Kaip montuoti video?

Kaip montuoti video?

Video medžiagos montavimas įkandamas ne kiekvienam, tačiau žinoti kaip montuoti video verta daugeliui, ypač, kai vos ne kiekvieno žmogaus rankose yra išmanusis telefonas, namuose yra fotoaparatas ar net vaizdo kamera, o juk neapdirbto vaizdo failo į socialinius tinklus ar vaizdo dalijimosi svetaines dėti nesinori.

Norint sukurti šiek tiek įdomesnį, išvaizdesnį vaizdelį dažniausiai reikia pašalinti jo pradžią, kuomet tik įjungiama kamera, taip pat neretai tenka pašalinti išjungimo metu nufilmuotą sudrebantį vaizdą. Prie viso šito prisideda ir ilgos laukimo tarp filmuojamų epizodų vietos, pašaliniai vaizdai ar balsai. Juos panaikinti gali kone bet kuri kompiuterinė programa apdorojanti (ne atkurianti) vaizdus.

Savaime suprantama, kad norint turėti daugiau galimybių bus reikalinga specifinė programinė įranga. Didžioji dalis video montavimui ir redagavimui skirtų programų yra labai brangios, o siūlomos nemokamos ar dalinai nemokamos alternatyvos retai kada atitinka visus poreikius. Gudresni ima naudoti keletą skirtingų programų, tačiau tai lėtina patį darbą, apsunkina kompiuterio veikimą, todėl naudingiau skirti laiko paieškoms ir rasti Jūsų poreikius labiausiai atitinkančią programą ar nepagailėti pinigų jos įsigijimui, ypač jei video montuojate pakankamai dažnai.

Vien tik programinės įrangos gero video montavimui neužteks. Reikia žinoti ir kaip montuoti video klipus ar filmus, kokių klaidų vengti. Viena iš dažniausiai paliekamų klaidų – nestabilizuojamas vaizdas. Kuomet filmuojama su stovu ar stabiliai laikant kamerą, nejudant – to daryti nėra būtinybės, tačiau judėjimo metu filmuojant neretai vaizdas dreba, tampa nemaloniu žiūrovams, todėl nesulaukia tiek dėmesio, kiek buvo tikimasi. Šiuolaikinės kameros turi stabilizavimo funkcijas, todėl vertėtų jas įjungti prieš filmuojant. Taip pat, vaizdą šiek tiek stabilizuoti gali ir kai kurios vaizdo peržiūros svetainės, pavyzdžiui, Youtube, tačiau efektyviai šią problemą gali išspręsti ir video montavimo programos.

Montuojant video reiktų nepamiršti ir malonesnių akiai perėjimų tarp skirtingų epizodų, ypač, jei tie epizodai ne tik visiškai skirtingi, bet ir vienas jų filmuotas dieną, o kitas naktį ar yra kokių nors kitų jautrioms akims žalingų spalvų, šviesos, kontrasto perėjimų. Tokius perėjimus padeda sukurti programinėje įrangoje esantys efektai, o taip pat ir Jūsų pačių sukurti epizodų perdengimai, kuomet besibaigiant vienam epizodui jis tamsėja ir tuo pat metu prasideda kitas epizodas, kuris palaipsniui ryškėja. Tokie perėjimai bus daug malonesni žiūrovams nei staigus epizodo pasibaigimas ir naujo epizodo pradžia.

Balsai ar kitas triukšmas už kadro taip pat gali erzinti, pavyzdžiui, isteriškas operatoriaus juokas ar kur netoliese verkiantys ar žaidžiantys vaikai. Balsus nesunkiai prislopinsite naudodamiesi tam tikromis programinės įrangos funkcijomis, o jei komentarai ar kiti garsai nėra būtini, galėsite tiesiog pašalinti visą garsą ir vietoj jo paleisti su vaizdeliu derančią muziką, dainą. Tiesa, jei planuojate dalintis vaizdeliu viešose vietose, pasidomėkite autorinėmis teisėmis, kad vėliau netektų teisintis ar turėti kitų problemų.

Praktikuodamiesi, išmėgindami keletą skirtingų montavimo programų, eksperimentuodami su jų funkcijomis ar skaitydami dokumentaciją sugebėsite po kurio laiko sukurti žiūrovus žavinčius vaizdelius, kurie sulauks ne tik daug peržiūrų, bus įdomus, bet ir gerų atsiliepimų, o Jūs būsite vertinamas kaip patyręs video montuotojas.

Tačiau ruošiantis užsiimti video montavimu reikėtų ne tik žinoti kaip montuoti video, bet taip pat ir išsiaiškinti, ar Jūsų kompiuteris tam yra pajėgus, kadangi filmuotos medžiagos apdirbimui reikia pakankamai daug kompiuterio resursų. Konkrečius reikalavimus galima rasti nagrinėjant programinės įrangos specifikaciją, peržvelgiant jos pakuotę ar interneto svetainėse esančius pristatymus. Be viso to, reikia pasirūpinti ir papildoma vieta filmuotos medžiagos kaupimui – tai gali būti tiek kompiuterio kietasis diskas, tiek ir išorinės duomenų laikmenos (išoriniai kietieji diskai, didelės talpos ir sparčios USB atmintinės).

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 5+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")