačiau teks daugiau klijuoti. Geriausiai klijavimui tinka plona, tačiau tvirta lipni juostelė.

Visų pirma reikėtų paimti atvirutę ir ja padėti ant stačiai gulinčio lapo taip, kad nuo šoninių kraštinių liktų vienodi tarpai (įprasto dydžio atvirutė paliks apie 1-2 cm tarpus iš abiejų pusių, kuomet bus dedama gulsčiai). Vienodą atstumą patogu palikti ir nuo viršutinės bei apatinės kraštinės, tačiau – tai nebūtina. Pamatavę atvirutės tilpimą voke ilgąsias kraštines užlenkite, taip šiek tiek sustiprinsite savo voko formą. Taip pat užlenkite ir apatinę bei viršutinę kraštines, kad sukurtumėte atvirutės dydžio voką. Laisvas kraštines užklijuokite, kad atvirutė neiškristų. Verta pastebėti, kad toks vokas ne tik pakankamai tvirtas, bet ir patogus siunčiant, nes yra pakankamai vietos užrašyti gavėjo adresui, nesimaišo lenkimo linijos, klijavimo juosta. 

Kaip matote, nėra labai sunku pasidaryti voką ar vokelį, tereikia skirti šiek tiek laiko ir pasižvalgyti į instrukcijas. Be to, galite eksperimentuoti ir savo voką padaryti patys, be jokių instrukcijų, galbūt atrasite tai, kas labiausiai atitiks Jūsų poreikius, o ne standartus.

Jei instrukcijos kaip pasidaryti voką, vokelį Jums atrodo per sunkios ar pasidarytas vokas netenkina dėl savo kokybės, pavyzdžiui norint persiųsti nedidelį siuntinuką, galbūt verčiau susimąstyti apie voko įsigijimą prekybos centre ar pašto skyriuje. Čia parduodami vokai tikrai turėtų atitikti Jūsų ir pašto keliamus reikalavimus, kas yra labai svarbu nenorint, kad siunčiamas daiktas pasimestų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

vardas2022-11-12, 21:25 nesamonė vaikai darė visa diena ir nieko nesigavo labai nuliųdo
Milda2022-02-18, 19:33 daro vaikai vokus, kai kažkam neša piniginę dovaną ar gimtadienio atvirutę. bet šiaip siųsti verslo reikalais ar šiaip kažkam pati, tai nesugalvočiau.
Gryas2021-12-01, 18:40 Lengva islankstyti
Milda2021-10-29, 18:00 Nuostabu
ka tu2020-05-31, 19:58 nice
1122019-12-23, 17:16 imanoma
Anonimas2019-01-30, 22:06 Kazkokia nesamone net nesigavo
emilija2018-03-04, 07:55 as dar bandisiu dariti nezinau ar gausis
domas2017-11-26, 16:33 nieko nesigavo
viktorija2017-08-14, 13:39 cia as baunciau is paprasto lapo,bet man nesigavo
vau2017-02-14, 02:33 neitiketina
Emilija2016-03-20, 17:36 Labai įdomu

Komentuoti:

Kiek bus 4+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")