Kaip sumažinti nuotraukos dydį?

Kaip sumažinti nuotraukos dydį?

Šiuolaikiniai skaitmeniniai fotoaparatai ir net mobilieji telefonai gali padaryti pakankamai didelio dydžio nuotraukas, todėl kartais gali kilti klausimas kaip sumažinti nuotraukos dydį, ypač jei planuojama jas persiųsti elektroniniu paštu ar norima daugiau nuotraukų saugoti savo duomenų laikmenose (tiek kompiuteryje, tiek išoriniame kietajame diske ar USB atmintinėje).

Paprasčiausias būdas sumažinti nuotraukos užimamą vietą diske yra sumažinti jos dydį. Tai reikia daryti proporcingai, tai yra, mažinant aukštį reikėtų mažinti ir plotį, kad vaizdas nuotraukoje netaptų ištemptas ar suspaustas. Tokiu principu nuotraukas mažina dauguma nuotraukų redagavimo programų, tarp kurių gali būti ir pati paprasčiausia, beveik kiekviename Winodws operacine sistema aprūpintame kompiuteryje esanti Paint programa. Atsivėrus nuotrauką per šią programą, ją visą pažymėjus (tam naudojama CTRL + A klavišų kombinacija) apatiniame dešiniajame kampe galima pamatyti kvadratėlį, už kurio patempus pele įstrižai nuotrauka sumažės. Tuomet reiktų sumažinti ir pačios Paint programos lapą. Atžymėjus nuotrauką vėl reikėtų apsidairyti dešiniajame kampe, panašus kvadratas sumažins programos lapą. Išsaugojus turėsite mažesnio dydžio nuotrauką. Toks būdas gana greitas, įmanomas kone kiekviename kompiuteryje, tačiau mažinant didesnį kiekį nuotraukų tampa nepatogiu. Be viso to, jis nėra labai efektyvus, nuotraukos dydis diske sumažėja nežymiai, o kokybės praradimas gana didelis, todėl daug naudingiau naudoti kiek profesionalesnes programas.
Naudojantis tokiomis programomis kaip GIMP, PhotoShop galima kiek kokybiškiau sumažinti nuotraukas, mažiau prarasti kokybę, tad net ir po pakeitimų Jūsų nuotraukos atrodys pakankamai gerai. Tuo tarpu norintiems sumažinti iš karto didelį kiekį nuotraukų gali praversti FastStone Image Viewer programa, kuri leidžia numatytus pakeitimus atlikti iš karto dideliam kiekiui fotografijų ar kitų paveikslėlių. Be viso to, tai nemokama programa, tad nereikės galvoti – pirkti ar nepirkti, tiesiog verta pamėginti. Žinoma, apstu ir kitokių, mažiau populiarių programų, galinčių sumažinti nuotraukų dydį, užimamą vietą diske, taip pat apkarpyti ar kaip kitaip apdirbti nuotraukas.

Visos programos nuotraukas mažina skirtingais būdais, funkcijos būna išdėstytos įvairiose vietose, tačiau dažniausiai jos bus meniu punktuose Taisymas – Dydis ar panašiai (angl. Edit – Size / Resize).

Dar vienas patogus būdas sumažinti nuotraukas – internete esančios svetainės, į kurias tereikia įkelti fotografijas, nustatyti norimą dydį ir jas vėl atsisiųsti. Toks būdas leidžia sumažinti nuotraukas net ir tada, jei kompiuteryje nėra tam tinkamos programinės įrangos, tačiau tai gali kelti rūpesčių dirbant su didesniais failais, o taip pat nesiūloma tokiu būdu mažinti labai asmeniškų ar svarbių nuotraukų, kadangi niekada negali žinoti, kas dar be Jūsų galės į nutolusį serverį įkeltas ir ten sumažintas nuotraukas peržvelgti.

Galvojant kaip sumažinti nuotraukos dydį reikėtų nepamiršti, kad jei norėsite vėliau nuotraukas atsispausdinti, sumažinus jas bus prarandama kokybė, nepavyks pasigaminti pakankamai didelio formato ir aukštos raiškos fotografijų, todėl jei nuotraukas planuojate nešti į fotolaboratoriją, bet prieš tai norite parodyti draugams persiųsdami elektroniniu paštu, sumažintas fotografijas saugokite atskirame kataloge, darykite dublikatus – vienos nuotraukos, kurios bus mažesnės, bus siunčiamos elektroniniu paštu, o kitos, kurios yra didesnės, bus nešamos į laboratoriją ar spausdinamos namuose foto spausdintuvu.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")