Kaip padaryti atviruką, lankstinuką?

Grupė: KITA

Išgirsti sveikinimą ir palinkėjimą iš artimo žmogaus yra labai smagu ir gera, tačiau jei vienu metu sveikina daugiau žmonių, aplinkui vyrauja šurmulys, prisiminti kas ką pasakė ar palinkėjo yra labai sudėtinga. Todėl dabar itin populiaru dovanoti atvirutes, kuriose surašyti gražiausi žodžiai išliks visam laikui.

Kad tai nebūtų vien popieriaus lapas, net maži vaikai mokomi atvirukus puošti. Tai skatina jų kūrybiškumą, o gražūs mažųjų darbeliai džiugina suaugusiuosius. Būdų kaip padaryti atviruką ar jį papuošti gali būti labai daug, tai priklauso nuo progos, metų laiko ir žmogaus, kuriam bus dovanojama amžiaus.

Kiek kitokia paskirtis yra lankstinukų. Jie daugiau skiriami informacijos perteikimui, o be to, tai viena iš reklamos formų. Lankstinukai gali informuoti apie būsimą renginį, kartais juose pateikiamas teatro repertuaras, gali būti tam tikros įmonės pristatymas. Standartinis lankstinukas būna sulankstytas į šešias dalis, kurių kiekviena turi savo paskirtį. Išorinis viršutinis lapas yra kaip titulinis, ten pateikiamas lankstinuko pavadinimas. Galinėje pusėje dažniausiai nurodomi kontaktai ir kita svarbi informacija. Atvertus lankstinuką galima susipažinti plačiau su informacija, likusiose dalyse yra išdėstomos nuotraukos ir keliais sakiniais pristatoma tai, kas yra svarbiausia.

Atvirukus populiaru daryti patiems. Rankų darbo atvirukai yra unikalūs ir skiriami konkrečiam žmogui, labiau akcentuojama atviruko forma ir pateikimas, o ne tekstas. Tuo tarpu lankstinukai dažniausiai yra gaminami masiniams renginiams, todėl juose svarbiausia yra informacinis tekstas. Lankstinukai spausdinami, todėl nėra tokie išskirtiniai, unikalūs kaip atvirukai.

Jei atvirutė skirta gimtadienio progai ji gali būti linksma, spalvinga, nuotaikinga, vestuvėms atvirutės turėtų būti kiek subtilesnės. Pagrindinis atvirutės gaminimo reikalavimas – ji turėtų būti perlenkta pusiau. Išorinė atvirutės pusė yra dekoruojama, o vidinėje rašomas tekstas. Teksto šriftas gali būti iškraipytas ir parašytas įvairiomis pusėmis, gali būti apipavidalinamas, tačiau turi būti aiškiai perskaitomas ir, savaime suprantama, pritaikomas, kad tiktų konkrečiai progai ir asmeniui kuriam ji skiriama. Tikriausiai gimtadieniui skirti atvirukai yra patys gražiausi, nes juose laisviausiai galima fantazuoti.


Šv. Kalėdų proga gaminami atvirukai galėtų būti derinami prie dovanų, jie taip pat gali būti naudojami kaip vardų kortelės. Dažniausiai kalėdiniai atvirukai puošiami eglutėmis, piešiami kalėdiniai žaisliukai ar dovanos. Be viso to galima juos papuošti eglės spygliais, tai ne tik bus labai unikalu ir gražu, bet ir suteiks malonų, šventinį kvapą.

Darant atvirukus galima naudoti karpytiną arba plėštinę aplikacijas, klijuoti džiovintus gėlių žiedus. Tie, kas kruopštesni, ant storesnio popieriaus gali išsiuvinėti paveikslėlius. Taip pat, dabar vis populiaresni atvirukai dekoruoti iškiliomis detalėmis. Atvirukus galima puošti keliais sluoksniais, nebūtina naudoti vien popierių, galima komponuoti ir medžiagos skiautes. Vieną sluoksnį perdengiant kitu iš iškarpant gaunamas labai originalus ir gražus atvirukas.

Dažniausiai vaikai mėgsta atvirukus išmarginti kuo įvairesnėmis spalvomis ir panaudoti kuo daugiau dekoravimo būdų, tačiau kartais minimalizmas yra kur kas gražiau ir subtiliau. Galbūt tokie atvirukai ne visur tinkami, tačiau vestuvių proga ar vyresnio amžiaus žmogui jie atrodys prabangiai ir puošniai. Atvirukus lengvai papuoš nestandartinės formos, įprasti atvirukai būna kvadratiniai ar stačiakampiai, tačiau Šv. Valentino dienos proga galima matyti daug širdelės formos atvirukų, taip pat galima sukurti ir iškarpyti kitas geometrines figūras.

Lankstinuko gaminimas yra ne toks kūrybingas darbas, kaip atvirukas, tačiau reikalauja nemažai pastangų ir atsakomybės. Lankstinukai dažniausiai maketuojami kompiuteriu, tačiau pasitaiko ir rankų darbo. Mokantis kaip padaryti lankstinuką, reikia atkreipti dėmesį, kad jie turi būti ruošiami pagal struktūrą, todėl yra sunkiau įkomponuoti tekstą. Tekstas turi būti aiškus ir jo neturėtų būti labai daug. Tačiau labai svarbu lankstinuko informatyvumas. Spalvas reiktų derinti taip, kad atitiktų temą. Jei tai gamtos tema naudoti žalius, melsvus atspalvius, jei tai kvietimas į akvarelės parodą, gali būti naudojami akcentai su akvarele ir t. t., svarbiausia, kad spalvingumas netrukdytų perskaityti teksto. Reiktų atkreipti dėmesį ir į kokio amžiaus žmones yra kreipiamasi: jaunesniems reiktų daugiau vizualinės informacijos, nuotraukų, gal net internetinių adresų, kur būtų galima pasidomėti plačiau, o vyresniems žmonėms reiktų kuo trumpiau ir aiškiau pateikti visą reikiamą informaciją, aiškiai nurodyti vietą kur reikia atvykti. Taip pat šriftą parinkti didesnį nei įprasta knygose. Svarbesni žodžiai ar sakiniai turi būti išryškinti.

Kiekviena smulkmena, kuri yra įteikiama žmogui turi būti paruošta tvarkingai ir apgalvotai. Nežinant kaip padaryti atviruką, lankstinuką ar kitą daiktą, sukūrus netinkamą tekstą, galima gana stipriai įžeisti žmogų, todėl reikia labai atsakingai parinkti žodžius sveikinant, pagalvoti koks dekoravimo būdas tinkamiausiais gaminant atvirukus. Lankstinukas turi ne tik atrodyti gražiai, jame privalo nebūti klaidų, bet kartu reikia gerai apgalvoti ir visus pateikimo būdus, kad jis pritrauktų kuo daugiau žmonių, patiktų jiems ir atneštų naudos Jums.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Emilija2017-03-13, 17:37 Viskas labai grazu,geras pasirinkomo budas.

Komentuoti:

Kiek bus 2+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")