Kaip pasirinkti ir patikrinti akumuliatorių?

Grupė: AUTO, MOTO

Kaip pasirinkti ir patikrinti akumuliatorių?

Siekiant, kad automobilis veiktų tinkamai ir nepavestų netikėčiausiu momentu, būtina tinkama jo priežiūra. Vienas iš svarbesnių dalykų yra ir akumuliatorius, kuris dažniausiai spyriojasi žiemos metu spustelėjus šaltukui, tad dar prieš žiemą reikėtų pasidomėti kaip pasirinkti ir patikrinti akumuliatorių, kad esant ypač žemai temperatūrai nereikėtų ilgai kankintis užvedant savo automobilį ar laukiant, kol kolega atvažiuos ir Jus paims į darbą.

Renkantis naują akumuliatorių labai svarbu atkreipti dėmesį į jo atitikimą Jūsų automobiliui. Turi sutapti gamintojo numatyta akumuliatoriaus talpa ir startinė srovė. Šiokie tokie nukrypimai nuo normos Jūsų automobiliui nepakenks, tačiau kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo sunkiau generatoriui bus jį įkrauti (pernelyg didelių akumuliatorių silpnas generatorius neįkraus pilnai), tuo tarpu per maža talpa kels rūpesčių žiemą.

Netinkama startinė srovė gali kelti rūpesčių užvedant automobilį. Per mažos srovės užvedimui nepakaks, o didelė startinė srovė nebus siūloma mažesnės talpos akumuliatoriuose, tad tikėtina, kad ji neteks prasmės. Todėl verčiausia peržvelgti gamintojo numatytus duomenis konkrečiam Jūsų modeliui (taip pat atkreipiant dėmesį į automobilio variklį, komplektaciją). Jei niekaip nepavyksta rasti būtent tokio akumuliatoriaus, koks yra numatytas, galite dairytis į šiek tiek galingesnius, didesnės talpos ar stipresnės startinės srovės.

Kitas svarbus dalykas galvojant kaip pasirinkti akumuliatorių yra jo amžius. Net ir parduotuvėje gali būti parduodami keletą mėnesių ar net ilgiau kaip metus sandėliuoti akumuliatoriai. Ilgą laiką sandėlyje stovėjęs akumuliatorius gali prarasti nemažai savo savybių, o jei dar ir sandėliavimo sąlygos neatitinka reikalaujamų, naujas akumuliatorius gali kelti šiokių tokių rūpesčių, būti menkas išsigelbėjimas pakeitus senąjį. Akumuliatoriaus pagaminimo data gali būti užrašyta ant pačio akumuliatoriaus, taip pat ją gali išduoti serijinis akumuliatoriaus numeris, kurį galima patikrinti gamintojo interneto svetainėje.

Ne visuomet seną akumuliatorių reikia keisti nauju. Pravartu žinoti kaip patikrinti akumuliatorių, kadangi visiškai gali būti, kad dėl nesivedančio automobilio kaltas ne jis, o kuris nors kitas komponentas, pavyzdžiui generatorius, starteris, elektros sistema.

Ar akumuliatorius nusilpęs parodo lėčiau besisukantis starteris, prigesę žibintai, susilpnėjęs kitos elektronikos veikimas. Jei važiuojant akumuliatorius kraunamas – šie prietaisai pradeda veikti geriau, o tai ženklas, kad akumuliatorius įsikrauna, tačiau greitai ir išsikrauna, nepasiekia pilno pakrovimo lygio. Tuo tarpu jei viskas veikia puikiai, tačiau automobilis sunkiai vedasi net ir šiltu oru, tai gali būti ženklas apie kur kas rimtesnius gedimus.

Kitas būdas patikrinti akumuliatorių – stebėti jo įtampą. Įjungus variklį ir keletą elektros prietaisų (radiją, žibintus) akumuliatoriaus įtampa turėtų būti apie 14 voltų. Tiek per maža, tiek per didelė įtampa gali sugadinti akumuliatorių, priversti jį netinkamai ir neefektyviai veikti. Dažniausiai dėl blogos įtampos kalta relė arba generatorius.

Patikrinus akumuliatorių ir pastebėjus, kad jis netinkamas naudoti jį reikėtų keisti nauju, nelaukti žiemos. Pakeitus akumuliatorių sutaupysite nemažai laiko rytais, o staiga atėję šalčiai Jūsų negąsdins taip, kaip gąsdina kaimynus nusprendusius pataupyti ir akumuliatoriaus nekeisti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")