Kaip teisingai vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis?

Grupė: SPORTAS

Kaip teisingai vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis?

Jaučiate, kad Jums reikia daugiau vaikščioti? Tą daryti liepė gydytojai, tačiau tam visai nėra jėgų? O gal tiesiog šiaip pavargstate daugiau pasivaikščioję gamtoje? Čia padėti gali šiaurietiško ėjimo lazdos, kurios Lietuvoje išpopuliarėjo ne taip seniai ir dar iki šiol kai kurie žmonės tai laiko vasaros slidinėjimu be slidžių.

Vis tik įprastą pasivaikščiojimą papildyti šiaurietiško ėjimo lazdomis tikrai pravartu. Taip išnaudosite viršutinius kūno raumenis, mažesnis krūvis klius kojoms. Jei lygintume su įprastu pasivaikščiojimu, vaikštant su lazdomis gerėja širdies sistemos darbas, mažiau pavargsta kelių sąnariai, kiti raumenys.

Pirmas žingsnis norint pradėti vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis – jų įsigijimas. Pačių lazdų kainos nėra labai didelės, o visų gaminių kokybė gana panaši (skirsis patvarumas, ilgaamžiškumas, taip pat gali skirtis amortizacija). Labai svarbu atkreipti dėmesį į lazdos ilgį. Jis turi būti tinkamas Jūsų ūgiui, nes kitaip greitai pavargsite, ypač kentės nugara. Rekomenduojamas ilgis – 7/10 Jūsų ūgio (padauginkite savo ūgį iš 0,7 ir gausite rekomenduojamos lazdos ilgį).

Renkantis lazdas taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokiomis vietomis vaikščiosite. Vaikštant miško takeliais pravartesnės bus šiaurietiško ėjimo lazdos smailiais galais, tuo tarpu vaikštant po parką, kur asfaltuoti takeliai, vertėtų rinktis bukesniais galais ar tas, kurios turi specialius guminius antgalius (jų galima įsigyti ir papildomai).

Kita labai svarbi pradžios detalė – Jūsų avalynė. Ji turi būti patogi, tinkama ilgesniam vaikščiojimui bei pritaikyta Jūsų pasirinktam reljefui, kelio dangai. Avalynę rinkitės gerai pasimatuodami, išsirinkite nežiūrėdami į išvaizdą, bet visą dėmesį skirkite kokybei ir patogumui – tai svarbiausia pasivaikščiojant ir aktyviai judant su šiaurietiško ėjimo lazdomis.

Kuomet jau turite reikiamą įrangą, metas ją išmėginti. Siūloma tai daryti su specialistų pagalba, kurią galite gauti organizuojamuose šiaurietiško ėjimo renginiuose (tokių būna kone kiekviename didesniame mieste šiltuoju metų laiku), tačiau jei tokių renginių arti Jūsų nėra, jų nemėgstate ar norite tai daryti individualiai, paisykite kai kurių nurodymų, kad netektų nusivilti šiaurietiško ėjimo lazdomis ir jų nauda netaptų žala.

Žingsniavimas vyksta panašiai kaip ir slydimas slidėmis: kuomet žengiate į priekį kaire koja, dešine lazda atsispirkite, duokite impulsą judėjimui. Tuomet atsispyrę viena ranka, dėdami žingsnį kita koja jau atsispirkite kita lazda. Viskas ko reikia – įprasti atsispyrinėti priešingomis galūnėmis ir po truputį žingsniuoti į priekį. Atkreipkite dėmesį, kad reikia atsispirti nuo žemės, o ne pasiramsčiuoti. Paprasčiausias būdas, kurį rekomenduoja ir specialistai bei patyrę šiaurietiškų lazdų naudotojai, lazdą pataria statyti 45 laipsnių kampu, o ne stačiai (90 laipsnių). Taip ne tik taisyklingiau, bet ir paprasčiau, lengviau judėti didesniu greičiu, nekyla rizikos sutrenkti rankas dėl smūgio į žemę.

Jau žinote, kaip teisingai vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, tačiau dar reikėtų rasti ir sau tinkamą vaikščiojimui partnerį, atrasti gražiausias apylinkes. Tą nesunkiai padės padaryti praktikavimas, nuolatinis, reguliarus vaikščiojimas. Anksčiau ar vėliau ką nors sudominsite savo sveiku pomėgiu, o gražiausias vietoves pamatysite jei šiek tiek nukrypsite į šalį nuo pagrindinių takų ir populiarių takelių.

Žinodami vietoves, turėdami su kuo vaikščioti ir mokėdami tai daryti bei jausdami malonumą pasidomėkite papildomais priedais. Prie kai kurių šiaurietiško ėjimo lazdų yra siūlomi žibintuvėliai, padedantys geriau matyti tamsoje bei pagerinantys Jūsų matomumą, saugumą kelyje. Taip pat rekomenduojami žingsniamačiai, pulsometrai ir kiti išmanūs įrenginiai, leidžiantys matyti nueitą atstumą ir maršrutą, esamą, vidutinį pulsą, taip pat sudegintas kalorijas ar suteikia galimybę savo kelionės maršrutu bei kitais duomenimis pasidalinti socialiniuose tinkluose, kur viską gali matyti Jūsų draugai, besidomintys Jūsų pomėgiu vaikščioti gamtoje bei gebėjimu atrasti gražiausias apylinkes.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")