Kaip tapti modeliu?

Kaip tapti modeliu?

Ne viena maža mergaitė ir net paaugusi paauglė ar jau visai suaugusi mergina nori tapti modeliu, tačiau dažniausiai įsivaizdavimas ir stereotipai apriboja šį norą, skatina pamiršti nuo vaikystės einančią svajonę. Net jei atrodo, kad Tavo ūgis, svoris, apimtis ar išvaizda netinka būti modeliu, bandyti vis tiek yra verta, tereikia išdrįsti kreiptis į modelių agentūrą, kuri pati nuspręs, ar esi tinkama. O gal tinkamas? Vyrai modeliai daug paklausesni nei moterys) modelio darbui. Tačiau jei tavo tikslai ir siekiai rimti, yra galimybių padidinti savo šansus.

Visų pirma, reikėtų suvokit, kad modelio darbas nėra lengvas ir čia netik pasivaikščiojimas podiumu ar keletas papozavimų prieš fotografo objektyvą. Modeliai pripažįsta, kad būtina būti labai stipria psichologiškai, būtina pasiruošti netikėtoms stresinėms situacijoms, alinančioms kelionėms iš vieno pristatymo į kitą ar kitiems panašiems sunkumams, kurių tikrai netrūksta. Jei tai Tavęs negąsdina – skaityk toliau.

Norint tapti modeliu reikia gebėti save pateikti, išreikšti emocijas, net jei jos viduje ir yra visai kitokios, priešingos. Kitaip sakant, modelis turi būti fotogeniškas. Tai, toli gražu, ne vienintelė savybė būtina sėkmingai modelio karjerai. Norint tapti modeliu reikia žinoti, kas yra punktualumas, atsakingumas, atkaklumas – šios savybės ypač palengvina darbą modelių agentūroje bei priartina galimybes tapti aukšto lygio modeliais, kuriuos norėtų savo gretose matyti pačios garsiausios modelių agentūros.

Kalbant apie fizinius duomenis, vienu iš pagrindinių parametrų yra ūgis, kuris, pasak daugelio modelių agentūrų, turėtų būti bent 175 centimetrai. Toliau seka apimtys, aktualiausia yra krūtinė, kuri neturėtų būti per didelė, dažniausiai, apie 90 centimetrų, taip pat, įtaką daro ir liemens apimtis. Čia skaičius neturėtų viršyti 65 centimetrų. Tokias proporcijas papildo ir klubai, kurių riba – 90 centimetrų. Iš čia ir atsiradę idealios figūros matmenimis laikomi skaičiai – 90, 60, 90. Nors į tokius parametrus žiūri kone visos modelių agentūros, pasitaiko ir išimčių, kuomet modeliais tampa žemo ūgio, apvalesnio sudėjimo merginos. Dažniausiai tai būna išskirtinių veido bruožų, ypač fotogeniškos panelės, turinčios kažką tokio, ko neturi kitos. Net ir amžius, kuris modelių pasaulyje prasideda nuo 13-15 ir tęsiasi iki 22-24 metų, kartais neturi jokios įtakos, modeliais tampa ir vyresnės moterys. Žinoma, joms yra savi uždaviniai, įprastai tai darbas reklamoje, pristatant produktus, skirtus būtent panašaus amžiaus moterims (kosmetika ir pan.)

Žinant, kokia didelė konkurencija yra modelių pasaulyje, kiek daug merginų galvoja, kaip tapti modeliu, tenka suvokti, kad rezultatų pasiekti pavyksta tik tuomet, kai savo tikslo pasiryžtate siekti, dirbate ta linkme. Prieš kreipiantis į modelių agentūrą rekomenduojama patikrinti save, pabandyti pasiekti geresnių rezultatų (pavyzdžiui, sumažinant savo pilvo apimtis, kitaip tariant, šiek tiek numetant svorio), taip pat bandant sustiprinti savo norą, punktualumą. Be to, labai padeda ir bandymas tobulinti savo fotogeniškumą bandant įvairiausių tipų fotografijas. Taip pat, kuo daugiau fotografijų savo kompiuteryje ar albume turėsi, tuo didesnis pasirinkimas bus siunčiant jas modelių agentūrai. Taigi, jei mėgsti fotografuotis, turi draugą ar draugę, kuri mėgsta fotografuoti – Tau dar labiau pasisekė, nes nuo to didėja Tavo šansai tapti modeliu.

Lengviausia pasiūlyti savo kandidatūrą toms modelių agentūroms, kurios ieško naujų modelių. Dažniausiai tokios agentūros skelbiasi internete, nurodo tai savo interneto svetainėse. Skelbime įprastai būna nurodyta, kaip tapti modeliu, ko reikia, tačiau jei ne, žinok, kad reikia pateikti savo matmenis (ūgį, svorį, liemens, krūtinės, klubų apimtis), nurodyti tikrą savo amžių, pridėti bent porą nuotraukų, kuriose aiškiai matytųsi veidas ir bendras viso kūno vaizdas. Taip agentūrai bus lengviau pastebėti, jei esi tas žmogus, kuris jiems tinka. Be to, nepagailėk laiko ir motyvacinio laiško rašymui, gera motyvacija dar vienas privalumas tampant modeliu.

Net jei pastebėjai agentūrą, kurį Tau patinka, tačiau neieško (ar bent jau nesiskelbia, kad ieško) modelių – parašyk ar paskambink jai. Galbūt Tavo veidas, kūno linijos ar charizma patiks atsakingam žmogui ir jis ras vietos savo agentūroje dar vienam puikiam modeliui. Atkaklumas, kaip jau minėta kiek anksčiau, labai svarbus, tad parodyk tai nuo pat pirmų paieškos sekundžių.

Keletas akimirkų iš kolekcijų pristatymo.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Vesta2019-05-12, 19:37 Labai noriu būt modeliu todėl labai stenksiuos to pasiekti. Ačiū už labai gerus patarimus.
GINTE2019-04-03, 13:45 Kur yra modeliu agentura vilniuje?
Eva2019-02-07, 12:57 Labai niu būti modelių
Skaiste2018-11-13, 19:34 As dėl modelių agentūros kur galima užsiregistruoti ?
Skaiste2018-11-11, 14:16 Kur yra modelių agentura
rimvydas2018-10-31, 15:57 labai dievinu modelius ir noriu tapti modeliu

Komentuoti:

Kiek bus 4+5=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")