Kaip treniruotis ir padaryti salto?
Kaip treniruotis ir padaryti salto?
Daug akrobatinių triukų sužavi juos vien pamačius, o bene populiariausias iš jų – salto atlikimas. Atlikti salto nėra ypatingai sunku, tačiau reikia nemažai treniruotis, išmokti valdyti savo kūną, tinkamai atsispirti ir persiversti. Ilgos treniruotės ir gana didelė traumų rizika neretą norintįjį atbaido, todėl pasiruoškite tam iš anksto, sužinoti kaip treniruotis ir padaryti salto bei nustebinkite savo draugus atlikdami vieną iš akrobatinių triukų.
Norint pradėti mokytis salto pirmiausiai reikia rasti tam tinkamą vietą bei pasirūpinti kuo mažiau pavojingu paviršiumi. Dėl šios priežasties geriausia mokytis salto atlikti lauke ant smėlio ar šieno, pirmuosius bandymus galima atlikti ir šuoliais į vandenį, kadangi vanduo vis tiek yra minkštesnis nei kieta žemė sausumoje, tačiau atminkite, kad krisdami ant sprando, nesvarbu kur treniruojatės, turite labai didelę riziką ypač rimtoms traumoms, galinčiomis nutraukti bet kokius Jūsų akrobatikos mokymosi norus ar net kitus planus. Todėl būkite ypač atsargūs ir nesitreniruokite vieni.
Negalintiems apsispręsti, kokį salto atlikti, rekomenduojama pradėti treniruotis nuo atbulinio salto, jis yra kiek paprastesnis, daugumai pavyksta greičiau nei salto į priekį. Atsistoję ir pasiruošę atlikti salto pasiruoškite atlikti šiuos veiksmus: stiprų šuolį aukštyn iškeltomis rankomis, besiverčiant rankas reiks pritraukti prie kelių, sulenkti ir versi kojas taip, kad būtų patogu nusileisti ant žemės nenugriūnant.
Mokantis atlikti salto su draugų pagalba reikėtų apsimauti tvirtesnes kelnes, geriausia, su diržu. Tuomet vienas draugas turėtų atsistoti šone Jūsų veidui žiūrėdamas į Jus (Jūsų akių kryptis turi kirstis 90 laipsnių kampu). Tuomet treniruočių partneris turėtų tvirtai viena ranka suimti už diržo ar kelnių, ties diržo vieta. Jums bandant atlikti salto ir nespėjant laiku grąžinti kojų, Jūsų draugas galės jas šiek tiek stumtelti, taip apsaugant Jus nuo traumų.
Supaprastinti atsispyrimą, taip gaunant daugiau laiko kūlversčiui ore atlikti, galima naudojantis batutu. Specialistai skeptiškai žiūri į batuto naudojimą, tačiau pirmuosius savo salto atlikti su jo pagalbą tikrai bus lengviau. Žinoma, reikėtų tai daryti ne ant mažo skersmens batuto, nes yra labai didelė tikimybė prarasti pusiausvyra ir nukristi nuo jo ar pataikyti į konstrukcijas. Idealiausiai salto atlikimui turėtų tikti pripučiami batutai, kurie dažniausiai būna skirti vaikams kaip atrakcionai, tačiau tokių yra ir suaugusiesiems.
Po kelių treniruočių, kuomet su pagalba pavyks atlikti ir teoriškai jau bus ganėtinai aišku kaip padaryti salto galėsite išmėginti atlikimą be pagalbos, bet nuo paaukštinimo, pavyzdžiui, suoliuko. Paaukštinimas turi būti stabilus, geriausiai, pritvirtintas prie žemės ar kito tvirto paviršiaus, kad neišslystų iš po kojų atsispyrimo metu ir būtų kaip tvirtai atsispirti. Net 30-40 centimetrų nuo žemės pakilęs pagrindas leis laisviau padaryti salto, atsiras daugiau laiko tikslesniam ir saugesniam nusileidimui.
Didžiausią naudą galite gauti kreipdamiesi į specialistus, kurie daugiau už Jus nusimato akrobatikos atlikime ar yra glaudžiai susiję su aktyvia sportine veikla (įvairių sporto šakų treneriai, kūno kultūros mokytojai mokyklose ir pan.) Šie žmonės dažniausiai yra mėginę ar jų artimos aplinkos žmonės moka atlikti salto, todėl galėtų duoti daugiau naudingų patarimų, atsižvelgti į Jūsų esamą situaciją, pastebėti daromas klaidas, kurių savamoksliai neišvengia. Taip ne tik greičiau išmoksite salto, bus lengvesnės treniruotės, bet taip pat ir būsite tikresni dėl savo saugumo, sveikatos.
Mokydamiesi padaryti salto nepamirškite, kad reikia stiprinti savo šuolį, gerinti kojų raumenis, jėgą. Tam geriausia atlikti įvairius kojų tempimo pratimus, šuoliukus ar pritupimus. Tai padės Jums šiek tiek lengviau atlikti salto, o kartu ir suteiks kitos naudos – sustiprins kojas. Žinodami kaip treniruotis ir padaryti salto, po kurio laiko galėsite nustebinti savo draugus akrobatiniais triukais, sužavėti aplinkinius bei galėsite džiaugtis turėdami daugiau ištvermės, drąsos ir jėgos.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentuoti: