Kaip pajungti routerį, maršrutizatorių?
Anksčiau namuose būdavo vienas kompiuteris prijungtas prie interneto. Šiandien prie interneto jungiamas nebe vienas kompiuteris, o visa galybė prietaisų, kurių dauguma veikia bevieliu (wifi) ryšiu, todėl norintiems atnaujinti savo seną internetui naudojamą techniką tampa įdomu kaip pajungti routerį, maršrutizatorių.
Maršrutizatoriaus, kitaip dar vadinamo routeriu, pajungimas įprastai nėra labai sunkus. Čia koja pakišti gali netinkama konfigūracija arba tai, kad kai kurie interneto tiekėjai vis dar registruoja vieną kompiuterį ir norint naudotis internetu namuose bevieliu ryšiu reikia apie tai įspėti savo tiekėją – dažniausiai tam pakanka vieno skambučio.
Pirmas žingsnis yra išpakuoti maršrutizatorių ir prijungti jį prie elektros srovės. Tuomet reikėtų įkišti tinklo kabelį, kuris sujungtų kompiuterį su maršrutizatoriumi. Interneto tiekėjo kabelio iš karto kišti nerekomenduojama, ypač kol nėra parinkti nustatymai, nesutvarkytas bevielio tinko saugumas. Be abejo, tikimybė, kad kas nors per keletą minučių prisijungs prie neapsaugoti maršrutizatoriaus ir pridarys žalos yra labai artima nuliui.
Prijungus kompiuterį laidu reikės naršyklėje įvesti maršrutizatoriaus numatytąjį IP adresą. Kiekvieno maršrutizatoriaus gamintojo naudojamas adresas gali būti skirtingas, tačiau jį nesunkiai rasti ant savo įsigyto prietaiso apatinės dalies ar instrukcijoje, taip pat, galima jį rasti ir gamintojo oficialioje interneto svetainėje. Paprašius įvesti naudotojo vardą ir slaptažodį neįsigąskite, tai turėtų būti kažkas panašaus į admin ar kitus panašius variantus. Kaip ir IP adresas, taip ir prisijungimo duomenys (iki jų nepakeisite) yra nurodyti instrukcijoje.
Prisijungę išvysite daugybę nustatymų. Pirmiausiai reikėtų pasirūpinti saugumu. Pakeiskite routerio pavadinimą (dažniausiai pateikiamas modelis ar gamintojas, interneto tiekėjo pavadinimas) į tokį, kuris Jums ką nors reikštų ir būtų įsimenamas. Tai gali būti Jūsų buto numeris, gatvės pavadinimas, kitas žodis, tačiau nepamirškite, kad netoliese esantys kaimynai taip pat matys šį pavadinimą jungdamiesi prie savo maršrutizatoriaus (tam pavadinimas ir skirtas, kad atskirti kelis maršrutizatorius), todėl venkite necenzūrinių žodžių ar privačios informacijos.
Pakeitus pavadinimą reikėtų nustatyti ir WiFi slaptažodį. Kai kurie maršrutizatoriai neleidžia naudoti labai lengvai atspėjamų slaptažodžių, todėl gali būti reikalaujama naudoti skaičius, didžiąsias raides ar net specialiuosius simbolius – tai padeda apsisaugoti nuo kai kurių įsilaužėlių.
Tiems žmonėms, kurie namuose naudosis tik laidiniu ryšių nėra prasminga įsigyti bevielį maršrutizatorių, tačiau jei jau įsigijote tokį galite tiesiog išjungti bevielio ryšio funkciją. Tai padės sumažinti įsilaužimo į Jūsų interneto tinklą riziką, taip pat, sumažins spinduliuotę namuose, kurios ir taip netrūksta gyvenant moderniame pasaulyje.
Jeigu Jūsų interneto tiekėjas registruoją vieną MAC adresą, galite paprašyti jį klonuoti, įvesti. Tokiu atveju raskite MAC adreso keitimo funkciją ir nurodykite kompiuterio ar kitą reikiamą adresą. Greičiausiai teks perkrauti maršrutizatorių ir galėsite naudotis internetu (žinoma, čia jau reikės įkišti ir interneto tiekėjo laidą).
Kuomet žinosite kaip pajungti maršrutizatorių (routerį), panagrinėkite jo galimybes plačiau. Viena iš naudingesnių funkcijų gali būti tam tikrų interneto svetainių blokavimas ar srauto kai kuriems prijungtiems įrenginiams mažinimas. Užblokavus tam tikras svetaines galima apsaugoti vaikus nuo neigiamo turinio, savo šeimos narius ar net patį save apginti nuo azartinių lošimų viliojimų ir panašiai. Tuo tarpu ribojant srautą galima išvengti pernelyg didelių tinklo apkrovų, kurias sukelia failų dalijimasis, tiesioginis filmų žiūrėjimas ir panaši veikla.
Išmokus pajungti routerį, perpratus kitas jo funkcijas galima ne tik patogiai naudotis internetu, bet taip pat ir mėgautis juo be jokių problemų, su kuriomis susiduria tie, kurie pagaili savo laiko domėjimuisi apie pajungimą ir nustatymus.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!Komentuoti: