Kaip sužinoti kompiuterio duomenis?

Kaip sužinoti kompiuterio duomenis?

Naudojantis kompiuteriu, kol jis tinkamai veikia, paprastam naudotojui nelabai rūpi jo duomenys, tačiau pasitaiko pavienių situacijų, kuomet tenka ieškoti būdų kaip sužinoti kompiuterio duomenis. Iš to gali išplaukti ir begalė kitų klausimų, tarp kurių ir kokių duomenų informacijos reikia ar kaip panaudoti sužinotus duomenis.

Daug duomenų galima sužinoti tiesiog pasinaudojus įprastais, operacinėje sistemoje Windows jau esančiais įrankiais. Paspaudus dešinįjį klavišą ant kompiuterio ikonėlės (My Computer arba Mano Kompiuteris, jei naudojate lokalizuotą operacinę sistemą), tada spustelėkite Properties (arba Savybės) ir čia rasite šiek tiek informacijos apie savo kompiuterį. Tuos pačius duomenis galite rasti ir per Valdymo panelę (Control panel), atvėrę sistemos informacijos langą.

Radę šią informaciją žinosite savo kompiuterio pavadinimą, matysite aktyvacijos būklę, taip pat, galėsite sužinoti savo procesoriaus modelį, taktinį dažnį, operatyviosios atminties kiekį bei kokio tipo operacinė sistema naudojama (32 a 64 bitų). Šios informacijos dažnam žmogui gali pakakti, tačiau jei ne – papildomai vertėtų pasinaudoti specializuotomis programėlėmis.

Viena iš populiariausių programų šioje srityje – Lavalys Everest (programa keičiasi ir tampa Aida64). Ji pateikia informaciją ne tik apie kompiuterio procesoriaus dažnį, operatyvios atminties kiekį, bet smulkiai, detaliai ir, svarbiausia, patogiai nurodo Jūsų kompiuteryje naudojamą vaizdo plokštę, operatyviosios atminties modulius, greitį ir kitus svarbius, įvairiose situacijose praversti galinčius parametrus. Deja, yra vienas nemenkas trūkumas – Aida64 programa yra mokama ir gana brangi, asmeninio naudojimo licencijos kaina siekia 28eurus.

Nenorintiems mokėti pinigų už programą, kurią galbūt panaudosite vos vieną ar du kartus galima pasirinkti bandomąją versija. Ji veiks nustatytą laiką, turės kitokių apribojimų, tačiau suteiks galimybę nemokamai sužinoti svarbią informaciją apie savo kompiuterį. Kitas nemokamas būdas – alternatyvios programos, kurių taip pat netrūksta.

Dauguma nemokamų programų nusileidžia patogumu ar informacijos kiekiu, tačiau atradus sau tinkamą galima ja džiaugtis nei kiek ne mažiau nei įsigijus mokamą. Viena iš dažniausiai rekomenduojamų nemokamų programų savo kompiuterio duomenų sužinojimui ar stebėjimui – CPU-Z.
Nepriklausomai nuo to kokį būdą pasirinksite galvodami kaip sužinoti kompiuterio duomenis, svarbu, kad tas būdas Jums būtų tinkamas ir suteiktų reikiamos informacijos, nesuklaidintų, nes tai gali lemti ne tik sugaištą laiką, bet ir išleistus pinigus veltui, pavyzdžiui, įsigyjant programinę įrangą, kuri netinka Jūsų kompiuteriui.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Ugnius2016-11-10, 19:34 Noreciau kad pridetumet su windows 7 kaip reikia suzinoti kompiuterio id
Ugnius2016-11-10, 19:33 Noreciau kad pridetumet su windows xp kaip reikia suzinoti kompiuterio id

Komentuoti:

Kiek bus 6+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")