Kaip dažyti automobilį, motociklą, dviratį?

Grupė: AUTO, MOTO

Kaip dažyti automobilį, motociklą, dviratį?

Keletą metų važinėjantiems su ta pačia transporto priemone, nesvarbu, tai automobilis, motociklas, dviratis ar paspirtukas, norisi ją atnaujinti, o geriausiai tam padeda perdažymas, kadangi tai visiškai pakeičia, iš esmės atnaujina automobilį ar kitą transporto priemonę.

Galvojantiems kaip dažyti automobilį vertėtų galvoti, kur rasti pinigų, nes patiems perdažyti automobilį gali būti per sunku ir ne visuomet įmanoma. Norint perdažyti automobilį reikia jį tam paruošti. Pirmasis etapas yra dažomos automobilio detalės gruntavimas. Tai didelio kruopštumo reikalaujantis procesas, kadangi menkiausia klaida gali sugadinti ir visus kitus, sekančius darbus. Gruntuojant ir norint apsaugoti automobilį nuo rūdžių pavojaus reikėtų padengti ir hermetiku ar specialiu, apsaugančiu gruntu.

Baigus gruntavimą prasideda glaistymas. Taip panaikinami įvairūs nelygumai. Po maždaug 30 minučių, kuomet glaistas sukietėja imama šlifuoti kėbulo detalės paviršių. Nušlifavus dažymui ruošiamą paviršių dar kartą tepamas specialus gruntas, sulyginantis likusius nelygumus. Toliau seka tik dažų purškimas.

Dažant automobilį būtina apsaugoti kitas jo detales nuo dažų. Tam puikiai tinka specialus dažymo popierius, o dar geriau – dažomas detales tiesiog nuimti nuo pačio automobilio ir perdažius vėl jas pritvirtinti. Žinoma, ne su visomis kėbulo detalėmis tai yra įmanoma. Jei nutiks taip, kad bedažant pažeisite kitas detales, kuo skubiau nuvalykite dažus nuo jų, kol jie nespėjo nudžiūti.

Didelių bėdų sukelia dulkės, kurios prastina dažymo kokybę, perdažytų paviršių ilgaamžiškumą. Siekiant išvengti dulkių reiktų dažyti kuo švaresnėje, geriausiai drėgnoje patalpoje, kad dulkės sėstų žemyn. Lauke dažyti nėra pati geriausia mintis, bet jei kitokių galimybių nėra, reikia išsirinkti nuo vėjo ir dulkių, smėlio ar kitų nešvarumų apsaugotas vietas.

Nudažius visas norimas detales reikia palaukti, kol dažai tinkamai išdžius. Tam gali prireikti ir kelių parų, jei nenaudosite specialių priemonių. Tačiau laukti verta, nes per anksti pasinaudojus perdažytu automobiliu gali vėl tekti viską kartoti iš naujo, išleisti pinigus. Taigi, dėl visa ko siūloma pasinaudoti profesionalų paslaugomis, kurie dažymui naudoja specialias dažymo kameras, greitai išdžiovina dažus, tiksliai padengia detales ir nepažeidžia kitų.

Tokie pat dažymo principai galioja ir sukantiems galvą kaip dažyti motociklą, dviratį. Pastaruosius kiek lengviau dažyti, kadangi jiems reikia mažiau vietos, nesunkiai galima pasidaryti nuo dulkių ir vėjo apsaugotą kamerą iš plėvelės, kuri ne tik apsaugos dažymo erdvę nuo dulkių ir nešvarumų, bet taip pat apsaugos ir patalpos, kurioje dažoma sienas, kitus netoliese esančius daiktus, kuriuos gali aptaškyti purškiamų dažų lašai. Žinoma, tai netinka ir nebūtina jei dažote lauke.

Tiek automobiliui, tiek motociklui ar dviračiui dažyti naudokite specialius, kokybiškus dažus bei gruntą. Jei dažote pigesniais dažais gali tekti nusivilti sugaištu laiku, kai kuriais atvejais net ir iš naujo viską perdažyti. Dažant dviratį ir naudojant ne tam skirtus, o paprastus dažus (dažniausiai dviratininkai savo transporto priemones dažo aerozoliniais dažais) vėliau reikėtų visą tai nulakuoti, užtikrinant didesnę apsaugą nuo dažų sugadinimo.

Bet kuriuo atveju, kad ir kokią transporto priemonę dažytumėte, jei neturite tam skirtų priemonių bei patirties, daug pigiau ir greičiau apsisuksite patikėję šiuos darbus profesionalams, teikiantiems paslaugas su garantijomis bei naudojantiems specialias, profesionalų bei laiko patikrintas ir patvirtintas priemones, dažus, technologinius sprendimus. Taip bent jau būsite tikri dėl kokybės.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Laima2021-03-31, 21:15 sveiki aš Laima noriu paklausti bet kokia mašina galima dažyti?
paulius2016-04-19, 18:39 as pritariu

Komentuoti:

Kiek bus 7+8=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")