Kaip sureguliuoti plastikinius langus?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip sureguliuoti plastikinius langus?

Kartais nutinka taip, kad plastikiniai langai ima sunkiau darinėtis ar sumažėja lango sandarumas. Tokiu atveju praverčia žinoti kaip sureguliuoti plastikinius langus, kad kas kartą nereikėtų kviesi meistro, gaišti jo ir savo laiko bei už paslaugą susimokėti.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kurią vietą reikia reguliuoti, tai yra, suprasti, kas būtent Jūsų languose nėra gerai, kurioje vietoje jie kliūna ar palieka pernelyg didelius tarpus. Nustačius problemą reikia rasti plokščią atsuktuvą ir šešiakampį raktelį.

Dažniausiai sutinkama problema yra lango varčios iškrypimai lyginant su stakta. Kadangi staktos pareguliuoti greičiausiai nebus galimybės, reguliuojama bus pati varčia. Reguliuoti reikia aukštyn žemyn arba į šonus. Pakreipti varčią vertikaliai reikės tuo atveju, jei ji remiasi į viršutinę ar apatinę staktos dalį, kliūna vienas iš šių fiksatorių.

Norint pradėti reguliuoti plastikinį langą plokščiu atsuktuvu reikia nuimti varčios lanksto apdailą. Ją nuėmus turėtų matytis galimybė pasinaudoti šešiakampiu raktu (įprastai tai būna 4 mm dydžio rakteliui tinkamas varžtas). Įstačius raktelį į reguliavimo ertmę (joje yra specialus varžtas) pabandykite pasukti į vieną ar į kitą pusę, taip pareguliuodami lango aukštį. Vertėtų įsiminti kiek pasukimų kuria kryptimi padarėte, kad vėliau būtų galima atstatyti viską į pradinę padėtį nepavykus reguliavimui. Norint pakelti varčią – sukti reikėtų laikrodžio rodyklės kryptimi, o norint nuleisti varčią žemyn – prieš laikrodžio rodyklę.

Kitas dažnas reguliavimas – į šonus. Tokiu atveju jaučiamas strigimas viename ar kitame šone, darosi sunku atverti langą ar plastikines duris. Atvėrus pilnai langą ant varčios lanksto pasimatys ertmė šešiakampiui rakteliui. Ši ertmė leis sukti varžtą, kuris reguliuoja poslinkį į šonus. Vėlgi rekomenduojama įsidėmėti pradinę padėti, kad nekiltų problemų jei kas nors nevyks taip, kaip buvo tikėtasi. Čia kiek mažiau patogu tikrinti, tačiau šiek tiek pareguliavus siūloma tikrinti, ar langas užsidaro tinkamai, ar liečiasi, o gal jau atsirado koks nors tarpas, per kurį pūs vėjas.

Ištiesinti ar bent dalinai patiesinti lango varčią galima pasinaudojus varčios viršutiniame kampe esančiu laikikliu, kuris laiko visą varčią. Kaip jau įprasta, ir čia yra ertmė šešiakampiui. Pasukioję, palyginę ir patikrinę turėtumėte šiek tiek pagerinti lango geometriją, dėl ko nesilies kampai ir langas sklandžiai darinėsis.

Reguliuojant prispaudimui skirtus varžus (pasukant 90 laipsnių kampu į vieną ar kitą pusę) galima pagerinti lango sandarumą, tačiau neretai persistengiama, o tai trumpiną guminių tarpinių gyvavimo laiką, apsunkina lango darinėjimą.

Pagerinti lango darinėjimąsi galima ir paprasčiau, nesigilinant kaip sureguliuoti plastikinius langus, o tiesiog pasinaudojant šiems langams skirtais tepalais, specialia alyva. Patepus visas judančias dalis (varžtus, varčios lankstus ir kt.), nuvalius nešvarumus galimas gana greitas rezultatas, kurio siekimui galbūt jau planavote kviesti meistrą ar imtis reguliavimo savarankiškai.

Tuo tarpu jei tepalai ir valymas nepadeda, reguliuojant langus savarankiškai kas keletą mėnesių (dažniausiai siūloma reguliuoti keičiantis šiltajam ir šaltajam sezonams) galima žymiai pailginti plastikinių langų gyvavimo laiką, nekeiksnoti netinkamai įstatytų langų ir pasiekti maksimaliai gerą rezultatą – turėti lengvai atsidarančius ir tuo pat metu pakankamai sandarius langus.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

vol2018-08-20, 14:37 plastikiniai langai
Adomas2017-07-14, 09:31 O del paciu langu, kuriuos rinktis, kad butu maziausiai bedu. Tiksliau, kokius langus naudojat patys ir turit ar neturit nusiskundimu? Noriu daugiau nuomoniu, kad apsispresti. Ar imones, darancios langus, ideda pacius langus ar jau reikia uzsakyti kita montuojancia imone?

Komentuoti:

Kiek bus 2+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")