Kaip padaryti kaspiną?

Grupė: LAISVALAIKIS

Kaip padaryti kaspiną?

Puiki priemonė apipavidalinti dovaną – padaryti kaspiną. Nors parduotuvėse netrūksta kaspinų, kuriuos galite nusipirkti, tačiau daug įdomiau žinoti kaip padaryti kaspiną savarankiškai, iš namuose esančių priemonių, taip sukuriant unikalų, niekur kitur neparduodamą ir nesutinkamą dovanos papuošimą.

Pirmiausiai reikėtų išsirinkti medžiagą, iš kurios norėsite gamintą kaspiną. Tai gali būti popierius, juosta, kuri yra patogiausias sprendimas ar pati paprasčiausia medžiaga, seni sukarpyti drabužiai, rankšluosčiai ir panašios priemonės. Visgi, mes rekomenduojame Jums rinktis juostą, kuri bus patvariausia ir lengviausiai valdoma.

Paėmus į rankas juostą reikėtų atsikirpti reikiamą jos ilgį. Labai nutrumpinti nevalia, nes kaspinas, nors ir nelabai didelis, sunaudoja nemažai juostos. Kiek juostos reikės priklauso ne tik nuo kaspino dydžio, bet ir nuo to ar norėsite apsukti dovanojamą dėžutę ar pačią dovaną juostele, ar rišite tik kaspiną. Atkirpę reikiamą kaspino juostos ilgį padėkite turimą juostą ant lygaus paviršiaus, kad patogu būtų lankstyti (idealiausia ant didelio stalo ar grindų). Tuomet paimkite abu galus ir lenkite iki vidurio, palikdami vienodo dydžio kilpeles ties viduriu. Galus perkelkite toliau, kad jie būtų laisvi, lyg uodegos (žvelgiant iš toliau forma turėtų būti panaši į dvi akis ir nosį).

Turėdami dvi kilpeles ir dar šiek tiek laisvos juostelės paimkite kairiąją kilpą ir ją lenkite per dešinę kilpą, apsukite ją taip, kad ji eitų per centre esančią skylutę, sulyginkite simetriškumą ir Jūs jau turite pasidarę kaspiną, kurį galite kaip nors pritvirtinti prie dovanojamo daikto.
Jei šis būdas nepavyksta, yra per sunkus, pamėginti galite ir kitą būdą. Kaip ir pirmajame, atsikirpkite tiek kiek reikia juostelės, padėkite ją ant lygaus paviršiaus ir padarę vienodo dydžio kilpas galuose lenkite jas iki vidurio. Tuomet laisvus galus (uodegas) perlenkite per centrą, taip sutvirtinsite kaspiną. Papildomai reikėtų kaspiną per centrą surišti siūlu ar kanceliarine gumele. Vėliau tai galite paslėpti kokia nors išvaizdžia trumpa juostele. Štai ir žinote kaip padaryti kaspiną gana greitai ir nesunkiai.

Ruošiantis daryti kaspiną ne iš plačios, kaspinams skirtos juostelės, o siūlo ar kažkokios plonos juostelės galite patogumui naudoti paprastą šakutę, kuri leis lengviau suspausti, suvaldyti ploną ir iš rankų vis bėgantį siūlą. Taip pat kaip elgtumėtės su rankomis, maukite kaspiną ant šakutės prakišdami pro kas antrą šakutės pirštą ir turėdami dvi ar tiek kiek reikia kilpų numaukite jas stipriai suspausdami apsaugant nuo išsinėrimo. Toje vietoje, kur suspaudėte paruoštą kaspiną suriškite jį kitu siūlu ar daiktu, galinčiu tvirtai išlaikyti Jūsų kaspiną.

Darydami daug nedidelių kilpelių, eksperimentuodami su kilpų ir uodegų dydžiais ar net formomis, kiekiu, galėsite sukurti savo kaspiną be jokių instrukcijų. Visų kaspinų darymo pagrindas yra kilpelės, todėl svarbiausia pasidaryti jas, o toliau jau bus gana paprasta padaryti kažką panašaus į tradicinį kaspiną. Nepamirškite, kad reikėtų kilpeles sutvirtinti, todėl prieš ruošdamiesi daryti kaspiną pagalvokite kuo tai padarysite. Daugelis žmonių linkę naudoti patogius, tačiau nepigius skystus klijus, kurie ne tik kokybiškai suklijuoja, bet taip pat ir nepalieka klijavimo žymių, todėl Jūsų kaspinas atrodys puikiai.

Mokėdami padaryti kaspiną ne tik papuošite dovanas, bet taip pat ir galėsite dekoruoti įvairius kitus daiktus, o vyrams pasimokyti daryti kaspinus gali būti pravartu – tai skatina kantrybę, kurios taip reikia norint užsirišti varlytę (o ji labai panaši į kaspiną) ar kaklaraištį. Žinoma, kantrybės ugdymas gali praversti ir moterims, o dar labiau – vaikams, tad tai puiki galimybė visai šeimai kartu užsiimti bendra ir naudinga veikla.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")