Kaip daryti nugaros ir pečių masažą?
Vienas populiariausių yra nugaros masažas. Jis daromas įvairaus amžiaus žmonėms, net vaikams. Nugaros ir pečių masažas naudingas žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą arba mažai sportuoja, nes tada užstingsta raumenys, pradeda lėtėti kraujotaka. Masažas stimuliuoja raumenis ir padeda atstatyti normalią organizmo būseną.
Nemažai žmonių skundžiasi nugaros skausmais, nes nebelieka laiko kiekvieną dieną atlikti mankštos pratimų. Jei per dieną reikia dažnai kelti sunkius daiktus nugara lengvai pervarginama, be to, ne visada atkreipiamas dėmesys į taisyklingą laikyseną ir kaip tinkamai pakelti nuo žemės sunkią dėžę ar kitą daiktą. Netgi moteris auginanti mažą vaiką tik labai retais atvejais susimąsto, kiek kartų vaikas pakeliamas ant rankų, o tai nugarai didelis krūvis, todėl dažniai mamų nugaros pervargsta ir pradedamas jausti skausmas. Tokį nuovargį numalšinti gali gydomasis arba atpalaiduojantis masažas.
Gydomąjį masažą turėtų daryti profesionalus masažistas, nes nugara yra pavojinga sritis. Jei nepatyręs žmogus per stipriai ir per arti suspaus stuburą pasekmės gali likti visam gyvenimui. Netyčia galima užspausti nervą ar kitaip pažeisti stuburą, slankstelius. Paprastai gydomasis masažas skiriamas tiems, kurie skundžiasi nuolatiniais nugaros skausmais, taip pat norint, kad toks masažas padėtų dažniausiai neužtenka vieno apsilankymo, reikia bent kelių kartų, kad nugara atsistatytų, o taip pat naudinga žinoti, kad po gydomųjų masažų reikėtų pasaugoti nugarą, nekelti sunkiai, nepervargti, nes nugara yra sujautrėjusi.
Atpalaiduojantis masažas gali būti daromas kiekvieną dieną arba kartą į metus, pagal kiekvieno individualius poreikius. Jis nepadės išgydyti nugaros skausmo, tačiau jei nugara pertemta, jis padės atsipalaiduoti. Toks masažas nėra sudėtingas, todėl kiekvienas žmogus gali žinoti kaip daryti nugaros masažą. Svarbiausia jį daryti atsargiai, kad tai nesukeltų skausmo. Dažniausiai darant nugaros masažą kartu masažuojami ir pečiai. Esant stresinei situacijai juos gali pradėti skaudėti, nes pečių juostoje esantys nervai įsitempia ir sutraukiama visa nugara. Masažo pagalba raumenis galima atpalaiduoti, tada ir bendra savijauta pagerės, nesijaus įsitempimo, nevargins skausmas.
Darant nugaros ir pečių masažą patartina naudoti aliejus arba kremus švelninančius odą, tada nesijaus trinties tarp kūno ir rankų, slydimas nugara bus švelnesnis. Masažas pradedamas daryti nuo viršaus į apačią ir vėliau grįžtama. Pirmiausiai reikėtu apie minutę nugarą švelniai glostyti, galima kiek patrinti, bet ne stipriai, taip nugara bus tinkamai apšildoma. Vėliau galima pereiti prie maigymo ir spaudimo, spausti galima visu delnu arba tik pirštais, galima suimti ir šiek tiek patemti odą, tai suaktyvins raumenis, bet suimant odą reiktų stengtis jos paimti kuo storiau, nes paėmus per mažai gali skaudėti ir nuo įgnybimo likti mėlynė. Tokia nesėkmė ne tik nepadės atsipalaiduoti, bet gali sukelti baime, įsitempimą. Žmogus, kuriam atliekamas masažas turi pilnai atsipalaiduoti ir pasitikėti masažistu, tik taip masažas turės naudos. Baigiant masažą reikia vėl ramiai paglostyti ir šiek tiek patrinti nugarą tam, kad oda nurimtų.
Kaip daryti pečių masažą tikriausiai žino visi, jau vien uždėjus rankas ant pečių ir jas paspaudus galima sakyti, kad tai atliekamas masažas. Masažuojant pečių sritį tikriausiai geriausiai jaučiamas poveikis, su lyg kiekvienu paspaudimu jaučiasi kaip kūnas atsipalaiduoja, išnyksta įsitempimas. Skirtingai nei nugaros, pečių masažą galima pasidaryti pačiam. Masažuojama viena ranka įstrižai: jei su dešine ranka tai masažuojamas kairys petys ir atvirkščiai. Nesvarbu, ar masažuoja kitas žmogus, ar tai darote pats, kaip ir visuose masažuose turi išlikti tas pats eiliškumas: pirmiausiai apšildymas, vėliau spaudimas ir vibracija, o pabaigai odos ir raumenų nuraminimas.
Taigi norint gerai atsipalaiduoti tam kuo puikiausiai gali padėti masažas. Jis ne tiks suaktyvins užstingusius raumenis, bet ir sumažins varginantį nugaros skausmą. Masažo efektyvumas padidės derinant jį su aktyvia fizine veikla, mankštomis.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!Komentuoti: