Kaip balinti dantis?

Kaip balinti dantis?

Kiekvieno žmogaus svajonė yra turėti sveikus, gražius bei sniego baltumo dantis. Taigi kaip reikia prižiūrėti dantis, kad jie būtų ne tik sveiki, bet ir akinamai balti?

Kadangi vizitai pas odontologus nėra pigūs, dantis balinti galite pamėginti namuose ir išbandyti liaudies medicinos būdus. Vienas iš būdų gali būti toks: į dantų pastą įdėkite šiek tiek sodos ir valykite dantis 3 minutes. Galima dantis trinti soda ir nenaudojant dantų pastos arba galite pasidaryti sodos ir druskos mišinį, kuris yra ypač veiksmingas naikinant įvairias dėmes ir parudavimus ar pageltimus. Šio metodo nenaudokite dažniau kaip kartą per savaitę, nes soda gali pažeisti dantų emalį. Taip pat balinimui puikiai tinka citrinų sultys. Išspauskite citrinų sulčių ir jomis aptepkite dantis, palaikę 5 minutes burną gerai išsiskalaukite vandeniu. Stenkitės valgyti kuo daugiau obuolių bei braškių. Braškėse gausu vitamino C, kuris balina dantis bei stabdo dantenų kraujavimą. Taip pat braškėse gausu medžiagų, kurios veiksmingai pašalina dantų dėmes, o kramtydami obuolius Jūs pašalinate bakterijas iš savo burnos, atsikratote maisto likučių bei šveičiate dantų dėmes. Norint greičiau pasiekti norimo rezultato vertėtų atsisakyti kavos, raudonojo vyno, juodosios arbatos bei rūkymo.

Jei rezultato norite pasiekti greitai ir galite dantų balinimui skirti pakankamai lėšų, geriausia būtų apsilankyti pas specialistus. Didžiausią rezultatą apsilankę pas odontologą pasieksite atlikę dantų balinimo lazeriu procedūrą. Užtruksite tik valandą ir iškarto galėsite džiaugtis baltais dantimis, tačiau šis būdas yra ir pats brangiausias. Pas odontologą galite atlikti ir dantų akmenų valymą. Šios procedūros metu pašalinamos dantų apnašos, poliruojami dantų paviršiai. Po dantų akmenų valymo dantys taps gražesni, baltesni, tačiau pats dantis šios procedūros metu nėra balinamas. Taip pat iš odontologų galite įsigyti dantų balinimo padėklų. Tai dėklai dantims, kuriuose yra peroksido pagrindo gelio arba balinimo gelio. Šiuos padėklus reikia užsidėti ant dantų ir laikyti po valandą kiekvieną dieną, kelias savaites iš eilės. Dar vienas dantų balinimo būdas yra dantų balinimo juostelės. Šios juostelės yra pagamintos iš peroksido pagrindo medžiagų. Jų naudojimo būdas yra labai panašus į anksčiau minėtų dantų balinimo padėklų. Juosteles reikia uždėti ant dantų ir kiekvieną dieną laikyti maždaug po valandą, dvi savaites. Tačiau šios juostelės turi nemažą trūkumą, nes su jomis galima balinti tik priekinius dantis. Balinant dantis šiuo būdu išryškės didelis skirtumas tarp tų vietų kurių šios juostelės pasiekti negali.

Jei vis dėlto dantis balinti norite įprastesniais būdais bei tuo užsiimti namuose, tuomet į pagalbą galite pasitelkti dantų balinimo pastas. Jų sudėtyje yra tokių medžiagų kaip natrio bikarbonatas. Šių dantų pastų įsigyti tikrai nėra sunku, jų galite rasti beveik visose vaistinėse ar prekybos centruose. Tačiau rezultato reikės laukti gana ilgai ir be to jis gali būti ne toks stebėtinas, kokio galbūt tikėjotės. Nepamirškite, jog dantų pastos tiesiog nuvalo apnašas nuo dantų pavirčiaus, tačiau pačio danties nebalina. Taip pat kramtykite becukrę gumą su ksilitoliu. Ksilitolis yra natūralus saldiklis, kuris neutralizuoja burnos pH, apsaugo Jūsų dantis nuo apnašų bei padidina seilių gaminimasi. Tačiau reikia prisiminti, kad seilės ne tik gali išvalyti, bet taip pat gali būti bakterijų nešiotojos, todėl nepamirškite reguliariai išsivalyti dantis.

Galvodami kaip balinti dantis išsirinkite Jums tinkamiausią, labiausiai prieinamą bei Jūsų pajamas atitinkantį būdą ir įdėję šiek tiek laiko ir pastangų, galėsite džiaugtis baltais ir sveikais dantimis. Tačiau supraskite, kad idealių rezultatų siekimas gali būti sunkus ir ilgas procesas, tad pasiruoškite tam iš anksto.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")