Kaip pasirinkti slides, kalnų slides, snieglentę?

Grupė: LAISVALAIKIS

Prasidėjus žiemos sezonui dažnai susiduriama su veiklos trūkumu. Vasarą daug keliaujama, būnama gamtoje, o žiemos šaltis atbaido visas mintis nuo kelionės į lauką. Tačiau tie, kurie pamėgina slidinėti dažniausiai nebegali atsisakyti šio malonumo ir stengiasi išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią progą.

Lietuvoje populiariausia slidinėti lygumų slidėmis, nes jos yra universalios, tinkančios ir lygumoms ir nedidelėms nuokalnėms – tai puikiai tinka ir Lietuvos reljefui. Tokiomis slidėmis gali lengvai pradėti slidinėti net ir nepatyrę slidininkai. Savaime suprantama norint pradėti reikia pirmiausia išsirinkti tinkamas slides. Kaip pasirinkti slides gali patarti kiekvienoje slidžių parduotuvėje dirbantis darbuotojas, tačiau norint netapti reklamos auka reiktų žinoti į ką atkreipti dėmesį. Suprantama, galima rinkti pagal žinomą gamintoją, tačiau ne visada tai pasitvirtina. Taip pat slidės yra ne vienodo ilgio, todėl reiktų pastebėti, kad slidės turi būti šiek tiek aukštesnės nei Jūs. Slidžių ilgis turėtų būti 10 centimetrų ilgesnės nei jas naudosiančio žmogaus ūgis.

Lygumų slidės yra skirstomos pagal pažangumo lygį, pradedantiesiems siūlomos kiek platesnės slidės, taip pat galima rinktis su grubia apačia, kuri neleis skysti atgal norint įveikti įkalnę. Siauresnės slidės yra laikomos sportinėmis, jos leidžia paprasčiau pasiekti didesnį greitį, galima lengviau manevruoti tarp kliūčių, tačiau jos sunkiau valdomos pradedančiajam slidininkui. Be pačių slidžių reiktų pasirūpinti ir papildomais priedais, tai apkaustai, lazdos, batai. Lazdų ilgis taip pat priklauso nuo ūgio – jos maždaug turėtų būti iki pažastų. Batai ir apkaustai turėtų būti suderinami, nes yra automatinis fiksavimas, kur prispaudžiamas bate įtvirtintas metalas, arba gali būti batai pagaminti su specialiu liežuvėliu priekyje už kurio tvirtinami apkaustai. Pastarasis variantas dažniausiai taikomas vaikams, nes taip lengviau tėvams užsegti slides.

Priklausomai nuo to, kokiu sniegu dažniausiai bus slidinėjama reiktų atkreipti dėmesį į slidžių išgaubtumą ties ta vieta, kur tvirtinami apkaustai. Kuo daugiau slidės išgaubtos, tuo judresnės, minkštesnės jos yra, su tokiomis slidėmis galima greitai slysti ir lengvai manevruoti. Kuo mažesnis išlinkimas tuo jos stabilesnės, tačiau tuo pačiu ir universalesnės bus slidės.

Kiek kitaip yra su kalnų slidėmis, jas renkantis reiktų gerai apsvarstyti savo slidinėjimo galimybes ir jų nepervertinti. Pasirinkus netinkamas slides gali kilti pavojus gyvybei. Kalnų slidinėjimas nepavojingas tol kol laikomasi visų nurodymų, todėl žinoti kaip pasirinkti slides kalnų slidinėjimui yra labai svarbu. Pirmiausia reikia pradėti nuo slidžių ilgio – jos gali būti trumpesnės arba ilgesnės, nuo to priklauso stabilumas, greitis ir manevringumas. Trumpos slidės labiau tinka vingiuotose, siaurose trasose, kur nėra stati nuokalnė, tuo tarpu su ilgesnėmis lengviau slystama nuo aukštų kalnų, kur trasa pakankamai plati. Jomis galima greičiau sustoti, tačiau kliūtį aplenkti reikia ilgesnio laiko. Pradedantiesiems patartina rinktis ilgesnes, nes jos stabilesnės, o norintys ekstremalesnių pojūčių galima išmėginti trumpas slides.

Kitas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį tai kalnų slidžių plotis. Priklausomai nuo to koks yra sniego paviršius reikia rinktis slidžių plotį, plonesnės yra manevringesnės, joms tinka labiau plonas sniego sluoksnis ar ledas, tuo tarpu platesnės skirtos labiau puriam giliam sniegui. Su jomis slystama kiek lėčiau.

Paskutinis svarbus dalykas renkantis slides tai kietumas. Kuo slidės kietesnės, to mažiau atleidžia net menkiausias klaidas, su jomis greičiau galima nugriūti, todėl pradedantiesiems siūloma rinktis minkštesnes slides, taip pat jos labiau tinka jei sniegas yra minkštas. Kuo labiau patyręs slidininkas tuo kietesnes slides galima rinktis. Taip pat jos skirtos slysti kietu lygiu paviršiumi, netinka purus nepravažinėtas sniegas.

Vis labiau tampa madingos snieglentės, ypač jaunimo tarpe. Iš pirmo žvilgsnio slidinėjimas su jomis atrodo sudėtingas ir nepatogus, juk nuo kalno reikia leistis stovint šonu, o kojos sukaustytos kartu, tačiau tie, kurie išmėgina, dažniausiai labai pamėgsta snieglentes.

Domintis kaip pasirinkti snieglentę reiktų pirmiausiai nuspręsti kokiu stiliumi bus čiuožiama, ar slidinėjama nuo aukštų kalnų ar atliekami triukai parkuose. Jei slidinėjama parkuose atliekant triukus geriausia rinktis trumpesnę ir minkštesnę snieglientę, nes jos yra manevringesnės. Vidutinė sniegletė turi būti iki kaklo, tačiau triukams labiau tiktų kiek trumpesnė. Vidutinio ilgio snieglentės yra universalios, jos tinka ir nesudėtingiems triukams, ir slidinėti nuo kalnų tačiau ne itin stačių. Norint slidinėti dideliu greičiu nuo stačių nuokalnių reiktų rinktis ilgesnę snieglentę, ji gali išvystyti didesnį greitį.

Snieglentės gaminamos iš specialių anglies putų, tokios lentos yra minkštos ir nėra jautrios smulkiems nelygumams. Medinės lentos yra tvirtos ir kietos, jos kiek stabilesnės, tačiau sunkiau manevruojamos ir itin jautrios pažeidimams.

Vienas iš pasirinkimo skirtumų renkantis snieglentes ir slides tai, kad galima snieglentes skirstyti pagal lytį. Moteriškos snieglentės dažniausiai būna siauresnės ir lengvesnės, jas lengviau valdyti, nors profesionalios snieglentininkės renkasi ne pagal lytį, o pagal pažangumo lygį ir poreikius.

Dažniausiai renkantis slides arba snieglentes pirmą kartą galima pasikonsultuoti su pardavėju ar kalnų slidinėjimo instruktoriumi, jie geriausiai patars kokios slidės ar snieglentės Jums labiausiai tinka. Tačiau turėti įsivaizdavimą į ką reikia atkreipti dėmesį yra svarbu tam, kad nebūtų siūlomi tik patys brangiausi modeliai. Savaime suprantama, kad pardavėjų tikslas įsiūlyti kuo brangesnę prekę, kurią jiems naudingiausia parduoti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")