Kaip išsirinkti dulkių siurblį pagal savo poreikius?

Grupė: NAMAI, BUITIS

Atrodo, kad grindų valymas yra pakankamai paprastas uždavinys, tačiau taip yra tik tais atvejais, kai turime pakankamai efektyvų ir kokybišką prietaisą šiam darbui atlikti. Dulkių siurbliai gali būti pačių įvairiausių tipų, o susipažinę su įvairiomis techninėmis specifikacijomis, ne visuomet žinome, kaip jos mums pravers buityje. Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šį prietaisą?

Filtro tipo pasirinkimas

Kai Jūs siurbiate, visus dulkės ir nešvarumai patenka į vakuuminį maišelį arba specialią dulkių talpą/surinkimo konteinerį. Filtro užduotis – sulaikyti visus likusius nešvarumus, kol oras yra išleidžiamas atgal į kambarį. Taigi, kai jau žinote, kokia yra šios detalės paskirtis, lengviau nuspręsite, kuris filtras geriausiai tiks Jūsų atveju.

Pasirinkę dulkių siurblį su vienkartiniais dulkių maišeliais, Jūs visuomet turėsite papildomų investicijų, tačiau to pavyks išvengti, jeigu pasirinksite vandens filtrus – tai vienas populiariausių variantų, kadangi jie naudojami daug kartų ir nereikalauja ypatingos priežiūros. O jeigu namuose gyvena alergiški žmonės, vertėtų pagalvoti apie prietaisą su HEPA filtru – jie sukurti taip, kad siurbimo metu į orą išleistų kaip įmanoma mažiau čiaudulį keliančių dulkių dalelių.

Dulkių siurblio svoris

Nors šis parametras neatrodo itin svarbus, vertėtų apgalvoti tiek savo fizines galimybes, tiek patogumo aspektą – didesnės talpos dulkių siurbliai prisipildys gerokai rečiau, tačiau transportuoti juos iš vienos vietos į kitą tuomet gali būti pakankamai sudėtinga. Daugelyje modelių yra įmontuoti transportavimo ratukai, tačiau jie nepadės tuomet, jeigu siurblį teks nešti laiptais, tad vertėtų iš anksto įvertinti erdvės išplanavimą ir namiškių galimybes – galbūt daugeliui iš jų vis dėlto būtų patogiau naudotis lengvesniu siurbliu.

Į šį aspektą ypač reikėtų atsižvelgti tuomet, jeigu Jums reikalingas rankinis dulkių siurblys – nors patys mažiausi, automobiliams pritaikyti prietaisai dažniausiai yra pakankamai lengvi, vis labiau populiarėjantys dulkių siurbliai – šluotos gali nemaloniai nustebinti, jeigu laiku neatsižvelgsite į didoką jų svorį. Itin kompaktišku dydžiu ir nedideliu svoriu pasižymi DYSON siurbliai, tačiau atrasite ir daugiau patogių prietaisų – gausus jų pasirinkimas siūlomas Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.

Dulkių siurblio matmenys ir kiti parametrai

Dulkių siurblio matmenys yra svarbūs tik tuo atveju, jeigu kalbėsime apie patogumą ir sandėliavimą. Logiška, kad didesnis prietaisas pareikalaus gerokai daugiau vietos, tad šiuo atveju neabejotinai lyderiais tampa šluotos tipo siurbliai, lengvai atrandantys vietą bet kuriame Jūsų namų kampe. Vis dėlto, jeigu erdvės taupyti nereikia, verčiau pagalvoti apie kitas dulkių siurblių specifikacijas, tokias kaip galingumas ar tam tikrų dangų valymo kokybės klasė. Šie kriterijai padės įvertinti atitinkamo dulkių siurblio modelio ypatybes, tačiau kur kas svarbiau, kad jos būtų pritaikytos Jūsų poreikiams.

Taigi rinkdamiesi turėtumėte atkreipti dėmesį į dulkių siurblio pritaikymo galimybes, kurios yra nurodomos prie kiekvieno konkretaus modelio. Platus antgalių pasirinkimas įvairiems skirtingiems paviršiams valyti, plovimo funkcija, tylesnis veikimas – tai tik keletas siurblio universalumą įrodančių savybių, tačiau priklausomai nuo asmeninių lūkesčių, jų surasite ir daugiau. O galbūt nuspręsite patikėti siurbimo darbus universalumu pasižyminčiam robotui – net ir tokiems Jūsų norams šiais laikais yra suteikiamos visos galimybės.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")