Kaip dekoruoti kambarį, sienas, butelius, vazonus, dėžutes?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Kaip dekoruoti kambarį, sienas, butelius, vazonus, dėžutes?

Kiekvienas daiktas po ilgo laiko tampa mažiau pastebimas, nuobodus, todėl norima ką nors pakeisti, lengviausias būdas yra daiktą pakeisti nauju, tačiau dėl to, kad pasidarė neįdomus kambarys, ne visada bus galimybė įsigyti naują butą ar namą, tam galima pasitelkti į pagalbą vaizduotę ir paieškoti idėjų kaip dekoruoti kambarį, sienas ar kitus daiktus.

Kiekvienas kambarys turi savo tam tikrą paskirtį, todėl dekoruojant jį reiktų pagalvoti ne tik apie dizainą, bet ir apie praktiškumą. Tikriausiai svetainę papuošti vaikiškais akcentais namuose, kuriuose nėra vaikų, ne pati tinkamiausia idėja. Taip pat kuriant interjero dizainą reiktų pagalvoti apie daiktų paskirtį, nereikėtų kambaryje sustatyti daug daiktų, nes tai sumažins erdvę ir bus sunku sukurti tvarkos įspūdį.

Kambario dekoravimui gali užtekti tiesiog perstatyti kitaip baldus, tai sukurs naują vaizdą. Toks būdas pats lengviausias ir paprasčiausias. Kiek sudėtingesnis tai baldų dekoravimas, priklausomai nuo to kokį kambarį norima dekoruoti reiktų parinkti spalvas. Spalvos pasirinkimas yra labai svarbus, kiekviena spalva turi tam tikrą nuotaiką, jei renkamasi tamsios, šaltos spalvos jos tikriausiai labiau tiks miegamajame, šiltesnės, bet ramios – svetainėje, ryškios, įvairios – vaikų kambariui ir panašiai. Dekoruojant baldus galima juos puošti įvairiais ornamentais, piešiniais, senus medinius baldus galima drožinėti. Minkštiems baldams užtektų naudoti spalvotas pagalvėles ar užtiesalus, kurių spalvą taip pat galima pasirinkti pritaikant prie interjero. Jei namuose nėra gyvūnų galima kambarį paįvairinti kilimine danga, tai ne tik suteiks šilumos žiemą, bet ir suteiks kambariui jaukumo. Kilimus galima tiesti po stalu arba tiesiog vidurį kambario. Juos galima komponuoti labai skirtingai, priklausomai nuo erdvės. Mėgstantiems augalus tai puiki alternatyva įvairioms dekoratyvinės statulėlėms, augalas ne tik papuoš kambarį, bet ir valys orą, tačiau auginant augalus namuose reikia pasidomėti apie juos, kad šie nebūtų nuodingi ar nereikalautų pernelyg daug dėmesio. Pilnai dekoruojant kambarį dažniausiai keičiama ir sienų spalva. 

Namuose įprasta matyti vienspalves niūrias sienas, kol remontas padarytas naujai, viskas atrodo gražu ir tvarkinga, tačiau per laiką viskas praranda savo pirminę išvaizdą ir norisi pokyčių. Idėjų kaip dekoruoti sienas galima rasti daug ir skirtingų. Tikriausiai pagalvojus apie sienų dekoravimą pirma mintis kyla apie vaikų kambarį, šį kambarį dekoruoti lengviausia ir smagiausia, galima sienas papuošti linksmais paveikslais ar nuotraukomis, išpiešti jas įvairiais vaikiškų pasakų personažais ar naudojant origami išlankstyti įvairių papuošimų, kurie pagyvintų kambarį. Ankščiau interjero dizainas buvo kuriamas taip, kad visos sienos būtų vienodos, tuo tarpu dabar pereinama prie kiek kitokio stiliaus. Pasidarė labai populiaru miegamajame ant vienos sienos nupiešti didelį medį ir ant jo sukabinti šeimos nuotraukas, taip gaunamas savotiškas šeimos medis. Svetainėje galima pasirinkti vieną sieną ir ją nudažyti spalvotai, galima dažyti taip, kad būtų sukuriamas aptaškytų spalvotų dažų įspūdis, tai duos kambariui gyvybingumo, ypač tinka didelėms erdvėms. Norint kiek subtiliau galima dekoruoti išpiešiant kokius nors piešinius ar dekoruojant plytelėmis mozaikos stiliumi. Reiktų vengti kontrastingų spalvų ir didelių piešinių atkartojimo ant visų sienų, tai ilgainiui pradės slėgti ir erzinti.

