Kaip apskaičiuoti PVM nuo prekės kainos be ir su PVM?

Grupė: DARBAS, VERSLAS

Didžioji dalis prekių ir paslaugų yra apmokestinamos PVM (pridėtinės vertės mokesčiu). Kai kuriose parduotuvėse prekių kainos būna pateiktos be PVM (dažniausiai orientuojantis į verslo klientus), todėl gali tekti pasukti galvą, kaip apskaičiuoti PVM nuo prekės kainos.

Jei prekės kaina prekybos vietoje yra pateikta be PVM, tereikia pridėti 21% prie nurodytos sumos. Atkreipkite dėmesį, kad PVM tarifas beveik visoms prekėms yra 21%, tačiau pasitaiko išimčių, lengvatų. Lengvatos taikomos vaistams (tarifas 5%), taip pat šilumos energijai ir turistų apgyvendinimui (9% tarifas). Jei tokios funkcijos, kaip procentų pridėjimas Jūsų skaičiavimo mašinėlė neturi, galite apskaičiuoti paprasčiausiu būdu – prie prekės kainos pridėkite prekės kainą padaugintą iš 0,21 arba tiesiog prekės kainą padauginkite iš 1,21.

Tuo tarpu jei pateikta prekės kaina jau su PVM, atimti 21% nereikėtų, taip išsikreips gaunama kaina ir ji nebus tiksli. Šiuo atveju reikėtų prisiminti kaip skaičiuojamos proporcijos arba tiesiog atlikti tokią seką – turimą prekės kainą su PVM padalinkite iš 1,21. Tokia suma yra neatsitiktinė, kadangi skaičiuojant proporcijos būdu turima prekės kaina būtų dalijama iš 100 ir dauginama iš 121 (100% + 21% PVM).

Kartais nutinka ir taip, kad būtina sužinoti kaip apskaičiuoti patį PVM, o ne pridėti ar atimti jį. Tokiu atveju paprasčiausiai padeda elementarioji proporcija – turėdami kainą su PVM tiesiog padauginkite kainą iš 21 ir padalinkite iš 121. Jei turite kainą be PVM, tiesiog padauginkite ją iš 0,21 (arba padauginkite iš 21 ir padalinkite iš 100). Taip nesunkiai apskaičiuosite PVM mokestį, kuris yra sumokamas valstybei.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")