Kaip apskaičiuoti KMI, kūno masės indeksą?

Kaip apskaičiuoti KMI, kūno masės indeksą?

Kūno masės indeksas, trumpiau vadinamas tiesiog KMI, tapo labai svarbiu daugelio savo svoriu besirūpinančių žmonių aplinkoje. Į KMI reaguoja ne tik tie, kuriems aktualu sulieknėti, bet atsižvelgia ir medikai, dietologai, kiti su maistu ar žmonių išvaizda susiję žmonės.

Tačiau kaip apskaičiuoti KMI, kokios yra jo normos ar kodėl būtent tokios normos taikomos žino tik siaura dalis žmonių. Kitiems patogiausia suvesti savo ūgį ir svorį į skaičiuokles, kurių apstu internete, ir niekuo daugiau nesirūpinti, nes gaunamas rezultatas, kurio daugeliui pakanka. Vis tik, internetas ne visuomet būna po ranka, todėl pravartu žinoti skaičiavimo formulę, kuri visai nesudėtinga.

Skaičiuoti kūno masės indeksą reikėtų kūno masę kilogramais padalinti iš ūgio metrais kvadratu. Pavyzdžiui, jei Jūsų svoris yra 60 kilogramų, o ūgis 1,75, tai Jūsų KMI bus 60 / 1,75 * 1,75 = 19,6. Tai yra normalus kūno masės indeksas, kurį reikėtų išlaikyti.

Kalbant apie normas, verta žinoti, kad KMI iki 18-18,5 yra per mažas, reikėtų susirūpinti ir pasidomėti galimybėmis priaugti svorio, priešingu atveju įmanomos įvairios ligos, dažniausiai – širdies sutrikimai. KMI nuo 18,5 iki 25 – normalus. Kuo arčiau 21,5-22 – tuo geriau, tad norint idealaus svorio reikėtų taikyti į šį skaičių. Nuo 25 konstatuojamas viršsvoris. Jei KMI nesiekia 30 tereikia sumažinti kalorijų kiekį, padidinti fizinį aktyvumą, šiek tiek pakeisti kai kuriuos įpročius, ypač tuos, kurie susiję su pasyvia veikla ir valgymu.

Viršujus 30 reikia sunerimti, aktyviai laikytis dietų, paisyti mitybos sistemų rekomendacijų, nenumoti ranka į savo svorį ir kuo aktyviau gyventi. Tai palaipsniui turėtų padėti pasiekti rezultatų. Viršijus 40 reikėtų ne tik stengtis numesti svorio, bet ir nepabūgti apsilankyti pas specialistus, kurie galėtų patarti būtent Jums tinkamų, efektyviausių priemonių svoriui numesti. Neretai tokį kūno masės indeksą turintiems žmonėms pasireiškia įvairus sveikatos sutrikimai, skiriamas aktyvus gydymas, chirurginiai sprendimai.

Galvojant kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą lygiagrečiai reikėtų galvoti ir ką daryti, kad pasiekti gerų, normas atitinkančių rezultatų. Kaip jau minėta, didelis fizinis aktyvumas yra puiki priemonė numesti svorio, o tiems, kurių svoris per mažas – fizinis aktyvumas ir tinkama mityba gali šią problemą išspręsti. Nereikėtų džiaugtis nei per mažu, nei per dideliu KMI, kadangi tiek vieno, tiek kito tipo žmonėms didėja rizika susirgti, tuo tarpu normos ribose esančio KMI savininkams taip pat nederėtų užmigti ant laurų: aktyvus judėjimas, sveikas maistas, buvimas gryname ore gali padėti išlaikyti šią normą visą gyvenimą, tuo tarpu pasikeitęs gyvenimo būdas, padidėjęs pasyvumas gali sukelti įvairių rūpesčių, tarp kurių ir pakilusį svorį, iš normų išėjusius kūno masės indekso skaičius. Rūpinkitės savo sveikata, kad ir koks Jūsų KMI bebūtų, taip apsaugosite save nuo galimų sveikatos problemų, galėsite mėgautis sveiku ir džiaugsmingu gyvenimu.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 2+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")