Kaip derinti drabužių, garderobo spalvas?
Kaip derinti drabužių, garderobo spalvas?
Apranga yra labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime. Skirtingoms progoms ir dienoms derinami skirtingi drabužiai, kurie atitinka tam tikrą metų laiką ar vietą, į kurią einama. Ruošiantis į mišką renkamasi laisvesnė apranga, kuri labiau turi būti ne išvaizdi, o patogi. Einant į šventes, renginius puošiamasis kiek mažiau patogiais, bet kuo prašmatnesniais rūbais. Tačiau kokius rūbus pasirinkti nėra tiek svarbu, kiek svarbu suderinti jų spalvas.
Norint atrodyti visada gražiai svarbu žinoti kaip derinti drabužių spalvas. Dažniausiai moterys stengiasi papildyti savo spintą naujais rūbais, tačiau ne visi rūbai vienodai dera vieni su kitais dėl atspalvių skirtumo. Derinant drabužių spalvas būtina atkreipti dėmesį į šiltas ir šaltas spalvas. Šiltos spalvos – tai geltona, oranžinė, raudona ir jų atspalviai, o šaltos yra mėlyna, žalia, violetinė su visais savo atspalviais. Taip pat svarbu žinoti, kokios spalvos Jums labiausiai tinka. Tai parodo natūrali odos, plaukų ir akių spalva. Esant blyškiai odai dažniausiai stengiamasi ją paryškinti, todėl renkamasi kiek ryškesni drabužiai, tačiau pastelinės spalvos taip pat galėtų tikti, tik tuo atveju geriausia būtų papildomai priderinti kelis ryškesnius aksesuarus.
Lengviausia derinti prie baltos, juodos ir pilkos spalvos, nes prie šių spalvų drabužių tinka visos spalvos, tik reiktų saugotis, kad nebūtų jų per daug ir aksesuarai neužgožtų pagrindinės spalvos. Dažniausiai vyrams lengviau suderinti drabužius nei moterims, jei tai oficiali apranga, pasirenkamas patinkantis kostiumas ir prie jo derantys marškiniai, kiek sunkiau pritaikyti kaklaraištį ar kaklaskarę. Paprastai šios detalės derinamos prie marškinių, tačiau galima rinktis kontrastingą variantą ir priderinti prie kostiumo. Jei kostiumas šaltos spalvos, tai puošniausiai atrodys šiltos spalvos marškiniai, o kaklaraištis galėtų būti panašios spalvos kaip marškiniai su šaltų spalvų raštu. Kostiumo spalva priklauso nuo vietos, į kurią einama: kasdieniniam darbui tinka šaltų spalvų kostiumai, o jei einama į vakarienę ar pokylį labiau tiktų šviesesni, kartais net ir blizgūs kostiumai.
Moterims kiek sunkiau suderinti spalvas, kad tiktų ir aksesuarai, ir avalyne, ir drabužiai. Siekiant išsiaiškinti kaip derinti drabužių spalvas pirmiausia reiktų atkreipti į drabužių formą, stilių ir atsižvelgti į vietą, kur bus dėvimi šie drabužiai. Jei tai pobūvis salėje – puikiai tiks vakarinės suknelės, jos paprastai būna ilgos ir tamsios, prie jų tiktų pastelinių spalvų skraistės. Taip pat vakaro šventėms tinka blizgūs akcentai, aukso ar sidabro detalės. Auksinė spalva įprastai derinama su šiltomis spalvomis, sidabrinė labiau su šaltomis.
Kiekvienai dienai dažniausiai renkamasi mažiau į akis krentančios spalvos, tai galėtų būti šviesios arba tamsios spalvos, tačiau nelabai ryškios. Tamsios galėtų būti visos mėlynos, violetinės ir žalios, o šviesios ne grynos oranžinės, raudonos ir geltonos. Jei atkreiptume dėmesį kaip paprastai į darbą apsirengusios ateina moterys, pastebėtume, kad rengiamasi pilkais, baltais, juodais atspalviais ir derinamos spalvotos detalės. Jei palaidinė geltona, tai kelnės bus tamsiai mėlynos ar juodos spalvos ir tamsesnis švarkelis. Prie baltos suknelės bus apjuostas mėlynas diržas ir avimi tamsūs bateliai. Tai tik pavyzdžiai, bet tai parodo, kad kasdieniai rūbai paprastai yra subtilūs, nekrentantys į akis, kartasi gali atrodyti net ir niūroki.
Palyginus skirtingų įstaigų uniformas taip pat pasimatytų, kad jos dažniausiai šaltų spalvų. Ryškios spalvos labiausiai tinka naktiniame gyvenime, nes baltame fone išryškėja šaltos spalvos, o juodame fone atvirkščiai – šviesios. Derinant papuošalus taip pat reikėtų nemaišyti per daug skirtingų spalvų, geriausiai dera gretimų atspalvių spalvos, pavyzdžiui prie geltonos tinka geltonai oranžinė ir geltonai žalia spalva, o prie raudonos raudonai violetinė ir raudonai oranžinė. Jei pasirinktas sijonas šviesiai mėlynas, palaidinė galėtų būti rausva ir tokios pat spalvos bateliai. Papuošalai gali būti derinami prie sijono spalvos arba palaidinės, tačiau jei auskarai melsvi, žiedai ir pakabukai turėtų tai atkartoti.
Psichologai teigia, kad pagal drabužių spalvos pasirinkimą galima daug pasakyti apie žmogaus būdo bruožus ir savybes, tačiau kiekvienas norintis atrodyti gražiai turėtų ne tik riktis patinkančius drabužius, bet ir žinoti kaip derinti garderobo spalvas. Net ir paprasti, seni drabužiai gali puikiai papuošti tinkamai suderinus jų spalvas, o juk tokių rūbų galima rasti kone kiekvienoje spintoje.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!Komentuoti: