Kaip pasidaryti kaukę?

Grupė: KITA

Kaukėmis puošiamasi gana retai, tai išskirtinis atributas, kuris tinka tam tikromis progomis. Tai gali būti kokie nors karnavalai, eisenos ar Užgavėnių šventė. Kaukes daryti labiausiai mėgsta vaikai, jie renkasi personažus, derina spalvas ir kuria savo kaukę, kuri sukurtų jiems naują asmenybę.

 

Lietuvoje dažnaikaukės reikalingos kalėdiniame laikotarpyje. Dažnas iš mūsų prisimena kaip vaikystėje tėveliai iš vielos lankstė snieguolių karūnas ir vėliau puošė jas blizgučiais. Berniukams mamos siūdavo kiškio ausis ar klijuodavo nykštukų kepures. Šiais laikais kalėdinių kaukių didelė pasiūla ir prekybos centruose. Tuo naudojasi tie, kas neturi meninių sugebėjimų sukurti gražią kalėdinę kaukę.

Taip pat paminėjus žodį kaukė, pagalvojama ir apie Užgavėnes. Tai nuo seno švenčiama šventė, kurios metu siekiama išvaryti žiemą. Kaukės daromos baisios, kad kuo labiau išgąsdintų žiemą ir greičiau ateitų pavasaris. Užgavėnių kaukės gali būti daromos įvairiai, vienos naudojamos dekoracijoms, kitos maskuoja žmogaus veidą.

Dažniausiai ieškant kaip pasidaryti Užgavėnių kaukę siūloma ją gaminti iš plastilino arba modelino. Gaminant kaukes iš plastilino gaunamos gana masyvios tačiau tvirtos kaukės. Toks kaukių gaminimo būdas panašiausias į tradicinį. Gaminant pagal tikrąsias tradicijas reiktų naudoti molį.
Taigi, norint išmokti kaip pasidaryti Užgavėnių kaukę, reikia turėti plastilino, plono popieriaus, įprastai naudojamas laikraštis ir stiklainio.

Priklausomai nuo norimos kaukės dydžio stiklainis gali būti didelis arba mažas, jis reikalingas kaip pagrindas, norint suformuoti kaukės formą.
Ant stiklainio lipdomas plastilinas. Formuojamos akiduobės, nosis ir burna. Ant viršaus klijuojami klijuose išmirkyto popieriaus gabaliukai, jie turi bent trimis sluoksniais padengti visą plastiliną. Klijai turi būti skysti, lengviausia naudoti lipalą atskiestą su vandeniu, tačiau galima pasigaminti klijų iš miltų ar krakmolo. Padengus popieriumi visą plastiliną klijuojamas paskutinis sluoksnis turėtų būti baltas, nes ant jo bus piešiama kaukė. Išklijuotą kaukę reikia palikti kol gerai išdžius.

Užgavėnių kaukės puošimas tikriausiai maloniausia gaminimo dalis. Plaukai gali būti pritvirtinami iš siūlų, jei tai ne dekoratyvinė kaukė akiduobės turėtų būti tuščios, virš jų galima išpiešti arba iš popieriaus iškirpus priklijuoti antakius ir blakstienas. Jei kaukė balta, būtų gražiau kaukę nudažyti, reiktų naudoti tamsesnes spalvas, taip ji taps labiau gąsdinanti.

Be šio kaukės gaminimo būdo, dabar populiaru gaminti iš antrinių žaliavų. Tai graži tradicija siekiant mažinti taršą. Kaukę galima pagaminti iš nereikalingų batų dėžučių ar didelių plastikinių butelių, tik naudojant atliekas reiktų pasirūpinti, kad būtų saugu, nes perpjovus plastiką gali likti aštri briauna, kuri gali sužaloti vaiką. Siekiant, kad to pavyktų išvengti, galima butelį apklijuoti popieriumi iš abiejų pusių. Iš nereikalingų polietileninių maišelių galia padaryti kaukės plaukus.

Lengvas kaukes galima pagaminti naudojant balioną, ant jo formuoti kaukę iš popieriaus išmirkyto klijuose lopinėlių, o kai popierius išdžiūsta atsargiai nulupti nuo baliono ir ją dekoruoti, taip greitai gaunama paprasta kaukė, iš kurios galima gauti įvairius pavidalus. Vaikai labai mėgsta piratus, todėl galima pasidaryti piratų kaukes, paprasčiausia tiesiog pasidaryti akies raištį, tai geriausiai simbolizuoja piratus.

Užgavėnės nėra vienintelė šventė, kurios metu gaminamos kaukės. Jos gali praversti teminiams vakarėliams, Helovinui ar karnavalui. Norint rasti idėją kaip pasidaryti kaukę greitai ir lengvai, galima tiesiog išsipaišyti veidą. Šis metodas labai populiarus per vaikų gimtadienius ar Helovino šventę. Vaikai gimtadienio metu tampa įvairiais gyvūnais arba multiplikacinių filmų herojais.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Austeja2021-02-11, 13:04 nuostabeius kaukes
Domas 2020-10-09, 17:14 Nice, visai fainai as perlnai su tytciu kauke gaminom is odod
haroldas2017-12-17, 09:37 niekas ca man neisejo:(
Cantika2017-04-19, 08:05 Mes pigiai ir paprastai pasigaminome modeliną iš sodos ir krakmolo - visai kaip tikras - iškepus ar išdžiovinus tampa tvirtas, kietas kaip tikrasis modelinas :) Video čia: s://youtube.com/watch?v=ejHuScN_4X8&t=7s
gabriele2016-02-08, 19:03 kaip padariti

Komentuoti:

Kiek bus 4+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")