Kaip pajungti hidroforą?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Sodybose, soduose ar kitose ne nuolat gyvenamose vietose gali kilti šiokių tokių nepatogumų dėl vandentiekio nebuvimo. Dažnu atveju kieme tėra šulinys, o kiekvieną kartą kibiru semti vandenį tikrai nėra patogu. Viena iš išeičių gali būti hidroforo įsirengimas, tačiau vien tik jį įsigyti negana, reikia sužinoti kaip pajungti hidroforą į bendrą vandens tiekimo sistemą ar ją sukurti.

Visų pirma, reikėtų pasirūpinti pačiu hidroforu. Pagal Jūsų gręžinio ar šulinio gylį reikėtų pasirinkti hidroforo galingumą ir kitus parametrus. Reikėtų nepamiršti, kad atstumas nuo vandens šaltinio (šulinio) iki hidroforo taip pat yra ribotas, kiekvienas metras į ilgį yra lygus 10 centimetrų į gylį, tai reiškia, kad jei hidroforas gali kelti vandenį 20 metrų, vandens paviršius yra 10 metrų gylyje, tai hidroforas negali būti pastatytas toliau nei už 100 metrų nuo šulinio, tai ypač svarbu įrengiant jį sodybose, kuriose šuliniai yra gana toli nuo gyvenamo namo ar kito elektra aprūpinto pastato.

Prie hidroforo reikia prijungti vandeniui tinkamus vamzdžius. Šie tvirtinami kaip ir įprastose vandentiekio sistemose, todėl reikėtų rinktis tokius vamzdžius ir jungimo detales, kurios yra naudojamos ir name ar kitame Jums reikalingame statinyje – tiesiog bus paprasčiau, nekils didesnių rūpesčių dėl perėjimų.

Sujungus visą sistemą iki gręžinio ir atgal, prijungus prie vandens šildytuvo (boilerio) ir visų reikiamų sanitarinių mazgų atrodo, kad jau viskas baigta ir galima mėgautis turimu vandeniu be ėjimo iki šulinio. Deja, džiaugsmas neretai baigiasi žiemą.

Žiemos metu, ypač jei sodyboje šaltuoju metų laiku nebūnama, neretai vanduo vamzdyne užšąla. Dar prieš pajungiant hidroforą reikėtų apie tai pamąstyti ir apšiltini vamzdžius. Vienas geriausių būdų apsaugoti vandenį nuo užšalimo, įkasti vamzdžius bent 1,5 metro gylyje – tik esant labai ilgiems šalčiams žiemą ši riba įšąla. Taip pat nenaudojant reikėtų išleisti vandenį iš hidroforo ir vamzdyno, vandens šildytuvo, kadangi net keli vandens lašai gali priversti trūkti vamzdžius, klozeto bakelį ar sugadinti tarpines, jungiamąsias dalis. Taip pat siūloma hidroforą įrengti giliai po žeme, iškasus specialią duobę ir ją išbetonavus, o jei yra galimybė – laikyti hidroforą rūsyje, apšiltinus jo laikymo vietą.

Tinkamai eksploatuojant ir taisyklingai pajungus hidroforą jis tarnaus ne vienerius metus, džiugins patogiu vandens tiekimu į namą, sodą ar daržą, nekels jokių papildomų rūpesčių, tačiau kartas nuo karto reikėtų patikrinti slėgį, pilnai išleisti vandenį ir orą iš sistemos, paisyti gamintojo keliamų reikalavimų ir rekomendacijų. Be viso to, galvojant kaip pajungti hidroforą reikėtų pagalvoti apie visas galimybes ir kylančias rizikas, rasti joms sprendimo būdus iš anksto, o ne tada kai problema jau bus kilusi. Iškilus neaiškumui dėl jungimo ar abejonėms savo gabumais siūloma kreiptis į specialistus, kadangi netinkamas jungimas ir naudojimas gali sukelti ir papildomų nuostolių.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")