Kaip užsirišti ir surišti kaklaraištį?

Kaip užsirišti ir surišti kaklaraištį?

Moterys valandų valandas renkasi puošnias sukneles, prie jų derina aukštakulnius, rankines manikiūrą, pedikiūrą ir kitus aksesuarus, o vyrams pasiruošti kur kas paprasčiau. Pasirinkus tinkamą kostiumą ir marškinius lieka tik priderinti kaklaraištį ir jį užsirišti.

Tačiau tai tik skamba labai paprastai ir lengvai. Kaklaraištį labiausiai puošia ne jo spalva ar raštas, o mazgas. Dabar yra labai daug populiarių ir gražių kaklaraiščių rišimo būdų. Tačiau neįgudusioms rankoms tai gali būti labai sunki ar net neįveikiama užduotis.

Kaklaraištis turi būti surištas tvarkingai, kad nesimatytų jokių raukšlių, jo vidinė juostelė neturi išlysti ar matytis, todėl neretai naudojami kaklaraiščio laikikliai, jie prisega kaklaraištį prie marškinių ir taip atrodo tvarkingai net ir aktyviau judant. Kaklaraiščio ilgis gali būti įvairus, priklausomai nuo žmogaus ūgio, tačiau surišto kaklaraiščio ilgiausia dalis turi būti ne ilgesnė kaip iki diržo sagties.

Dažnai vyrai prašo moters pagalbos rišantis kaklaraištį, tačiau būna situacijų kai niekas padėti negali ir tenka išmokti kaip užsirišti kaklaraištį patiems.

Klasikinis mazgas yra populiariausias, lengviausiai surišamas ir visur tinkantis. Pakabinto ant kaklo kaklaraiščio juostos turi būti lygiagrečiai viena šalia kitos taip, kad platesnė dalis būtų trumpesnė už siaurąją. Pirmiausia sukryžiuojamos juostos, kad viršuje būtų storesnė juosta, po to per viršų permetama plonesnė dalis ir perneriama per tarpą prie kaklo. Pernėrus įkišama į kilpą apjuosiančią kaklaraiščio storesniąją dalį. Plonesnė dalis pakišama po apačia ir užtraukiamas mazgas. Užrišus bet kokį mazgą labai svarbu jį sutvarkyti, kad neliktų užsilenkusių ar susiraukšlėjusių vietų.

Norint, kad mazgas atrodytų tvirčiau galimas ir kitas būdas. Kaklaraiščio juostas laikant lygiagrečiai taip, kad siauresnė dalis būtų trumpesnė už platesniąją. Jas sukryžiuoti ir iš apačios palei kaklą prakišti platesniąją dalį įstrižai, per apačią perimti platesniąją juostą į kitą pusę ir pakartoti tą patį veiksmą kaip ir prieš tai. Po to perjuosti per viršų ir perkišti prie kaklo. Tuo metu kai perkišama prie kaklo reikia užtvirtinti praneriant per padarytą priekinę kilpą. Taip surišamas dar vienas lengvas mazgas.

Kitas mazgas yra labai gražus, tačiau gana sudėtingas. Jis puošniai atrodo dėl kelių perrišimo sluoksnių. Toks stilius labiausiai tinka laisvesniems šventiniams vakarams, vestuvėms, gimtadieniams. Per platesniąją juostą perjuosiama plonesnioji ir iš viršaus perneriame per tarpą prie kaklo. Dar kartą perjuosiama per platesniąją dalį, tik šį kartą per tarpą prie kaklo perneriama iš apačios ir užtvirtinimui prakišama per naujai susidariusią kilpą. Likusią siauresnė kaklaraiščio dalis du kartus perrišama per šoną ir ištraukiama į kitą mazgo pusę, lenkiant į viršų ištraukiama per naujai paruoštą kilpą. Mazgas jau paruoštas, lieka jį užtvirtinti. Siauresnioji dalis perkišama iš viršaus per kilpą prie kaklo ir perkišama už apačioje esančios kilpelės. Šis išskirtinis mazgas stipriai sutrumpina kaklaraištį, todėl jis labiausiai tinka būti ryšimas po užsegtu švarku.

Dažnai skubantys vyrai gali pasimokyti kaip surišti kaklaraištį vos per kelias sekundes. Šis rišimo būdas labai panašus į klasikinį, bet susiriša daug greičiau ir lengviau. Platesnė juosta perjuosiama du kartus per plonesnę ir perkišant palei kaklą užtvirtinamas mazgas perneriant per paruoštą kilpą. Kaklaraiščio mazgas užtraukiamas ir išlyginamas.

Yra daug būdų kaip užsirišti kaklaraištį, tačiau galutinis variantas dažniausiai atrodo panašiai. Svarbiausia pasirinkti sau priimtiniausią ir lengviausią būdą, kad kaklaraištis nekeltų didelių sunkumų. Tvarkingai surištas kaklaraištis bus geriausia puošmena prie bet kokios aprangos, todėl rišant jį būtina stebėti, kad neliktų netvarkingų vietų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")