Kaip atskirti originalius, tikrus kvepalus?

Kvepalai tapo daugumos kasdiene detale, be kurios vengiama eiti iš namų. Įsigyti kvepalus taip pat atsirado daugybė galimybių, tačiau kartais išmėginus pigesnę alternatyvą, susidūrus su viliojančiomis akcijomis nusiperkami prastos kokybės kvepalai, jų klastotės, todėl kiekvienam kvepalų ar tualetinio vandens naudotojui yra pravartu žinoti kaip atskirti originalius kvepalus.

Kopiją atpažinti ne visada labai lengva. Žinoma, jei kopija yra akivaizdi, kuomet net pavadinimas keičiamas į panašiai atrodantį (pavyzdžiui, Lacoste kvepalai tampa Lacaste ar Lakoste), tuomet vien užmetus akį galima pastebėti, kad kažkas ne taip. Tuo tarpu kai kurie kiti klastočių gamintojai nesivargina pergudrauti savo aukų pavadinimų panašumu, o įžūliai naudoja originalių kvepalų įpakavimą, siūlo panašų kvapą, tačiau gerokai mažesnę kokybę ir atitinkamai žemesnę kainą.

Vienas iš būdų pastebėti profesionaliau pagamintą kopiją – sulyginti brūkšninius kodus ant pakuotės ir pačio kvepalų buteliuko, flakono. Jie turi būti identiški. Net jei nesutampa vos vienas skaičius galite būti beveik tikri – tai klastotė. Nesugebate įskaityti užrašo ant kvepalų, neįžiūrite kokio nors skaičiaus, nes jis užrašytas netinkama spalva ar nelabai tinkamoje vietoje? Tai dar vienas klastotės, kopijos ženklas.

Įsigijus spiritinio pagrindo kvepalus trumpam (iki 20 minučių) įdėkite į šaldytuvą. Jei kvepalai taps sudrumsti – kitą kartą toje parduotuvėje kvepalų nepirkite, o jei liks tokie, kokie buvo – Jums pasisekė rasti tikrus, originalius kvepalus. Specialistai prisivengia pirkti ir nerekomenduoja pirkti kvepalų turguje, iš prekeivių, nesiūloma susivilioti ypatingai mažomis kainomis.

Šiais laikais, kuomet kvepalų ir kitų prekių galima rasti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir prekybos centruose ar net internete – vertėtų nepagailėti laiko atsiliepimų, pirkėjų komentarų skaitymui. Galima nesunkiai susidaryti nuomonę apie parduodamą produkciją vien tik gavus informacijos iš kitų pirkėjų. Be abejo, aklai pasitikėti komentarais nevalia, tačiau bendras vaizdas tikrai gali susidaryti.

Jeigu nematote skirtumo tarp originalių kvepalų ir jų klastočių, nematote prasmės pirkti tikrą gaminį, Jus gali nustebinti kaip yra gaminamos klastotės. Visų pirma, klastočių gamintojai siekia sutaupyti, sukurti kopiją mažiausiomis sąnaudomis, todėl didžiąją dalį brangių sudedamųjų medžiagų pakeičia įvairiais pakaitalais, kurių dalis gali būti labai stiprus nuodas, alergenas. Pavyzdžiui etilo alkoholis keičiamas metanoliu, o jis gali sukelti pykinimą, galvos sukimąsi ir skausmą. Dažniausiai rimtos pasekmės atsiranda tuomet, kai ši medžiaga patenka į organizmą, tačiau net ir purkštelėjus tokios sudėties kvepalų ant odos, per ją garai gali įsiskverbti į organizmą. Ypač atidžiai kvepalus turėtų rinktis alergiški, silpnos imuninės sistemos žmonės.

Žinodami kaip atskirti tikrus kvepalus galėsite lengviau išvengti apgavystės prekybos vietose, o jei jau kartais nutiktų taip, kad įsigytumėte kvepalų klastotę, galite kreiptis į vartotojo teisių apsaugos tarnybą, kuri sprendžia tokio tipo problemas tarp pirkėjo ir nesąžiningo pardavėjo.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 2+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")