Kaip pasigaminti naminį majonezą?

Majonezas, naudojamas kaip padažas, tinka beveik prie visų patiekalų ir juos puikiai papildo, suteikia malonaus skonio, švelnumo ar aštrumo, priklausomai nuo pačio majonezo. Tikriausiai daugiausiai majonezo sunaudojama per Velykas, nes jis ne tik pagardina mišraines, bet ir pabrėžia margučių skonį. Kaip ir daugelio padažų majonezų yra labai skirtingų rūšių, todėl jį galima pritaikyti kiekvienai progai, tačiau dažnai majonezas nėra kasdienis pirkinys, todėl gali nutikti ir taip, kad reikiamu momentu nebus jo šaldytuve, todėl pravartu žinoti kaip pasigaminti naminį majonezą, be to jis bus kur kas skanesnis ir sveikesnis nei bet kuris pirktinis.

Norint pasigaminti naminį majonezą reikia kiaušinio trynius sumaišyti su garstyčiomis ir keliais lašais aliejaus, viską gerai išplakti. Į plakinį įpilti dar kelis šaukštus aliejaus ir citrinos sulčių, nes citrinos rūgštis suteiks majonezui šviesesnės spalvos. Tai yra visas procesas – naminis majonezas jau kaip ir pagamintas, tačiau tai labai paprastas ir ryškaus skonio neturintis majonezas, todėl į jį galima įdėti druskos, kad jis taptų sūresnis ir papildyti įvairiais žalumynais: galima dėti krapų, petražolių, maltos paprikos ir kitų prieskonių, kurie papildytų ir paskanintų Jūsų mišinį. 

Toks majonezas nekels alerginių reakcijų vaikams, nes bus pagamintas iš natūralių produktų (jei kuriam nors prieskoniui ar sudedamajai daliai nėra alergijos), nenaudojant jokių sintetinių medžiagų, konservantų ar kitų cheminių priedų. Todėl kaip pasigaminti majonezą turėtų žinoti kiekvienų namų šeimininkė, ypač jei jos namuose yra alergiškų žmonių ar tokių, kurie nori gyventi sveikai, mėgautis namuose pagamintais patiekalais ir jų pagardais. O jei dar prieskoninės žolelės iš Jūsų pačių daržo – tiesiog nuostabus naminis majonezas gali būti pateiktas prie įvairių patiekalų.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+7=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")