Kaip nuplauti plaukų dažus?

Kaip nuplauti plaukų dažus?

Pastaruoju metu jau nieko nebestebina plaukų dažymas. Ankščiau tai priimtina buvo labiau moterims, dabar tai lygiai taip pat normalu ir vyrams, tačiau dažnai pasitaiko nemalonių situacijų kai dažymo rezultatas neatitinka mūsų lūkesčių. Ant dažų pakuotės pateikta spalva atrodo tinkama, o nudažius gaunamas kitoks atspalvis arba tiesiog ta spalva netinka prie veido.

Jei dažo profesionali kirpėja retai kada pasitaikys klaidų dėl spalvos, taip pat jei netinka galima kirpykloje prašyti, kad pataisytų ir jie specialiomis priemonėmis gali patamsinti arba pašviesinti, taip pat nuvalyti, tačiau kirpyklose naudojami stiprūs dažai, kuriuos sunku nuplauti ir norint nuplauti plaukų dažus reikalingi stiprūs valikliai, kurie gali pakenkti plaukams ar net galvos odai.

Kaip žinia kiekvienas nori sutaupyti pinigų, todėl žmonės, kurie nuolat dažo plaukus renkasi dažymą namuose. Pasirenka pagamintus plaukų dažus ir jais padengia plaukus, dažniausiai nesėkmingai plaukai nudažomi pirmus kartus, kai dar nelabai mokama, o vėliau jau viskas atrodo lengviau ir paprasčiau, taip pat vėliau atitaikoma tinkamiausia spalva.

Ne tik plaukų spalva gali netenkinti. Dažantis savarankiškai nesunku išsitepti galvos odą ar veidą ir rankas, tokie dažai stipriai įsigeria ir nenusiplauna su paprastu vandeniu. Kaip nuplauti plaukų dažus nuo odos yra ne vienas būdas. Galima naudoti specialias valymo priemones, tačiau taip pat gerai ir veiksmingai padeda namuose esančios buities priemonės. Jei namuose yra spirito, užlašinus kelis jo lašus ant vatos galima lengvai nuvalyti odą. Taip pat gali greitai nuvalyti dantų pasta, su senu dantų šepetėliu nestipriai patrinti išteptą vieta ir nuplauti vandeniu. Geriamosios sodos šaukštelį sumaišius su trupučiu vandens ištepti ir patrinti odą. Visi šie būdai šiek tiek sausina ir dirgina odą, todėl reiktų pirmiausia išmėginti nedideliame plotelyje, jog įsitikintumėte, kad tai nesukelia alerginės reakcijos ir pernelyg stipriai nedirgina odos.

Plaukų dažai labai neatsparūs riebalams, todėl norint greitai nuplauti plaukų dažus galima dėti įvairias kaukes. Viena paprasčiausių tai plaukus ištepti kremu arba kūno losjonu ir palikti per naktį, ryte gerai išsiplauti galvą ir plaukų dažai nusiplaus kartu. Ne be reikalo yra specialūs šampūnai dažytiems plaukams, jų sudėtyje nėra riebalų ir aliejų, kurie blukina spalvą.

Jei reikia natūralią spalvą sugrąžinti greičiau, reiktų sumaišyti stiklinę alyvuogių aliejaus su sviestu, viską kartu ištirpinti, kad būtų vientisa masė ir ištepus plaukus palaikyti apie pusę valandos ir po to gerai išplauti su šampūnu.

Medus gali ne tik padėti pašalinti nepatinkančią plaukų spalvą, bet ir suteikti plaukams žvilgesio ir juos sustiprinti. Plaukus reikia sudrėkinti sūriu vandeniu, tam tinka vandens ir druskos tirpalas, vėliau plaukus tolygiai padengti medumi, jei medus sukietėjęs jį galima šiek tiek pašildyti, taip bus lengviau paskirstyti masę ant plaukų. Ištepus medumi plaukus reikia palaikyti kaukę apie 10 valandų, todėl patogiausia užsirišti natūralios medžiagos skarelę ir su ja eiti miegoti, ryte reikia gerai išplauti galvą, kad neliktų medaus ir druskos.

Gerai įsitvirtinusius plaukų dažus nuplauti nėra lengva, gali tekti kaukes daryti kelis kartus, tačiau nublukinti per tamsią spalvą galima lengviau ir greičiau. Svarbiausia pasirinkti patį tinkamiausią būdą kaip nuplauti plaukų dažus, kuris nesukeltų alergijos ir nepakenktų natūraliai plaukų spalvai.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Daiva2019-05-24, 11:34 Ačiū už gerus patarimus

Komentuoti:

Kiek bus 1+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")