Kaip valyti organizmą, kepenis?
Žmogaus organizmas yra labai sudėtinga sistema. Žmogui judant dirba tūkstančiai raumenų, širdis nesustodama varinėja kraują, o virškinimo sistema išskirsto maisto medžiagas į smulkiausias daleles, kuriomis atgaivinami ir sustiprinami organai, palaikoma gyvybė.
Įtemptas gyvenimo ritmas dažnai neleidžia pamąstyti apie tai, kokia žala daroma organizmui valgant susintetintą maistą, gyvenant miestuose, kur yra užterštas oras, kaip visa tai kompensuoti. Visi žino, kad mitybos specialistai pataria valgyti 4-5 kartu per dieną nedidelėmis porcijomis, tačiau retas kuris gali sau leisti tuo vadovautis, nes darbe skiriama tik viena pietų pertrauka.
Visa tai apsunkina organizmo darbą, atsiranda nuolatinis nuovargis, nebelieka jėgų, prasideda ligos ir kiti negalavimai. Taip mūsų kūnas kovoja su jam skiriamu per dideliu krūviu. Todėl neturint sąlygų sveikai gyventi patartina išmokti kaip valyti organizmą ir bent kartą metuose jam palengvinti darbą.
Dabar labai populiaru laikytis įvairių dietų, kartais badauti ar gerti tik vandenį, tačiau tokie drastiški metodai sukelia organizmui didelį stresą ir jis pradeda kaupti maisto atsargas kitam bado antpuoliui. Taip padaroma sau daugiau žalos nei naudos. Todėl geriau organizmą valyti kiek lengvesniais metodais. Nereikėtų tikėtis, kad po savaitės organizmo valymo bus atsikratyta visų nereikalingų kilogramų, tačiau pagerės bendra savijauta, nesijaus mieguistumo ir nuolat laikantis sveiko gyvenimo ritmo visas kūnas taps sveiku ir gražiu.
Esant rimtoms problemoms, dideliam viršsvoriui, sergant įvairiomis organų ligomis gydytojai skiria vaistus, kurie pašalina nuodingas medžiagas ir padeda valyti organizmą, tačiau norint užkirsti kelią ligoms ankščiau, galima pradėti tuo rūpintis valgant sveiką maistą, sportuojant ir geriant daug skysčių.
ra nuomonių, kad vanduo gali pilnai išvalyti organizmą, todėl neretai žmonės kelias dienas per metus geria vien vandenį, tačiau tai sukelia žarnynui šoką ir tai stipriai pakenkia virškinimo sistemai. Prieš pradedant domėtis kaip valyti organizmą reiktų nusistatyti tam tikrą laiko tarpą, kurio metu bus pakoreguojama mityba ir nuosekliai to laikomasi geriausia, kad tam būtų skiriamos bent dvi savaitės. Per trumpesnį laiką nebus pasiekimas norimas rezultatas. Valgyti reikėtų tą patį maistą kaip įprasta, tačiau šiek tiek jį pakoreguojant. Per šias savaites į maisto racioną pravartu įtraukti kuo daugiau skaidulų turinčių maisto produktų, tai gali būti sėmenys, daržovės ar kruopos. Mėsa ir riebalai turėtų sudaryti pačią mažiausią dalį.
Įprastai per parą žmogus turi gauti 2 litrus skysčių, tačiau organizmo valymo metu reiktų išgerti apie 3 – 3,5 litro skysčių. Tai bus lengviau padaryti jei nebus prisirišama vien prie vandens, ryte galima gerti šviežiai spaustas sultis, dienos metu ir vandenį, ir arbatas, labai gerai yra natūralių žolelių arbatos arba tiesiog žalioji arbata, tačiau nereiktų jos saldinti cukrumi. Saldinta arbata organizmui žymios naudos neduos, nes cukrus apsunkins virškinimo sistemą.
Taip pat organizmo valymui padeda odos priežiūra. Tinkamai valant odą per poras yra pašalinama dauguma toksinų, kurie labai kenkia žmogaus sveikatai. Organizmą valyti geriausia vasarą, nes tada gausu šviežių vaisių, kuriuose yra natūralūs vitaminai, taip pat žiemą dažniausiai yra mažiau judama nei vasarą, todėl vasaros metu valymas bus efektyvesnis ir paprastesnis. Dar vienas vasaros pranašumas kiek keistai skamba, bet yra tiesa – tai karštis. Karštą dieną kartu su prakaitu iš kūno pašalinamos nuodingos medžiagos, toksinai, druska, todėl ne tik mityba padės išgydyti organizmą, bet ir sveikas gyvenimo būdas, aktyvus judėjimas ir natūralus prakaitavimas.
Klaidingai manoma, kad išvalytas žarnynas apsaugos nuo visų ligų, tačiau skrandžio darbo palengvinimas tėra tik dalis mūsų viso kūno. Kepenys taip pat labai svarbus virškinimo sistemai organas. Kepenys išskiria tulžį, kuri padeda suskaidyti maistą, taip pat jose kaupiasi vitaminai, kurie yra būtini sveikam žmogui, nes be jų nebūtų imuninės sistemos, padedančios išvengti ligų. Tačiau kepenys dažniausiai pamirštamos ir nesaugomos taip kaip reikėtų. Reiktų žinoti kaip valyti kepenis, kad vėliau netektų ieškoti būdų atsikratyti nemalonių ligų.
Ne visas kepenų ligas pavyksta išgydyti, todėl labai svarbu, kad šios būtų pastebėtos ankstyvoje stadijoje. Kepenų ligas labai sunku pastebėti, nes jų neskauda ir neišryškėja jokie išskirtiniai ligos simptomai. Todėl patartina kepenis tikrinti kartą per metus kreipiantis į šeimos gydytoją, tada greičiausiai bus nustatyta pirminė ligos stadija ir bus greitai ir lengvai išgydoma ar sustabdoma liga, jos plitimas.
Labiausiai kepenims kenkia alkoholio vartojimas ir rūkymas. Taigi, nusprendus valyti kepenis pirmiausia reiktų atsisakyti žalingų įpročių. Kepenyse kaupiasi visos nuodingos medžiagos, todėl valymo metu reiktų vartoti kuo mažiau riebalų. Taip pat stengtis kuo daugiau būti gryname ore – švarus deguonis padės greičiau išfiltruoti kenksmingas medžiagas, o sportas suaktyvins kraujotaką, kuri taip pat pagreitins valymo procesą, padės greičiau atstatyti kepenų ląsteles.
urokėlių sultys yra geriausi vaistai kepenims. Šios sultys labai veiksmingai valo organizmą, stiprina kraują. Taip pat sveika išgerti obuolių ir morkų sulčių. Kaip ir valant organizmą reiktų valgyti kuo daugiau žalumynų ir naudingų baltymų, kurių galima gauti iš žuvies, mėsos ir pieno produktų.
Įprasta manyti, kad per metus kartą padarius organizmo valymą likusį laiką galima valgyti viską kas papuola po ranka, bet vadovaujantis tokiais įsitikinimais galima labai stipriai sau pakenkti. Taip gyvenant organizmo valymas organams sukelia stresą. Todėl norint džiaugtis gyvenimu ir būti sveikiems, reikia rūpintis savo organizmu kiekvieną dieną. Stengiantis daug būti gryname ore ir valgyti natūralų, sveiką maistą organizmo valymas nebus būtinybė ir nereiks savęs alinti.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentuoti: