Kaip taupyti, investuoti pinigus?

Grupė: DARBAS, VERSLAS

Taupymas ir investavimas yra puikios galimybės ne tik išsaugoti pinigų nenumatytiems atvejams ar brangesniems pirkiniams, bet ir proga pradėti geresnį, kokybiškesnį gyvenimą. Tačiau kaip taupyti, investuoti pinigus, kad jie duotų naudos, o ne nuvertėtų dėl infliacijos ar kitų finansinių situacijų ir vingrybių?

Norint pradėti taupyti pinigus reikia pradėti skaičiuoti, stebėti savo pajamas ir išlaidas. Tik atidžiai stebint savo pinigų judėjimą galima pastebėti ne itin optimalius sprendimus, nebūtinas ar net visiškai nereikalingas išlaidas, kurių galima išvengti ar bent jau iš dalies jas sumažinti. Pradėję stebėti savo išlaidas, jas kontroliuoti, žmonės pastebi sutaupę bent 10, o kartais net ir iki 30 procentų savo gaunamų pinigų, tad jei šeimos ūkis per mėnesį uždirba 1000 eurų, per metus galima nesunkiai sutaupyti iki 3,6 tūkstančių eurų, kurie tikrai nepamaišytų. O ką jau kalbėti jei juos dar sėkmingai investuoti į pelningą veiklą ar įvairus fondus?

Kaip taupyti pinigus galima gana greitai suprasti ir tuo pasinaudoti, tačiau kaip investuoti pinigus yra daug sunkesnis ir painesnis klausimas, į kurį vienareikšmiškai atsakyti tikrai neįmanoma, priešingu atveju visi, kurie turi bent kiek laisvų lėšų jau seniai būtų tapę ypač turtingais. Taigi, čia yra ir šiokia tokia rizika. Galima pastebėti, kad kuo didesnė investicinė grąža yra žadama, tuo didesnė rizika investuotus pinigus prarasti.

Dauguma komercinių bankų laisvas Jūsų lėšas gali pasiūlyti investuoti į įvairius fondus, valstybės taupymo lakštus ar siūlys investicinius indėlius. Deja, pastaruoju metu mokamos palūkanos juokingai mažos, todėl imtis tokios investicijos retai kada apsimoka, daug verčiau investuoti patiems, tačiau tokiose investicijose jau reikia turėti šiek tiek žinių, domėtis rinkos situacija.

Norintys sutaupyti pinigų savo ateičiai iš investicijų neretai nepagaili ir apvalios sumos mokymams. Tie, kurie nusprendžia mokytis savarankiškai sugaišta nemažai laiko, be to, sunkiai spėja prisitaikyti prie nuolat atsinaujinančios, kintančios informacijos. Tuo tarpu tie, kurie į investavimą žiūri kaip į labai lengvą būdą uždirbti pinigų ir nesidomi apie rizikas, nesimoko investavimo meno nei savarankiškai, nei lankydami profesionalų rengiamus mokymus neretai labai greitai patiria milžiniškus nuostolius ir daugiau niekada nebežiūri į investavimą, kaip į galimybę užsitikrinti finansiškai saugią ateitį, galimybę pagerinti savo esama padėtį. Dažnai galima išgirsti pasiūlymų sudalyvauti „Forex“ (valiutų rinkos) mokymuose. Čia žadamos kone neribotos galimybės, tačiau realybė kartais būna kitokia, ne vienas pradžiamokslis valiutų rinkose iššvaistė visas savo santaupas ir pasinėrė į skolas.

Dar viena klaida, kurią daro galvojantys kaip taupyti, investuoti pinigus – greito rezultato tikėjimasis. Tikėtis greitų pinigų nevalia, nes teks nusivilti. Dažniausiai investicinė grąža per metus siekia apie 10%, kartais dar mažiau, o tik labai retais atvejais būna didesnė. Dėl šios priežasties nedidelių sumų investavimas yra mažai pelningas, vos juntama finansinė nauda. Žinoma, bet kuriuo atveju į nerizikingas investicijas nukreipti savo pinigus yra naudinga, kadangi taip pavyksta išvengti infliacijos, tačiau beveik visuomet yra rizika netekti savo investicijos. Kaip jau minėta kiek anksčiau, rizika ir investicinė grąža labai priklauso viena nuo kitos.

Bandantiems perprasti kaip investuoti pinigus, kokiu būdu juos priversti dirbti neretai akcijos ir fondai ima atrodyti ypač nepatraukliai ir pasirenkamas individualus investavimas į patinkančius verslus, naujai steigiamas įmones, kurios sugeba sudominti savo kuriamu, įsivaizduojamu produktu, verslo modeliu. Tokios investicijos labai naudingos abiem pusėms (sėkmės atveju), tačiau niekuomet nežinoma, kiek tiksliai pavyks susigrąžinti, kaip greitai ims atsirasti pelnas ir investicinė grąža. Tačiau tapdami naujos įmonės savininkais, kuri kuria kokį nors produktą ar ima teikti niekur kitur nematytą paslaugą, vėliau galite tapti tikri turtingi, o norėdami greitesnės grąžos galėsite bandyti rasti žmogų, kuris Jūsų investiciją, Jums priklausančią įmonės dalį perpirktų. Žinoma, to tikėtis galima tik pelningai veikiančios įmonės akcininkams.

Nesvarbu, kiek pinigų Jūs turite, kiek daug Jūs norite jų turėti, žinoti kaip taupyti, investuoti pinigus yra pravartu, nes tik taip galima judėti į priekį, pagerinti savo gyvenimą ir pasiekti keliamų tikslų, todėl jei turite laiko ir galimybių, domėkitės savo finansine situacija, stebėkite savo pajamas, išlaidas, ieškokite kaip įdarbinti turimus laisvus pinigus ir galbūt Jums pasiseks įvykdyti bent dalį savo tikslų per užsibrėžtą laikotarpį.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 9+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")