Kaip atnaujinti navigaciją?

Grupė: AUTO, MOTO

Kaip atnaujinti navigaciją?

Vien tik turėti navigaciją neužtenka, reikia reguliariai ją atnaujinti, priešingu atveju iš jos ne ką daugiau naudos (o kai kuriais atvejais ir mažiau) nei iš pačio paprasčiausio kelių žemėlapio. Taigi kaip atnaujinti navigaciją, kad ji rodytų naujausius kelius, nenukreiptų beprasmiai aplinkkeliais ar šunkeliais?

Visų pirma reikia suprasti, kad navigacijos atnaujinimas labai priklauso ir nuo gamintojo ar net konkretaus modelio. Kai kurie modeliai yra pririšti prie tam tikrų serverių, iš kurių vienintelių galima gauti žemėlapių atnaujinimą. Kaip taisyklė tokia navigacija būna pigesnė, tačiau apie nemokamą žemėlapių atnaujinimą tenka pamiršti, bent jau tol, kol galioja gamintojo garantija (vėliau galima pabandyti kreiptis į specialistus, kurie atriša prietaisą ir taip suteikia galimybę gauti žemėlapius nemokamai ar gerokai pigiau). Kitai navigacijai atnaujinti reikės tik interneto ir kompiuterio, dar kitai – kompaktinio disko su žemėlapiu.

Nešiojamos navigacijos dažniausiai lengvai prijungiamos prie kompiuterio. Prijungus prie kompiuterio galima matyti viduje esančius failus, tarp kurių ne tik žemėlapiai, bet ir greičio kamerų koordinačių failai, garsai, pranešimai, o taip pat galima įkelti ir filmus, muziką (tik tam tikriems modeliams). Prisijungę prie kompiuterio galėsite ištrinti senus žemėlapius ir įkelti naujus. Paprastesniam atnaujinimui gali būti naudojama speciali gamintojo programinė įranga (tinkama ne visoms navigacijoms).

Modernesnė navigacija gali turėti integruotą bevielio interneto imtuvą, tokiu atveju norint atnaujinti žemėlapius tereikės prisijungti prie interneto: tam nereikės nei laidų, nei kompiuterio. Prisijungus prie interneto, navigacijos meniu suradus žemėlapių atnaujinimo funkciją ir sutikus su sąlygomis per kurį laiką (tai priklauso nuo Jūsų interneto ir serverio greičių) turėsite naujus žemėlapius. Šiais laikais didelė dalis žemėlapių yra visiškai nemokami, tačiau kai kurie gamintojai bando uždirbti ir iš atnaujinimų, o ne tik pardavimų.

Kiek daugiau galvos skausmo gali kilti galvojant kaip atnaujinti navigaciją įmontuotą automobilyje. Dažniausiai tokios navigacijos yra atnaujinamos kompaktinių diskų pagalba, todėl tai nėra labai patogu, dažnai tokia navigacija lieka ilgą laiką neatnaujinta, dėl ko esant poreikiui neatlieka savo pagrindinės funkcijos taip, kaip pridera. Jei originalaus kompaktinio disko neturite, galite pabandyti rasti žemėlapių atnaujinimą internete, paieškoje suvesdami automobilio ar navigacijos modelį. Atsisiųstus žemėlapius turėtų užtekti įrašyti į paprasčiausią kompaktinį diską ir paleisti automobilyje. Deja, ne visuomet tai pavyksta, tad jei nenorite gaišti laiko ir eksperimentuoti galite kreiptis į savo automobilio gamintojo įgaliotą atstovą ar specialistus, kurie verčiasi automobilinės navigacijos atnaujinimu.

Išmanieji telefonai – dar viena navigacijos priemonė. Dabar būtų sunku rasti išmanųjį telefoną, kuriame nebūtų GPS imtuvo, būtino navigacijos veikimui. Tokiems telefonams kuriamos įvairiausios navigacijos programėlės, tarp kurių tiek žinomų gamintojų, tiek mėgėjų kūriniai, nuo visiškai nemokamų iki šimtą ar daugiau eurų kainuojančių programėlių su išsamiais žemėlapiais. Patogu tai, kad mobiliuosiuose telefonuose esančios navigacijos pačios praneša apie atsiradusį žemėlapio naujinimą (jei tokia funkcija neišjungta) kuomet esate prisijungę prie interneto. Taigi, niekada nepražiopsosite pačių naujausių žemėlapių. Nors dar yra teigiančių, kad išmanieji telefonai neatstoja atskirų prietaisų, iš tiesų yra kitaip – pigesnės navigacijos neretai būna visiškai lygiavertės telefonams ir dar su gerokai mažiau galimybių.

Turėdami žinių kaip atnaujinti navigaciją būsite tikri, kad turite naujausius žemėlapius savo navigacijos prietaise, nepriklausomai nuo to, naudojatės atskira navigacija, integruota automobilyje ar programėle išmaniajame telefone. Be to siūloma atminti, kad net ir pati brangiausia navigacija su neatnaujintais žemėlapiais veiks prasčiau nei pigi ar nemokama navigacija telefone su naujausiais žemėlapiais, tad naujinti savo žemėlapius yra tiesiog būtina.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Vitoldas2022-03-16, 12:09 Šaunu
eligijus2018-09-18, 18:33 puiku

Komentuoti:

Kiek bus 4+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")