Kaip išmokti vairuoti mašiną, automobilį?

Grupė: AUTO, MOTO

Kaip išmokti vairuoti mašiną, automobilį?

Automobilis, anksčiau buvusi tik prabangos detalė, šiai dienai tampa kone būtinybe. Norint tapti vairuotoju negalima tiesiog nusipirkti automobilio ir sėsti už vairo, reikia dar gauti vairuotojo pažymėjimą, kuris išduodamas patvirtinus, kad mokate vairuoti. O kaip išmokti vairuoti automobilį niekur ir nėra paaiškinta nuo A iki Ž. Kaip bebūtų gaila, išmokti vairuoti skaitant pranešimus internete neįmanoma, teks daug dirbti, investuoti į kursus, praktikuotis.

Visų pirma reikėtų dažniau su kuo nors važinėti kartu keleivio vietoje, stebėti, kaip jis atlieka pavarų perjungimo, pradėjimo važiuoti, sustojimo, taip pat važiavimo, persirikiavimo, sukimo ir kitus veiksmus. Atidžiau stebint vairuotojo elgesį, o ne prie kelio esančias reklamas galima susidaryti šiokį tokį vairavimo vaizdą, suvokti kai kuriuos judesius, prie jų įprasti. Vis tik, jei vairuotojas kokį nors veiksmą atlieka ne visai taisyklingai, didėja rizika, kad būsimam vairuotojui bus sunkiau persilaužti, išmokti veiksmą atlikti taip, kaip pridera.

Pradėti stebėti kitą vairuotoją reikėtų kuo anksčiau, tačiau net jei jau užsirašėte į kurus galite iš to gauti naudos – pastebėsite kaip skiriasi dėstoma teorija ir vairavimas realiose situacijose, galėsite įvardinti kito vairuotojo klaidas, kurias bus lengviau įsiminti tiek besimokant, tiek laikant egzaminą.

Dažnas žmogus pabando vairuoti dar neturėdamas ne tik vairuotojo pažymėjimo, bet net ir menkiausio suvokimo, kaip tai daroma. Tai nėra labai rekomenduojama, nebent pasirinksite visiškai saugią, uždarą aikštelę, o greta Jūsų bus patyręs vairuotojas gebantis ne tik vairuoti transporto priemonę, bet ir žinantis, kaip žinias perteikti Jums. Neretai galvojat kaip išmokti vairuoti mašiną pasitelkiamos netinkamos žinios ir mintys, pervertinamos savo galimybės, dėl kurių vėliau gali išsivystyti didelė vairavimo baimė, perdėtas nepasitikėjimas savimi ir kitais žmonėmis.

Net jei nuspręsite pirmiausiai pasimokyti vairuoti su šeimos nariais ar kitais patyrusiais vairuotojais aikštelėje, prieš tai pastudijuokite kelių eismo taisykles, peržvelkite saugos eismo rekomendacijas, kuriose tikrai netrūksta naudingų patarimų tiek būsimiems, tiek pradedantiems ar net ir patyrusiems vairuotojams.

Sekantis žingsnis turėtų būti vairavimo mokyklos pasirinkimas. Išsirinkus vairavimo mokyklą, sąžiningai lankant kursus, kurie kartais gali pasirodyti nuobodoki, tačiau iš tiesų visi jie naudingi, sėdus pirmus kartus prie automobilio vairo su patyrusiu instruktoriumi mokymosi progresas kaip reikiant pagerės, žengsite ne vieną spartų žingsnį pirmyn savo vairuotojo pažymėjimo link.

Mokytis su vairavimo instruktoriumi rekomenduojama net ir tiems, kurie turi teorinę tikimybę apsieiti be vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimo (mokydamiesi eksternu). Taip yra todėl, kad instruktoriai paruošia ne tik vairavimo pagrindus, bet ir geriau supažindina su Jūsų laukiančia egzaminavimo tvarka. Be viso to, profesionalas pastebi bent jau didžiąją dalį Jūsų klaidų, kurios daro tiesioginę įtaką Jūsų vairavimo kokybei, tiek galvojant apie egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti, tiek ir apie Jūsų bei kitų eismo dalyvių saugumą.

Jei vis tik nuspręsite, kad išmokti vairuoti reikia savarankiškai, pradėkite mokytis nuošalioje, uždaroje aikštelėje valdant automobilį pirmyn ir atgal. Taip pat išmokite perjunginėti pavaras, atlikti apsisukimą, posūkį. Pramokę šitų dalykų, įpratę prie automobilio valdymo su patyrusiu asmeniu (šiukštu nevairuokite vieni) galite išvykti į miesto gatves. Tai geriausia daryti kuomet judėjimo intensyvumas yra labai mažas, nesirinkite judrių, magistralinių ar labai siaurų gatvelių, verčiau rinktis priemiesčio gatves.

Pajutę automobilio valdymą, supratę, kaip judama sraute, pradėkite mokytis parkavimo, manevravimo nedidelėse erdvėse – to geriausia mokytis specialiose aikštelėse, kurios įrengtos labai panašiai kaip ir egzaminavimo aikštelės.

Jei klausimas kaip išmokti vairuoti automobilį kyla jau turint vairuotojo pažymėjimą, tikėtina, kad Jus slegia baimė vairuoti. Vairavimo baimę geriausiai įveikti nusiteikinėjant. Jei bent kiek galite vairuoti, pasistenkite tai daryti be keleivių – daugumai taip yra daug paprasčiau, drąsiau. Žinoma, venkite didelių srautų, ankštų aikštelių ar gatvelių, aplenkite senamiestį ar kitas panašaus tipo vietas.

Kuomet vairavimo baimė atsiranda dėl anksčiau patirtų nelaimių perlipti save gali būti labai sunku. Vis tik reikėtų suprasti ir sau įteigti, kad nelaimė gali tykoti bet kur, juk dėl to, kad galima stipriai susižaloti neatsisakoma laipioti laiptais, eiti į darbą, naudotis šakute ir peiliu, taip turėtų būti ir su automobilio vairavimų. Tad imkite ir po truputį lipkite per save, važinėkite vis dažniau ir dažniau, kol galiausiai vairavimas taps kasdieniu Jūsų įpročiu.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Samanta2023-05-01, 21:13 Labas vakaras

Komentuoti:

Kiek bus 7+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")