Kaip gesinti įsiplieskusią ugnį, gaisrą?

Grupė: KITA

siplieskus ugniai ar kilus gaisrui ima akyse nykti Jūsų daiktai, o ugnis plinta žaibiškai, todėl būtina nedelsti ir imtis tam tikrų priemonių. Tačiau kaip gesinti įsiplieskusią ugnį, gaisrą dauguma net nežino, o ką jau kalbėti apie ekstremalią situaciją, kurios metu protas, atrodo, visai atsijungia. Jei norite tai sužinoti – puiku, tęskite.

Jei gaisras kilo pastate ar kitoje teritorijoje, kurioje yra žmonių, būtinai juos kaip nors įspėkite, padėkite jiems pasišalinti iš pastato kaip įmanoma greičiau. Pasistenkite evakuoti ir gyvūnus, kurie negali pasišalinti patys. Evakuacija turi vykti sklandžiai, greitai ir be panikos, priešingu atveju gali būti keblu spėti laiku atsidurti saugioje vietoje. Dar evakuacijos metu reikėtų kviesti pagalbą, kuo ankščiau susisieksite su ugniagesiais, tuo greičiau jie atvyks ir užgesins gaisrą, o tai lems ir mažesnius nuostolius bei pavojų.

Siekiant sumažinti pavojų ir nuostolius atjunkite elektrą (saugiklius), pradėkite gaisrą gesinti savarankiškai, jei yra tam pakankamai priemonių: gesintuvų, vandens žarna, smėlis ar kitos priemonės. Jei priemonių mažai, laikykite jas grėsmingoms situacijoms (gaisrui persimetant į kitus objektus, pasiekiant ypač svarbią vietą). Nepamirškite, kad vandeniu negalima gesinti elektros prietaisų, tai geriausiai padaro skuduras ar kitos priemonės neleidžiančios ugnies liepsnoms gauti deguonies.

Kaip matote, yra kelios priemonės sustabdyti ugnies plitimą ar visiškai ją užgesinti, tačiau verta nepamiršti, kad yra ir tam tikros gesinimo taisyklės. Pavyzdžiui, niekada nepilkite vandens ant degančio benzino ar alyvos. Tai nepadės užgesinti gaisro, kadangi vanduo su šiais dalykais nesusimaišo. Tokį gaisrą geriausiai gesina milteliniai gesintuvai ar jau minėtas būdas – užmetant gesinimui tinkamą, mažai degų (geriausia, kad tai būtų visai nedegus) skudurą ar kokį rūbą.

Jei gaisras kyla lauke ar patalpoje, kurioje yra vėjo, gesindami stovėkite taip, kad galėtumėte gesinti pavėjui. Gesindami prieš vėją prarasite efektyvumą ir dar rizikuosite pakliūti į ugnies liežuvius. Be to, negesinkite ugnies viršaus, geriau gesinti apatinę gaisro dalį, arčiau židinio, taip sutaupysite laiko ir greičiau nugalėsite kilusią ugnį.

Galvodami kaip gesinti ugnį turint ne vieną gesintuvą, o kelis dažnai daroma klaida, kuomet naudojami gesintuvai vienas po kito. Daug efektyviau ugnis suvaldoma tuomet, kai gesinama iš karto keliais gesintuvais. Dar viena klaida – užgesinus kilusį gaisrą jis paliekamas be priežiūros. Gaisravietėse labai karšta, todėl bet kada gavus daugiau deguonies, pūstelėjus vėjui, gaisras vėl gali įsipliekti, todėl nepalikite nei vienos smilkstančios vietelės, užgesinkite viską taip, kaip tai daro ugniagesiai.

Labai svarbu atsiminti, kad kilęs gaisras gali pridaryti labai daug rūpesčių, todėl dar svarbiau žinoti kaip gaisro išvengti, laiku pasirūpinti gaisro gesinimo priemonėmis (gesintuvais, priešgaisrine signalizacija ir kitomis), nepamiršti tikrinti ir užpildyti gesintuvų kai tai daryti nurodo instrukcijos. Taip pat, visuomet perspėkite savo vaikus, mokykite juos kaip elgtis kilus gaisrui ir kaip jo išvengti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Gitana2022-05-04, 10:05 Man taip pat padeda atlikti nd :DD
m2020-04-28, 11:52 Ačiu
Negaliusakyti2018-04-04, 18:28 Adrianai ne tau vienam :D
Lukas2018-01-16, 20:30 Ačiu jūs labai dosnus savo laiku jog padarete šį darbą.
Adrianas2017-04-23, 14:12 ačiū, jus man padedate daryti namų darbus

Komentuoti:

Kiek bus 3+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")