Kaip pakeisti kalbą kompiuteryje?

Kaip pakeisti kalbą kompiuteryje?

Naudojantis kompiuteriu įvairiais tikslais gali prireikti pakeisti kalbą jame. Galvojant kaip pakeisti kalbą kompiuteryje dažniausiai turima omenyje klaviatūros, rašymo kalba, tačiau šiuolaikinės operacinės sistemos ir kai kurios programos leidžia pakeisti net ir rodymo kalbą, tad visos funkcijos tampa nebe angliškos, o lietuviškos ar varijuojant tarp įvairių kitų pasaulio kalbų, kurių kompiuteriuose yra visa galybė.

Pasikeisti įvesties ar kitaip rašymo kalbą, tereikia apatinėje juostoje greta laikrodžio paspausti kalbų juostą ir pasirinkti norimą kalbą. Pasirinkti galima tik tas kalbas, kurios yra įdiegtos ar numatytos kompiuteryje, todėl jei reikiamos kalbos nėra, teks papildomai ją įdiegti. Naujausios operacinės sistemos nesunkiai leis tą padaryti kiekvienam turinčiam interneto prieigą, tuo tarpu senesnių operacinių sistemų naudotojams gali tekti prisiminti, kur paslėptas diegimo diskas.

Norint įdiegti papildomą kalbą, kurią vėliau be rūpesčių vieno – dviejų mygtukų paspaudimu galėtumėte pasikeisti reikia atverti valdymo panelę (angl. Control Panel), rasti regioninius ar kalbos nustatymus, tuomet visų įmanomų kalbų sąraše rasti ir įdiegti ją į savo kompiuterį. Nepamirškite išsaugoti savo atlikto darbo ir galėsite vėliau nesunkiai jau minėtoje vietoje prie laikroduko pasikeisti rašymo kalbą į tą, kurios Jums tuo metu reikia.

Tačiau ne visuomet galvojant pakeisti kalbą kompiuteryje reikalinga būtent rašymo kalba. Retkarčiais nutinka taip, kad reikia pakeisti visos operacinės sistemos, svarbiausios programinės įrangos rodymo kalbas. Tai jau kur kas sudėtingiau ir net ne visuomet įmanoma.

Naudojantis populiariausiomis operacinėmis sistemomis, tokiomis kaip naujausios Windows versijos, Ubuntu ar kitomis, tokia galimybė numatoma diegimo metu ar įdiegiant papildomus priedus. Pastarieji operacinėje sistemoje Windows įprastai yra mokami. Tuo tarpu programinė įranga ne visuomet būna numačiusi kalbos keitimo galimybę ar siūlo tik kelias, pačias populiariausias kalbas, tarp kurių lietuvių kalba būna tik gana retais atvejais. Jei lietuvių ar kita Jums reikalinga kalba yra numatytą, ją pasikeisti neturėtų būti sunku, reikėtų tik atsiverti nustatymų langą ir radus kalbos nuostatas jas pakeisti, galbūt perkrauti programinę įrangą ar kompiuterį.

Nesant numatytai galimybei keisti kalbą nustatymuose, reikėtų papildomai pasidomėti, galbūt Jūsų naudojama programa turi priedus, kuriuos atsisiuntus ar papildomai įsigijus iš kūrėjo galima pakeisti kalbą į norimą. Taip pat, kai kurioms programoms, dažniausiai nemokamoms, atviro kodo, yra kuriami vertimai į įvairias kalbas ne profesionalų, o entuziastų, kurie savo darbais nemokamai dalijasi taip suteikdami naudos visiems: Jums dėl to, kad išvertė reikiamą programą, kūrėjams, kuriems nereikia samdyti žmonių programos vertimui ir sau, nes taip didinamas jų žinomumas, jie įtraukiami į bendradarbiaujančių asmenų sąrašus. Taigi, visoms šalims toks vertimas yra naudingas, todėl jie tampa vis populiaresni ir lengviau randami, net jei ieškoti lietuvių kalbos, kuri kompiuterių pasaulyje nėra populiari.

Suprasdami kaip pasikeisti kalbą kompiuteryje, programinėje įrangoje ar kitose reikiamose vietose, galite drąsiai naudotis kompiuteriu, nebijodami, kad ko nors nesuprasite ar dėl nesupratimo turėsite kokių nors bėdų. Ypač pravartų pažįstamą kalbą įdiegti tiems žmonėms, kurie kompiuteriu naudojasi labai atsargiai, jaučia baimę ir neturi patirties, pavyzdžiui, vyresni žmonės. Kalbant apie rašomąją kalbą, labai svarbu turėti visas reikiamas raides, simbolius, tokius kaip nosinės raidės, lietuviškos kabutės ir kiti, kadangi jų naudojimas daugelyje vietų tampa ne rekomendacija, o būtinybe.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Jadze2019-01-03, 19:07 aciu
Jadvyga2017-11-12, 17:19 Ačiū už info

Komentuoti:

Kiek bus 1+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")