Kaip nebrangiai atnaujinti namus, kambarį?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Atnaujinti savo būstą paranku įvairiausiose situacijoje. Mažų mažiausiai tai padeda pakelti nuotaiką, pagerina gyvenimo kokybę, tačiau dažniausiai viskas remiasi į finansinę padėtį, todėl natūraliai kyla klausimas kaip nebrangiai atnaujinti namus, kambarį ar kurią kitą būsto dalį.

Visų pirma reikėtų įvertinti turimas lėšas ir esamą būsto situaciją, atsižvelgti, ką pirmiausiai reikėtų tvarkyti, kas gali palaukti. Neretai paskubama pakeisti vonią, įsirengti masažinę dušo kabiną ar kitaip maloniai atnaujinti vonios kambarį, tačiau pamirštama įvertinti vamzdžių būklė, dėl ko vėliau tenka vėl grįžti prie vonios kambario remonto, o kartais dar ir patiriama nuostolių dėl įvykusių vamzdyno nelaimių.

Panašiai gali nutikti ir norint nebrangiai atnaujinti kambarį. Imami ir pakeičiami tapetai ar perdažomos sienos, tuo tarpu grindys ir langai paliekami seni. Deja, seni langai praleidžia šaltį, todėl po metų ar dviejų pasiryžtama ir jų atnaujinimo, o, kaip žinoma, juos keičiant gali atsirasti pažeidimų ir sienose, jos šiek tiek deformuojamos ar bent ištepamos, ant jų sėda remonto dulkės, dėl ko apynaujė siena vėl tampa lyg sena.
Kaip jau turbūt supratote, linkstama prie to, kad būtina gerai pasverti ne tik norus, bet ir būtinybę, tikslingumą, kad vėliau netektų gailėtis ir tikrai pavyktų sutaupyti bent šiek tiek pinigų, atnaujinant būstą palaipsniui, tačiau tikslingai.

Kitas dalykas, leidžiantis atnaujinti namus efektyviai ir pigiai – savarankiškas būsto atnaujinimas. Tapetavimas, dažymas, grindų keitimas ir kiti panašūs darbai nereikalauja ypač didelių žinių, todėl kodėl gi to nepadarius patiems vietoj to, kad mokėti samdytiems žmonėms, kurių darbo kokybės garantijų gali ir nebūti. Žinoma, langų keitimo ar itin sudėtingų santechnikos bei elektros darbų patiems atlikti gal ir nederėtų.

Kuomet viską bandysite atlikti patys, daugiausiai išlaidų patirsite medžiagoms bei gali kainuoti tam tikri įrankiai, kurių šiuo metu neturite. Įrankių pirkti tikrai nebūtina, beveik visuose didesniuose miestuose yra prekybos vietų, kurios siūlo įrankių nuomą. Tai ne tik leis sutaupyti neperkant vieną kartą panaudotino įrankio, bet taip pat ir suteiks galimybę išsinuomoti galingesnį, efektyvesnį įrankį nei pirktumėte sau (smūginį gręžtuvą, diskinį pjūklą, pjovimo stakles ar pan.)

Kalbant apie medžiagas – taupyti nevalia. Kokybiškos medžiagos lems ilgesnį jų tarnavimo laiką. Galvodami kaip nebrangiai atnaujinti namus ir kaip išeitį pasirinkdami pačias pigiausias medžiagas iš tiesų būstą atnaujinsite labai brangiai, nes jau po labai neilgo laiko tarpo pamatysite pigių medžiagų trūkumus ir vėl turėsite ar bent jau labai norėsite imtis kambario atnaujinimo.

Žvelgiant iš kitos pusės, medžiagoms sutaupyti įmanoma. Pradedant nuo optimaliausio kainos ir kokybės santykio, baigiant vieta, kurioje medžiagas pirksite. Didžiųjų miestų gyventojai neretai turi bent porą pasirinkimo galimybių, tuo tarpu mažesniuose miestuose gyvenantys žmonės yra priversti pirkti tai, ką siūlo vienintelė būsto ir statybos prekių parduotuvė. Tačiau tai tikrai ne tiesa. Šiuo metu internete net ne viena prekybos vieta, kur galima rasti statybinių, remontui skirtų medžiagų, todėl pasidairykite virtualioje erdvėje, kurioje daug kas parduodama gerokai pigiau.

Gali kilti klausimas ne tik kaip nebrangiai atnaujinti kambarį ar visą būstą, bet ir kaip tai atlikti, iš kur to išmokti. Vieniems viskas gali atrodyti paprasta, kiti nesupranta net bandydami, tačiau jei Jūs mėgstate drybsoti prieš televizoriaus ekraną net ir tada, kai jis nieko įdomaus nerodo – įsijunkite kanalą, kuriame aiškinamos remonto subtilybės, o jei tokio kanalo nėra – paieškokite pamokėlių internete, kurių apstu įvairiausiomis kalbomis, pačios pamokėlės pritaikytos net ir tiems, kurie niekada rankose nelaikė pjūklo ar plaktuko.

Nebrangiai atnaujinti savo būstą gali kiekvienas, tačiau vietoje pinigų čia reikės įdėti pastangų, skirti savo laiko bei pasikviesti draugų ar įdarbinti visą šeimą, kad būsto atnaujinimas būtų smagesnis, įdomesnis užsiėmimas.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 2+9=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")