Kaip valyti zomšą?

Zomša – tai versta oda, kuri yra specialiai apdirbta, odos plaukeliai yra pašiaušiami, o natūralios odos riebalai suteikia plaukeliams spindesio. Ši medžiaga gali būti panaudojama labai plačiai – avalynės, rūbų ir įvairių aksesuarų gamyboje. Taip pat šia medžiaga galima dekoruoti senas knygas, tai ne tik atnaujins jas, bet ir suteiks išskirtinio grožio.

Daiktai pagaminti iš zomšos dažniausiai yra proginiai, skirti nekasdieniam naudojimui dėl to, kad ją sunku prižiūrėti, reikia gerai žinoti kaip valyti zomšą. Tai gana jautri medžiaga, nemėgstanti drėgmes, purvo. Dažnai valoma ji praranda savo blizgesį, pasidaro nelygi ir susivėlusi. Gali greit nusitrinti zomšos plaukeliai ir prarasti savo išvaizdą.

Zomšą geriausia valyti sausai. Jei po lietaus sušlapo, reiktų medžiagą kuo geriau nusausinti, tačiau negalima stipriai trinti, taip ji gali susigadinti. Nusausinus palikti natūraliai džiūti, tai gali užtrukti, tačiau taip nebus pažeidžiamas plaukas. Zomšos valymui įprastai naudojami specialūs šepetėliai, viena šepetėlio pusė guminė, ji skirta nuvalyti dulkes nuo medžiagos, o kita šepetėlio pusė padengta šereliais, kurie padeda pašalinti purvo nuosėdas ir sulyginti zomšos plauką.

Parduotuvėse perkat daiktus dengtus zomša reiktų atkreipti dėmesį ar ta zomša tikra, nes dabar dažnai naudojamas zomšos pakaitalas, kuris nėra toks atsparus, greičiau nusidėvi, plyšta, sunkiai valomas. Siekiant užtikrinti zomšos apsaugą patartina naudoti apsaugines priemones, jų galima įsigyti daugumoje parduotuvių, kur prekiaujama zomšos gaminiais. Šios priemonės neleidžia kauptis nešvarumams, apsaugo nuo drėgmės ir trynimosi.

Jei zomšinis drabužis susitepė, jį galima plauti rankomis, tačiau, kaip ir sausinant, negalima trinti. Taip pat daiktas turi tolygiai sušlapti ir išdžiūti, tad išdžiovinti reiktų pakabintą tiesiai, o dar šlapią rūbą būtina iššukuoti su specialu šepetėliu, kitaip gali išdžiūti netolygiai ir likti šviesesnės dėmės. Nedideles dėmes galima pašalinti specialiomis putomis, tai būtų panašu į kilimo valymą: putos užpurškiamos ant audinio ir palaikoma kelias minutes, vėliau jos turėtų būti nusiurbiamos. Taip bus pašalinti nešvarumai ir zomšas nebus pažeistas.

Jei ant zomšinio audinio liko vandens dėmės, galima apipurkšti visą audinį vandeniu tolygiai ir leisti nudžiūti, tačiau reikia stengtis, kad padengimo sluoksnis būtų kuo plonesnis. Taip pat galima pamėginti sulyginti su specialiu zomšos valymui skirtu šepetėliu.

Įvairias riebias ar sunkiau valomas dėmes, tokias kaip kavos arba uogų, galima valyti naudojant acto ar sodos tirpalą, tačiau reiktų tai daryti atsargiai, kad nepakistų spalva, tirpalas neišgraužtų medžiagos. Tuo tarpu sausus purvo nešvarumus gali padėti pašalinti paprastas baltas trintukas, tik labai svarbu, kad jis būtų kuo minkštesnis ir nesubraižytų audinio, taip pat reikia stebėti, kad neliktų trintuko spalvos. Pirmiausiai patartina pamėginti trinti baltą popieriaus lapą ir jei ant jo nelieka trynimo žymų galima trinti zomšą.

Zomša gali atrodyti labai gražiai, puošniai, tačiau ją reikia saugoti ir tinkamai prižiūrėti. Ši medžiaga nelabai tinka žmonėms, kurie augina gyvūnus, nes zomša veliasi ir traukia pūkus bei plaukus, tačiau žinant kaip valyti zomšą tinkamai, tiek rūbai, tiek avalynė tarnaus ilgai, bus kokybiški, žvilgantys ir patogūs daiktai tiek išskirtinėmis progomis, tiek ir naudojimui kiekvieną dieną.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")