Kaip susikurti MineCraft serverį ir žaisti?
Kaip susikurti MineCraft serverį ir žaisti?
MineCraft – vienas iš nedaugelio tokio tipo žaidimų, kuris pakerėjo visą pasaulį ir nepaisant savotiškos grafikos, kuri toli gražu neprimena šiuolaikinių kompiuterinių žaidimų, tapo vienu mėgstamiausių ir populiariausių žaidimų per pastaruosius metus.
Dėl didelio populiarumo kai kuriems kyla minčių kurti savo žaidimo serverį, tačiau susiduriama su klausimu, kaip susikurti MineCraft serverį ir pradėti jame žaisti. Visų pirma tam reikia turėti išorinį IP adresą ir nuolat veikiantį kompiuterį, atitinkanti keliamus reikalavimus, dėl to geriausia yra nuomotis serverį iš tokias paslaugas teikiančių bendrovių, o ne kankinti savo asmeninį kompiuterį, kuris vis tiek, greičiausiai, nebus toks geras, kaip specialus serveris.
Pradžiai reikia atsisiųsti ir serveryje patalpinti pagrindinį failą. Talpinimui į serverį kuo puikiausiai pasitarnauja „FileZilla“ programa, tuo tarpu kokį pagrindinį failą siųstis turite nuspręsti Jūs. Rekomenduojama naudoti patį populiariausią serverį – Bukkit. Norintiems išmėginti savo galimybes kuriant priedus (modus) vertėtų įdiegti patį paprasčiausią, oficialų MineCraft serverį.
Įsikėlus failą į serverį reikia prisijungti prie nutolusio serverio. Tam tinka PuTTY programa arba jos alternatyvos. Programos lange įrašius komandas [mkdir mc] ir [cd mc] bus sukurtą direktorija ir į ją įeita. Nusprendusiems naudoti Bukkit serverį ir norint jį paleisti pirmą kartą reikia nurodyti komandas [chmod +x craftbukkit-1.0.1-R1.jar] ir [java –Xmx1024M –Xms1024M –jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar nogui]. Atkreipkite dėmesį, kad esant naujesnei ar senesnei, modifikuotoms versijoms komanda gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo failo pavadinimo.
Paleidus šias komandas serveryje atsiras reikiamai failai ir aplankai. Jums tereikės šiek tiek palaukti. Sukūrus viską, ko reikia serveryje, bėgančios teksto eilutės sustos ir Jums tereikės išsaugoti [save-all] bei sustabdyti [stop] serverį. Tuomet prasidės konfigūravimo darbai.
Per FileZilla ar kitą panašaus pobūdžio programą (tam puikiai tinka ir WinSCP) galite pasiekti failą [server.properties], kuriame visa galybė įvairių eilučių su reikšmėmis (daugiausiai True arba False). Keisdami reikšmes galite leisti vieną ar kitą funkciją, uždrausti naudoti kitas. Taip pat, šiame faile galima pakeisti serverio pavadinimą.
Toliau seka paleidimas. Paleidimui galioja ta pati komanda kaip ir pirmąjį kartą. Suveskite ją dar kartelį. Yra gudrybė – galite komandą pakartoti jos dar kartą nerašydami ir nekopijuodami, tiesiog su klaviatūroje esančia rodykle į viršų raskite ją ir spustelėkite Enter. Jei sėkmingai paleisite, prisijunkite į serverį ir toliau galite naudoti MineCraft serverį taip, kaip Jums reikia. Nepamirškite priskirti administratoriui OP galimybių (OP – padidinta galia), tą padaryti galima su komanda [op naudotojo-vardas].
Kol būsite prisijungę, Jūsų serveris bus pasiekiamas, tačiau jei norite, kad serveris veiktų visą parą, teks įterpti šiek tiek komandų į naują failą, kuris turėtų būti pagrindiniame serverio kataloge, pavadinimu „start“: [screen –S java –Xmx1024M –jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar nogui]. Išsaugokite šį failą ir užverkite, o tuomet atsidarykite jau gerai pažįstamą PuTTY programos langą ir įveskite porą komandų: [chmod +x start] ir [exit]. Serverio paleidimas veiks su komanda [./start].
Taigi, jau žinote kaip susikurti MineCraft serverį ir kaip jį paleisti, tačiau ne visi žino ir kaip šis savotiškas, tačiau įdomus žaidimas yra žaidžiamas. Žaidime nėra konkretaus tikslo, Jūs neturite daryti to, ką daro visi, kitaip sakant, Jūs galite daryti tai, ką norite.
Pradžioje žaidimo be jokių įrankių turėsite medžio blokus skaldyti rankomis, iš jų daryti lentas, vėliau, pakankamai greitai, jau turėsite galimybę pasinaudodami tam tikrais įrankiais skaldyti ir rinkti kitas medžiagas, kurios panaudojamos struktūrų statymui, būtent kuo ir paremtas šis žaidimas. Vaikščiodami po didžiulius MineCraft žaidimo žemėlapius ne tik naikinsite kubus ir iš jų kažką išgausite, bet taip pat sutiksite kitus žaidėjus, su jais galėsite prekiauti, tamsiuose ir paslaptinguose tuneliuose, vietose susitiksite ir nedraugiškai nusiteikusius monstrus, kurių teks saugotis arba su jais kovoti.
Žaidimas yra mokamas, tačiau egzistuoja ir jo nemokamai bei demo versijos, todėl pradžioje galite išmėginti jas, o tik vėliau pereiti prie mokamos versijos. Išmėginę demo versiją ir supratę kaip žaisti MineCraft greičiausiai norėsite išmėginti šio žaidimo ir mokamą versiją, o atkaklesni ir turintys ypatingų norų tikrai norės vadovautis aukščiai esančiais patarimais kaip susikurti MineCraft serverį, bent jau žaidimui su savo draugais.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentuoti: