Kaip treniruojamasi ir žaidžiamas futbolas?

Grupė: ŽAIDIMAI

Nors Lietuvoje populiarumo viršūnėje yra krepšinio žaidimas, vis dėlto futbolas taip pat gana mėgstamas tiek rungtynių stebėjimui, tiek ir kaip puikus laisvalaikio žaidimas, būdas išlieti savo energiją, atsiriboti nuo įvairių minčių. Tačiau ką gi daryti tiems, kurie nežino nuo ko pradėti, kaip išmokti žaisti šį žaidimą?

Pirmasis dalykas, kurį reikia sužinoti, kaip treniruojamasi ir kaip žaidžiamas futbolas, įsigilinti į šio žaidimo subtilybes, taisykles, o tą geriausiai padeda profesionalų stebėjimas. Žinoma, prieš tai reikėtų peržvelgti, kokios yra oficialios taisyklės, jas šiek tiek pastudijuoti, o neaiškias vietas ar konkrečių taisyklių taikymą geriausia pamatyti per aukščiausių lygų čempionatus, stebinti varžybas televizoriaus ekrane.

Vien tik stebint kaip žaidžia futbolą profesionalai tikrai nepavyks kažko pasiekti patiems. Pirmas žingsnis – įsigyti kamuolį, o toliau padės tik nuoseklios treniruotės, kurių metu ugdomi įgūdžiai, didinamas patirties bagažas, akcentuojami tam tikri, konkretūs judesiai, manevrai, o taip pat galvojama ir apie žaidimo taktiką, kuri labai svarbi futbole. Vienam žaisti futbolo nepavyks, čia reikalinga komanda, todėl pravartu norintiems išmokti šio žaidimo registruotis į treniruotes, kurias veda patyrę treneriai.

Prieš pradedant lankyti treniruotes gali būti įdomu, kaip treniruojamasi su profesionalais, todėl šiek tiek plačiau apžvelgsime treniruotės struktūra, svarbiausius aspektus. Treniruočių metu mėginama atkurti tai, ko gali prireikti varžybų metu. Tai pozicijos, jų funkcijos, reakcijos lavinimas, gebėjimo greitai parinkti tinkamą sprendimą skatinimas ir tobulinimas. Be viso to, labai svarbu gerinti ir komandinio žaidimo įgūdžius.
Lavinant komandinio žaidimo įgūdžius futbolo metu daug dėmesio skiriama tiksliems kamuolio perdavimams, kurie turi būti atlikti tuomet, kai tai atlikti yra parankiausia. Taip pat, siekiant, kad komanda būtų darni, žaistų susiderinusi, labai svarbu lavinti ir bendravimą, susikalbėjimą, kuris varžybų metu ypač praverčia ir leidžia turėti pranašumą prieš kitą komandą.

Mokantis žaisti futbolą su trenerio pagalba labai naudinga yra tai, kad profesionalus treneris gali pamatyti Jūsų daromas klaidas, padėti ieškoti sprendimo joms išspręsti, suteikti galimybę tobulinti silpnesnį įgūdį. Tuo tarpu be trenerio pagalbos, savarankiškai, labai sunku tai pastebėti ir ištaisyti.

Siekiant pagerinti treniruotėje mokytus įgūdžius, sustiprinti ir įtvirtinti žinias, po treniruočių taip pat pravartu užsiimti futbolu. Net jei išėjote susitikti su draugais ir nusprendėte pažaisti futbolą, žaidimo metu galvokite kaip patobulinti vieną ar kitą judesį, išmokti tai, kas nesisekė treniruotės metu. Namuose taip pat galima sukurti sau tinkamas kliūtis ar problemas ir mokytis jas išspręsti.

Papildomai galvojantiems kaip treniruojamasi ir žaidžiamas futbolas reikėtų žinoti, kad vien tik futbolo treniruočių ir žaidimo geram žaidėjui negana. Visi žaidėjai, siekiantys aukštesnių rezultatų turi gerinti savo fizinę būklę, ištvermę, todėl nuolatos turi mankštintis, judėti, treniruoti visus kūno raumenis.

Po treniruočių žaidžiamas futbolas, mėgavimasis šiuo žaidimu. Laisvomis nuo treniravimosi dienomis pravartu atsipalaidavimui pažaisti futbolą, tačiau reikia paisyti visų šio žaidimo taisyklių, atsižvelgti į tai, kas buvo mokoma ir akcentuojama per treniruotes, kokius patarimus dalijo treneris, tik tada futbolas bus žaidžiamas taip, kaip turi būti žaidžiamas. Žinoma, jei trūksta žaidžiančiųjų galbūt nėra būtina žaisti būtent su 11 žaidėjų komanda ar nustatytomis pozicijomis, tačiau reikėtų laikytis kuo arčiau oficialių taisyklių.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Marius2018-06-21, 11:43 Futbolas yra labai geras sportas
danielius2018-03-21, 16:14 pamatysit as tapsiu labai geru futbolininku ir zaisiu lietuvos rinktineje bei gerame klube kokiais 2025metais
marija2017-09-05, 20:26 man patinka fudbolas sieksiu savo tikslo
Jaunius 2017-06-03, 19:14 Mėkstu žaisti futbolą

Komentuoti:

Kiek bus 6+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")