Net ir menkiausia nauja smulkmena pagyvina namus ir įprasti nuobodūs kampai tampa jaukūs. Toli ieškoti idėjų nereikia ir labai išlaidauti taip pat neverta, geriau pamėginti pasigaminti dekoracijas patiems, kaip dekoruoti butelius gali sugalvoti net ir mažiausi vaikai, o tai ne tik bus originali puošmena ar dovana, bet ir malonu atnaujinti seną, nebereikalingą daiktą, o vaikams tai puikus užsiėmimas. Butelius galima dekoruoti siūlais, tai pakeis jų išvaizdą, siūlus galima naudoti skirtingų spalvų, taip pat galima prikabinti įvairių karoliukų. Butelių dekoravimas ne tik gali būti puiki alternatyva vazoms, bet tuo pačiu yra ekologiškas sprendimas, perdirbant atliekas. Permatomus butelius naudojant kaip dekoraciją galima užpildyti spalvotu smėliu ar akmenėliais, taip butelis taps spalvingas ir puošnus. Dabar galima parduotuvėje įsigyti pačių įvairiausių formų butelių, tai leidžia pritaikyti jų dekoravimą prie visų interjero tipų. Dažniausiai butelius dekoruoja tie, kurie negali auginti gėlių dėl alergijos ar kitų priežasčių.

Visos gėlės namuose auginamos įvairių dydžių vazonuose, todėl kartais nepavyksta gauti visų vienodų vazonų, tačiau tai ne bėda jei pagalvojama kaip dekoruoti vazonus, net patį paprasčiausią plastmasinį vazoną galima gražiai ir išskirtinai papuošti, tam galima naudoti foliją, ji suteiks blizgesio ir išskirtinę faktūrą, ant folijos galima dažyti su dažais ir tai papuoš bet kokį vazoną. Kartais vazonus galima įsigyti permatomus, tada naudojant specialų gruntą, galima išgauti natūralų grožį, per vazoną matysis augalo šaknys, akmenys ir žievės esančios vazone. Būdų galima sugalvoti labai daug ir skirtingų, tačiau reiktų pagalvoti ir apie vazono paskirtį, todėl nereikėtų jo apklijuoti paprastu popieriumi, nes jis gali sušlapti laistant ir prarasti grožį. Taip pat reiktų atsakingai parinkti dažus, jie turėtų tikti dažyti plastmasę, tačiau būti nepavojingi pačiam augalui.

Dar vienas daiktas, kurį galima lengvai dekoruoti tai dėžutės, jos labai praktiškas daiktas, nes galima paslėpti namuose esančias smulkmenas, sudėjus daug dėžučių vienoje lentynoje gali tai atrodyti labai žaismingai ir paslėpti nemažai trūkumų. Dažniausiai galvojant kaip dekoruoti dėžutes renkamasi dekupažo technika, ji geriausiai laikosi ir yra atspariausia aplinkos veiksniams, žinoma, kaip ir kiekvienas rankdarbis tai reikalauja nemažai kantrybės. Taip pat dėžutes galima aptraukti oda, toks būdas pakankamai lengvas ir suteikia prabangos įspūdį, tačiau tokios dėžutės tampa gana jautrios, todėl jos netinka sandėliavimui, tai daugiau interjero detalė. Jei ieškoma lengvesnio ir greitesnio būdo tai galėtų būti dažymas, vaikų kambaryje puikiai tiktų pačių vaikų dekoruotos dėžutės, nereiktų baimintis, kad piešiniai nebus idealūs, tai vaikų kūryba, jei kambarys žaismingas, jos puikiai susilies su visuma. Svetainėje galima dėžutes išpiešti smulkesniais piešiniais ir jei jos bus laikomos vienoje vietoje geriausia, kad būtų visos panašaus stiliaus, tai nereiškia, kad identiškos, tačiau jei pasirinkti gėlių motyvai, jie turėtų atsikartoti kiekvienoje dėžutėje.

Visada lengviausia nusipirkti naują daiktą ir juo pakeisti senąjį, tačiau senas daiktas gali būti kur kas vertingesnis ir brangesnis už naują. Daiktų dekoravimas yra labai malonus laiko praleidimo būdas, kiekvienas tai gali padaryti, svarbiausiai pasirinkti tinkamiausią būdą ir sugalvoti kokios spalvos labiausiai tiktų. Nesvarbu koks daiktas, didelis ar mažas, svarbiausia norėti ir pasistengti.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")