Kaip efektyviai mokytis anglų ir kitų kalbų?

Grupė: KITA

Pasaulyje yra daugiau nei 3000 skirtingų kalbų, vienos yra daugiau žinomos ir paplitusios, kitos mažiau. Tačiau norint susikalbėti skirtingose šalyse, žmonėms reikia mokėti kokią nors bendrą kalbą. Ankščiau daugumoje šalių buvo galima susikalbėti prancūzų kalba, dabar plačiausiai naudojama anglų. Šiandien anglų kalbą moka dauguma vaikų, nesvarbu kokia yra jų gimtoji kalba.

Jau ne naujiena matyti vaikus augančius dvikalbėse šeimose. Kuo ankščiau pradedama mokytis kalbos tuo yra lengviau ją išmokti. Psichologai teigia, kad 3-5 metų vaikai yra patys imliausi kalboms, tuo tarpu šiandieninėje aplinkoje, vaikai auga apsupti anglų kalbos: kompiuterių programos ir žaidimai angliški, televizija rodo daug laidų taip pat anglų kalba, mokyklose mokomi šios kalbos jau nuo antros klasės, dauguma šeimų bendrauja su emigrantais, taigi šią kalbą vaikai nuolatos girdėdami greitai ją įvaldo. Daug sunkiau yra vyresniems žmonėms, kuriems dar reikia ir prisiverti mokytis.

Daugeliui žmonių dabar labai reikalinga anglų kalba, todėl kyla klausimas kaip efektyviai mokytis anglų ar kitų kalbų , kad nereikėtų skirti daug laiko ir pastangų. Dažniausiai išmokus vieną užsienio kalbą yra daug lengviau mokytis kitų, nes jau žmogus žino, kokia metodika mokytis kalbų jam tinka labiausiai. Pradedant mokytis kalbos labai naudinga pasidomėti apie pačią šalį, su ja susipažinti. Taip žinosite nuo ko pradėti mokytis kalbą, kas labiausiai domina.

Prieš pradedant mokytis kokią nors kalbą svarbiausia yra nusiteikimas. Tam, kad mokymasis per ilgai neužsitęstų reiktų užsibrėžti tam tikrus tikslus: kiek laiko bus mokomasi, kodėl reikalinga būtent ši kalba ir kiek laiko bus skiriama per savaitę jos mokymuisi. Atsakius į šiuos tris klausimus, bus aiškus mokymosi laikas ir kalbos poreikis, susiformuos tam tikra motyvacija. Taip bus lengviau mokytis ir norėsis kuo greičiau išpildyti savo tikslus. Visai nesvarbu ar pasirinksite mokytis lankant papildomus kursus ar savarankiškai, vis tiek reiks skirti pakankamai daug dėmesio mokymuisi.

Vienas iš dažniausiai naudojamų būdų siekiant išmokti naują kalbą yra kiek monotoniškas ir reikalaujantis daugiau užsispyrimo – tai atskirų žodžių arba frazių mokymasis. Kiekvieną dieną iš žodyno pasirinkti bent dešimt žodžių ir juos išmokti mintinai. Geriausia tuos žodžius pakabinti po vieną visose matomose vietose, namuose ant durų, šaldytuvo ir kitų daiktų kur dažniausiai juos matote. Tada net negalvojant žodžiai įsimins. Šį metodą daug kas mėgsta, tačiau yra ir kritikuojančių kaip visai neveiksmingą, beprasmį kalimą ir kad taip išmokti žodžiai greit pasimiršta. Todėl kiekvienas žmogus turi pasirinkti sau patį tinkamiausią ir priimtiniausią metodą.

Visame pasaulyje kiekvieną dieną išleidžiama labai daug laikraščių, žurnalų ir straipsnių, kuriuos galima rasti tiek užsienio, tiek gimtąja kalba, todėl labai naudinga paimti du vienodus straipsnius skirtingomis kalbomis, vieną originalą, o kitą verstą. Pirma reiktų skaityti originalą, jei ta kalba visai svetima, savaime suprantama, nieko nesuprasite, tačiau atmintyje išliks kai kurie žodžių junginiai, perskaičius tą patį tekstą gimtąja kalba susidarys vaizdas apie ką tekstas, pagrindinė jo mintis, tada skaitant dar kartą originalą bus lengviau suprasti tekstą ir įsidėmėti sakinių struktūrą. Gerai nemokant kalbos nereiktų imti skaityti rimtų knygų, nes kalba keičiasi, o klasika lieka ta pati, todėl jei išmoksite senosios kalbos, gali būti keblu susikalbėti šiuolaikinėje visuomenėje.

Gyvenant užsienyje yra daug lengviau išmokti tos šalies valstybinę kalbą, nes ji nuolat girdima aplinkoje, nuėjus į parduotuvę ar tiesiog vaikštant gatvėmis. Nebūtina kalbos mokymosi visada priimti tik kaip mokymosi proceso. Girdima kalba natūraliai įsisavinama, svarbu neblokuoti savo minčių ir mėginti gatvėse klausyti žmonių. Dažnai emocijos išduos ką žmogus nori pasakyti. Matysite, ar žmogus linksmas ar nusiminęs, jis supykęs ar ramus. Tačiau ne visi gyvename toje šalyje, kurios kalbos mums reikia, todėl galime sau stengtis sudaryti sąlygas, kad kuo daugiau girdėtume anglų ar kitą kalbą, kurią norime išmokti. Žiūrėti ta kalba filmus, vaizdo reportažus, dienotvarkę susirašyti užsienio kalba, rašyti dienoraščius. Iš pradžių atrodys sunku, dažnai reikės žodyno pagalbos, tačiau vėliau tai taps įprasta ir nesukels jokių nepatogumų.

Internetu galima dabar lengvai rasti bendraminčių užsieniečių, kurie padėtų mokytis kalbos. Tobulinant kalbos įgūdžius labai svarbu bendrauti ir naudoti tą kalbą, todėl įvairiuose socialiniuose tinkluose galima susirasti draugų, kurių gimtoji kalba būtent ta, kurią Jūs siekiate išmokti. Bendraudami dažnai darysite klaidų, bet jų reikia nebijoti, nes tik iš klaidų geriausiai mokomasi. Užsienietis draugas gali pataisyti sakinio stilių, paaiškinti vietas, kuriose daroma daugiausiai klaidų, kaip turėtų būti teisingai.

sant platesniam žodynui labai gerai pasimokyti kalbėti prieš veidrodį, visai nesvarbu ar kalba bus taisyklinga, kokia tema kalbėsite ar tik atskirais žodžiais bus kalbama, svarbu garsiai mėginti reikšti mintis. Jei kiekvieną dieną prie įprasto mokymosi skirsite 10 minučių pokalbiui prieš veidrodį, greitai pasimatys aiškus progresas, lengviau reikšite savo mintis. Toks būdas labai tinka kartojantis naujus žodžius.

Kaip efektyviai mokytis anglų ir kitų kalbų niekas negali pasakyti vienareikšmiškai, tai priklauso nuo aplinkos, kuri supa žmogų siekiantį mokytis, nuo jo nusiteikimo ir įpročių. Jei žmogus moka jau kelias kalbas, jam daug lengviau išmokti dar vieną nei tam kuris niekada nėra girdėjęs kitos kalbos išskyrus gimtąją. Tačiau visada mokantis kalbą reikia stengtis ją kuo daugiau naudoti ir mokymosi procesas turi būti nuolatinis. Negali būti daromos ilgos pertraukos, nes pasimirš tai, kas jau buvo išmokta.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")