Kaip žaisti pokerį?

Grupė: ŽAIDIMAI

Labai populiarus kortų žaidimas yra pokeris. Jo yra įvairiausių atmainų, kurios vyrauja viename ar kitame regione, o šiuolaikinės galimybės leidžia organizuoti įvairius turnyrus net ir internetu. Teik internetu, tiek gyvai populiariausia versija yra „Texas Holdem“ pokeris, tad aiškindami kaip žaisti pokerį turėsime omenyje būtent jį, nes tai ne tik populiariausia, bet ir viena lengviausiai perprantamų šio puikaus azartinio žaidimo rūšių.

Pradžioje reikia žinoti, kas yra kas pokeryje. Žaidėju skaičius prie vieno stalo ribojamas iki 10, galima žaisti nors ir dviem, tačiau įdomiausias žaidimas tuomet, kai yra bent 5 žaidėjai. Vienas iš žaidėjų būna dalintojas (net ir tada kai kortas dalina atskiras žmogus). Dalintojas kiekvieną kartą keičiasi pagal laikrodžio rodyklę.

Žaidžiant pokerį yra du pradiniai būtini statymai, tai mažasis ir didysis privalomi statymai. Abu statymai turi būti padedami ant stalo dar prieš kortų dalijimą. Mažasis statymas privalomas žaidėjui esančiam dalintojui iš kairės, o didysis statymas privalomas žaidėjui esančiam eilėje toliau, tai yra, iš kairės mažojo statymo žaidėjui.

Kortos dalijamos kiekvienam žaidėjui po dvi pagal laikrodžio rodyklę pradedant nuo privalomąjį mažąjį statymą atlikusio žaidėjo. Kuomet kortas turi visi žaidėjai prie stalo (įskaitant ir dalintoją) ant stalo atverčiamos trys kortos. Per keletą ėjimų bus atverstos visos penkios kortos, todėl iš visų septynių kortų turite išsirinkti penkias ir susidaryti geriausią kombinaciją (tai gali būti visos penkios ant stalo atverstos kortos, taip pat keturios atverstos ir viena Jūsų ar dvi Jūsų ir trys atverstos). Geriausią kombinaciją turintis žaidėjas laimi „banką“. Kombinacijų vertės pateiktos paveikslėlyje.

Kuomet esmė kaip žaisti pokerį aiški, reikia šiek tiek žinias išplėsti. Todėl pradžiai apie statymus, kurie yra skirstomi į statymų ratus. Pirmasis statymų ratas yra dar prieš atverčiant kortas ant stalo, iš karto kai žaidėjai gauna po dvi savo kortas. Pirmąjį statymą atlieka tas žaidėjas, kuris yra iš karto (kairėje) po didžiojo statymo žaidėjo. Jis turi tris galimybes:

  • Išmesti kortas ir nestatyti pinigų (žetonų) taip atsisakant dalyvauti šioje partijoje;
  • Atsakyti – padėti sumą lygią didžiojo statymo sumai;
  • Padidinti statymą – padėti tiek, kiek yra didžiojo statymo suma bei papildyti ją savo pasirinkta suma (suma gali būti neribota, tačiau gali būti ir fiksuoto limito (galima padidinti tokia suma, kokia yra lygi didžiajam statymui) arba banko limito (galima padidinti tokia suma, kokia jau yra „banke“)).

Visi kiti žaidėjai turi lygiai tokias pačias galimybes. Tačiau jei prieš juos einantis kuris nors žaidėjas (nebūtinai sėdintis šalia) padidino statymą galima ne tik atsakyti, bet ir dar kartą jį padidinti, sakoma, permušti. Mažojo privalomo statymo žaidėjas, jei nori žaisti partijoje, turi pridėti trūkstamą kiekį žetonų. Jei suma yra pakeliama, visi žaidėjai norintys žaisti privalo sumą sulyginti (atsakyti) ir tik tada pereinama prie antrojo rato.

Perėjus prie antrojo statymų rato ant stalo atverčiamos jau anksčiau minėtos trys kortos, su kuriomis bus galima kombinuoti rankoje turimas kortas. Žaidimas vyksta taip pat kaip ir pirmajame rate, tačiau čia atsiranda galimybė praleisti ir pažiūrėti, kaip elgsis kiti žaidėjai. Praleidimas galimas tuomet, jei prieš tai einantys žaidėjai nepakėlę statomos sumos. Kuomet visi žaidėjai sulygina žetonus (jei kas nors kėlė ar permušė kėlimą), o nenorintys žaisti išmeta savo kortas baigiasi antrasis ratas.
Pradžioje trečiojo rato atverčiama ketvirtoji korta ant stalo. Tai identiškas antrajam ratas, todėl nėra jokių skirtumų. Per šį ratą dažniausiai padidėja suma ant stalo, žaidėjams aiškiau matosi jų galimybės laimėti. Kuomet ratas baigiasi (pabaiga tokia pati kaip ir antrajame rate), prasideda paskutinis ketvirtasis ratas.

Ketvirtojo rato metu atverčiama paskutinė penktoji korta, o žaidėjams suteikiamas paskutinės galimybės statymams, padidinti „banką“ ar išmesti kortas, jei Jūsų netenkina kombinacija.

Kuomet visi pakeitimai atlikti, žaidėjai atverčia savo kortas ir banką laimi tas, kurio kortų vertė didžiausia. Jei nutinka taip, kad kortų vertė vienoda, žaidėjai žetonus esančius banke dalijasi į lygias dalis.

Paėmus žetonus kortos perdalijamos iš naujo ir prasideda nauja partija. Tačiau reikia nepamiršti laikrodžio rodyklės kryptimi perstumti dalintojo, mažojo ir didžiojo privalomųjų statymų. Pokerio turnyruose palaipsniui didinami privalomi statymai (dažniausiai kas kažkiek laiko arba praėjus tam tikram partijų skaičiui), kad žaidimas greičiau baigtųsi, būtų žaidžiama didesnėmis sumomis.

Štai ir visos taisyklės kaip žaisti pokerį, tačiau tai tėra sausos taisyklės, kurias būtina įtvirtinti praktikoje. Pradžioje geriausia išmėginti pokerio kambarius, kuriuose yra siūloma naudotis žaidybiniais pinigais (neinvestuojant savo lėšų) ar pasipraktikuoti su draugais namuose. Taip palaipsniui perprasite žaidimą, žinosite, kada verta išmesti kortas, o kada verčiau didinti sumą, sukursite savo taktiką. Tačiau nepamirškite, kad pokeris yra azartinis kortų žaidimas ir jį reikia žaisti tik tam numatytose vietose, esant tam tikro amžiaus (Lietuvoje galioja 21 metų amžiaus cenzas).

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 7+6=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")