Kaip ieškoti ir rasti darbą?

Grupė: DARBAS, VERSLAS

Buvimas be darbo sukelia nemažų finansinių rūpesčių, o ir nieko neveikimas anksčiau ar vėliau ima pabosti, todėl žmonėms natūraliai kyla klausimas kaip rasti darbą. Ant lėkštutės darbo pasiūlymo niekas nepateiks (žinoma, pasitaiko visokiausių išimčių), todėl reikėtų pradėti galvoti kaip ieškoti darbo, o ne tik svajoti jį rasti.

Pirmas žingsnis darbo paieškoms – gyvenimo aprašymo (CV) pasiruošimas. Dažniausiai siūloma vadovautis Europass pateikiamu gyvenimo aprašymo šablonu, tačiau puikiai gali tikti ir bet kuris kitas, panašaus tipo ir išdėstymo (prie tokio išdėstymo yra įpratę darbdaviai) gyvenimo aprašymo šablonas. Be abejo, puikiai pasitarnauja ir tokie CV, kurie yra kurti be jokių šablonų, jei tik sugebėsite tokį sukurti.

Vien tik gyvenimo aprašymo, net ir labai gero, ne visada gana. Jį geriausiai papildo motyvacinis laiškas, kurio vis dažniau ir dažniau reikalauja darbdaviai. Neretu atveju motyvacinis laiškas reikalaujamas net be CV, todėl daug daugiau dėmesio reikia skirti būtent laiško rašymui, savo motyvacijos perteikimui, o ne faktų išdėstymui gyvenimo aprašyme.

Be motyvacinio laiško ir CV labai praverčia buvusių darbdavių rekomendacijos. Žinoma, didžiausią naudą suteikia tos rekomendacijos, kurios gautos iš žinomų kompanijų, panašioje darbo patirtyje, tačiau net ir visiškai kitokia darbo patirtis ir iš tos darbovietės turima rekomendacija gali būti labai svarbi ir naudinga, ypač jei ten paminėtos tokios Jūsų savybės kaip punktualumas, atsakingumas ar kitos, pritaikomos įvairiose srityse.

Kuomet turite motyvacinį laišką, gyvenimo aprašymą, iš buvusio darbdavio gavote rekomendaciją (vietoj to gali puikiai tikti ir universiteto darbuotojų, dėstytojų parengtos charakteristikos), pats laikas pradėti ieškoti dominančio darbo pasiūlymo. Pasiūlymų paieška laikraštyje – atgyvenęs metodas. Šiais laikais daug daugiau darbo pasiūlymų yra interneto portaluose, taip pat nerekomenduojama atmesti galimybės kreiptis į tarpininkus, galinčius nukreipti Jus į tas įmones, kurios ieško tokių specialistų kaip Jūs. Žinoma, tai papildomai gali kainuoti, be to, tik retais atvejais tokios paslaugos siūlomos darbinantis Lietuvoje, dažniausiai agentūros suinteresuotos įdarbinti besikreipiančiuosius užsienyje. Jei Jums tinka ir darbas svetur, tai tik privalumas.

Aptikus Jus dominančią darbo vietą ir sekant skelbime esančius nurodymus (dažniausiai prašoma elektroniniu paštu atsiųsti savo CV ir motyvacinį laišką) susisiekite dėl darbo vietos. Jei Jūs pasirodysite įdomus ir tinkamas kandidatas galite tikėtis darbo pokalbio. Tai dar vienas labai svarbus etapas, galintis nulemti Jūsų ateitį. Dėl šios priežasties rekomenduojama neatmesti pasirengimo darbo pokalbiui kaip nereikšmingo dalyko.

Naudinga prieš einant darbintis pasidomėti apie įmonę, kurioje planuojate dirbti. Tai galima daryti naršant internete, pasiklausinėjant kitų žmonių, kurie galėtų žinoti kiek nors daugiau apie bendrovę. Pravartu išsiaiškinti jos misiją, viziją, ateities siekius, taip pat atidžiau įsigilinti į tai, koks darbo pobūdis yra siūlomas Jums.

Atvykę į darbo pokalbį nesijaudinkite, naudokitės savo patirtinimi, asmenine, tačiau kaip įmanoma nešališkesne nuomone, galvokite apie pokalbį dėl darbo kaip apie diskusiją, bendravimą Jums įdomia tema. Nebijokite pokalbio metu personalo atrankos specialistui ar būsimam savo viršininkui atskleisti savo sugebėjimų, teigiamų ir naudingų savybių, kurios galėtų praversti dirbant kompanijoje. Dažnai galvojant kaip rasti darbą pervertina savo galimybes ir į pokalbį eina nesiruošę, todėl jei Jūs tam skirsite šiek tiek laiko, apsvarstysite, ko galite būti paklausti, turėsite labai didelį privalumą, tačiau tuo pat metu turėtumėte kaip įmanoma sumažinti įtampą.

Jei niekaip nesiseka rasti darbo, ima svirti rankos, nepraraskite vilties ir užsiimkite savo įgūdžių tobulinimu. Tai gali būti ne tik kursai, kurie dažniausiai mokamai, bet taip pat ir savanoriavimas, kuris nors ir neapmokamas, tačiau padeda užsiimti artima norimam darbui veikla, kartais suteikia maitinimą ir pastogę, o kai kurie savanoriai po kurio laiko gauna darbo pasiūlymą, jei tik atsilaisvina kokia darbo vieta. Taigi, tai puiki galimybė, atsakymo variantas klausimui kaip ieškoti darbo.
Yra ir gerokai daugiau būtų rasti savo svajonių darbą, užsiimti Jums patinkančia veikla, už kurią būtų galima gauti atlygį, tačiau norint ją atrasti reikia pasukti savo galvą, įjungti vaizduotę ir visuomet atkakliai siekti užsibrėžto tikslo – tai ne tik padeda greičiau rasti darbą, bet kartu ir yra savybė, kurią vertina didelė dalis darbdavių, tad – tai papildomas privalumas Jūsų gyvenimo aprašyme.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")