Kaip pasigaminti popierinį lėktuvėlį, laivelį, kepurę?

Grupė: LAISVALAIKIS

Kaip pasigaminti popierinį lėktuvėlį, laivelį, kepurę?

Norintiems sužinoti kaip lankstyti lėktuvėlį, laivelį ar kepurę yra sukurta gausybė patarimų, kuriuos išmėginus vieną kartą vėliau lankstymas tampa maloniu laisvalaikio praleidimo būdu. Vienintelis dalykas, kurio reikia lankstant lėktuvėlį tai popierius, be to, galima naudoti net ir paprasčiausią seną laikraštį. Tačiau verta suprasti, kad norint lankstyti lėktuvėlį, laivelį ar paprastą kepurę reikalinga viena būdo savybė - kruopštumas.

Lėktuvėlis - vienas iš populiariausių lankstymo objektų. Pirmasis žingsnis nuo kurio reikia pradėti lankstyti lėktuvėlį, tai pasiruošti stačiakampio formos lapą, laikyti jį vertikaliai, o tada lenkti pusiau iš kairės į dešinę ir vėl ištiesti. Po to lenkti viršutinius kampus link vidurio, kad gautumėte trikampį. Visą gautą viršutinę trikampės formos dalį lenkite iki apatinės lapo dalies, tačiau smailusis kampas turi būti maždaug dviem centimetrais aukščiau nei lapo kraštas. Vėl lenkite viršutinius kraštus įstrižai iki vidurio. Taip suformuojamas lėktuvėlio priekis. Lieka jį sutvirtinti, kad skrendant neišsilankstytų. Taigi iš po trikampių išlindusią popieriaus detalę lenkite į viršų. Po to visą lankstinį lenkite ties viduriu nuo savęs į išorinę pusę. Paskutinis etapas - suformuoti sparnus. Nuo smailiosios lėktuvėlio dalies lenkite vieną sluoksnį viršutinės šono dalies iki apačios, tada lėktuvėlį apversti ir pakartoti tą patį kitoje pusėje. Štai ir pasigaminote paprastą lėktuvėlį. Jį galite įvairiai išpiešti ar spalvinti, rengti greičiausiai ar toliausiai skriejančio lėktuvėlio varžybas su savo draugais.

Jei skraidyti nelabai mėgstate, Jums galbūt bus įdomiau ne kaip pasigaminti popierinį lėktuvėlį, bet kaip iš popieriaus išlankstyti laivelį. Tai yra dar vienas vaikų mėgstamas ir gana paprastas lankstinys. Jam, taip pat kaip ir lėktuvėliui, naudojamas stačiakampio formos popieriaus lapas (įprasčiausia naudoti A4 formato lapą). Pirmiausiai laikykite lapą vertikaliai ir perlenkite jį pusiau iš viršaus į apačią, gautą formą lenkite į šoną pusiau ir ištieskite atgal, tam kad atsirastų lenkimo linija. Kitas žingsnis – lenkite viršutinius kampus įstrižai iki vidurio, tačiau stebėkite, kad apačioje liktų atviroji lankstinio dalis. Apatines popieriaus juosteles po vieną lenkite į viršų. Lenkimo linija turi sutapti su trikampių apačia. Šį žingsnį pakartoti kitoje lankstinio pusėje. Toliau turite iš apačios lankstinį praskleisti ir perlenkti spaudžiant šoninius kampus. Šoniniai kampai turi padaryti rombo figūrą. Užlenktas juosteles sunerkite vieną po kita. Tada nuo atviro apatinio kampo lenkite į viršų iki viršutinio kampo, tą patį pakartokite kitoje pusėje, taip gausite trikampio formos figūrą. Taip, kaip prieš tai, gautą figūrą iš apačios praskleiskite ir sulenkite spaudžiant šoninius kampus. Paskutinis žingsnis - suformuoti laivelį. Nuo viršaus švelniai imkite šoninius kraštus ir traukite į šonus, vidurinė dalis liks viduje kaip laivelio pagrindas, o šonai suformuos laivelio bortus. Tokius laivelius galite plukdyti vandenyje, tačiau supraskite, kad popierius gana greitai sušlaps ir laivelis ims skęsti.

Jei karštą vasaros dieną į sodą ar paplūdimį pamiršote pasiimti kepurę nuo saulės, jums gali padėti paprastas laikraštis. Iš A3 ar dar didesnio formato lapo lengvai galite pasigaminti kepurę, kuri padės apsaugoti galvą nuo perkaitimo, o jei esate miške ir pritrūko indelių uogoms, galite apversti ir puikiai tiks, kaip krepšelis uogoms rinkti. Turbūt tai pats paprasčiausias lankstinys, kurį mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Pirmiausiai paimkite laikraštį vertikaliai ir perlenkite per pusę iš viršaus į apačią, tada viršutinius kampus lenkite iki pusės įstrižai. Gausite trikampį ir apačioje likusias juosteles. Šios juostelės padės sutvirtinti lankstinį, kad šis neišsiardytų. Taigi, toliau lankstykite lenkiant apatinę popieriaus dali per pusę iki trikampio krašto, po to lenkite dar kartą taip, kad lenkimo linija būtų ties trikampio apačia. Tą patį pakarokite ir kitoje lankstinio pusėje. Galiausiai apačią praskleiskite ir kepurė paruošta naudojimui.

Žindomi kaip pasigaminti popierinį lėktuvėlį, laivelį ar kepurę galėsite ne tik nustebinti kitus savo popieriaus lankstymo įgūdžiais, bet ir turėsite galimybę nesunkiai užimti vaikus išvykų metu ar tuomet, kai tiesiog nėra ką veikti. Plačiau pasidomėdami apie popieriaus lankstymo meną – origami – galėsite palaipsniui išmokti ne tik paprastų laivelių ar lėktuvėlių, bet taip pat turėsite galimybę išlankstyti ir įspūdingus, abejingų nepaliekančius kūrinius, tokius kaip gulbė, namas ar kiti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Oskras2021-03-17, 11:33 Geras

Komentuoti:

Kiek bus 8+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")