Kaip tvarkyti kapus?

Grupė: KITA

Kaip tvarkyti kapus?

Kapinės tai ta vieta, kur turi būti tyla ir ramybė, kur kiekvienas galėtų pabūti su savo mintimis, prisiminti artimą ir susitaikyti su jo netektimi. Tačiau šiandien retai kada didelėse kapinėse rasime ramybę, dėmesį blaškys automobilių variklio ūžimas, taip pat sunkvežimių darbas.

Retai kada žmonės turi laiko tvarkyti kapus, nes paprastai nespėjama net atlikti svarbiausių dienos darbų, taigi kapinių tvarkymui renkamasi kuo lengvesni būdai, kurie leistų kuo rečiau rūpintis kada ir kaip tvarkyti kapus. Vyresniems sunku, o jauni neturi laiko, todėl lengviausia yra pasamdyti darbininkus ir užpilti kapavietę skalda ar iškloti trinkelėmis. Ankščiau kapai buvo puošiami įvairiomis gėlėmis, jos sodinamos, laistomos ir prižiūrimos, tačiau tai atima daug laiko, be to kapinių žemė dažniausiai yra nederlinga, todėl reikia papildomai rūpintis žemės užpylimu ir tręšimu.

Sodinant gėles galima pastebėti, kad kapinių aplinka tampa slegianti, nes kapai vienas šalia kito, o žmonių skoniai skiriasi, todėl pasodinus daug gėlių dažniausiai jos derinamos tarpusavyje, tačiau neatkreipiamas į tai kokios rūšies ir spalvos gėlės auga greta esančioje kapavietėje. Taip labai lengvai pasidaro chaosas, dėl kurio kapas nebesudaro gražaus vaizdo. Taigi kapavietę reiktų stengtis dekoruoti kuo subtiliau ir naudojant kuo ramesnę spalvinę gamą. 

Ne visada kuo daugiau reiškia gražiau. Galima kapą papuošti viena puokšte gėlių ir žvakute, o likusį žemės plotą užpilti skalda, smėliu ar uždengti dirbtine žole. Tai ne tik bus gražu, bet ir reikalaus mažiau priežiūros. Prieš kelis metus buvo atėjusi nauja mada kai daug kas dengė kapus dirbtine žole, tačiau ją sunku prižiūrėti, besikaupiantis lietaus vanduo nenuteka ir danga pradeda pūti. Kurmiai ir skruzdėlės pradėjo iš apačios kelti žemes, taip sudarant nelygumus, todėl pradėta ieškoti kitų panašių alternatyvų.

Daug kas siūlo užpilti skalda, tačiau padaroma klaida kai ji supilama tiesiai ant žemės paviršiaus, reikėtų prieš tai patiesti specialią plėvelę, kuri leistų vandeniui susigerti į žemę, bet stabdytų žolių augimą. Tiktų ir parasta plėvelė, kuri naudojama soduose, tačiau ji nepraleidžia vandens, o tai sukels pavojų atsirasti pelėsiui po skalda. Taip paruošus kapą, galima viršų dekoruoti įvairiais raštais ar tiesiog papuošti puokšte gėlių.

Toks būdas atrodytų idealus variantas, tačiau jis netinka tose vietose, kur auga medžiai, jei virš kapo yra medžio šakų, reiktų pagalvoti apie tai, kaip reikės nurinkti krentančius lapus ar spyglius, iš skaldos išrinkti bus beveik neįmanoma, todėl tokiose vietos galima analogiškai pilti smėlį arba kloti trinkeles.

Klojant trinkeles reikia prisiminti, kad tarpuose po kurio laiko pradės augti samanos ir žolės, kurios tikrai nepuoš kapo vaizdo. Kovai su žolėmis galima naudoti purškalus, kurie jas sunaikina ir neleidžia toje vietoje augti, taip pat galima ir ravėti, taigi kaip pasielgti tokioje situacijoje ir ar toks variantas Jums tinka turite nuspręsti patys.

Dar vienas būdas kaip tvarkyti kapus tai užpilti betonu, tačiau jis taip pat turi savų trūkumų. Per laiką betonas gali sutrūkinėti, tai ne tik gadins visą vaizdą, bet ir pradės augti žolė. Betonas dažniausiai sutrūkinėja ant naujų kapų, nes jie dar nėra pilnai susigulėję ir po truputį smenga, taip pat tose vietose, kur auga didesnis medis šaknys išstumia betoną, todėl prieš renkantis šį būdą reiktų gerai apgalvoti ar jis tinkamas.

Neretai mėgstamas yra natūralumas ir sodinant pasirenkami krūmai ar žemaūgiai medžiai, tai tinkamas papuošimas kapams, tačiau jie reikalaus nemažai laiko, krūmus reikės karpyti, kad neužaugtų per dideli ir neužgožtų kapo, o medžiai mes lapus, kuriuos reikės surinkti.

Tvarkant kapavietę, gražiausiai atrodys, jei bus suderintos spalvos su antkapiu ir aplink kapą esančiu borteliu. Stenkitės vengti labai ryškių, kontrastingų spalvų, iš pradžių tai gali atrodyti gražu, tačiau visumoje, labai ryškios spalvos rėš akį ir bus nemalonu. Vienas ryškesnis akcentas gali būti žvakidė ar pati žvakė.

Kaip tvarkyti kapus yra Jūsų asmeninis pasirinkimas, tačiau tai neturėtų būti sunkus ir varginantis darbas. Kartais žmonės kapų tvarkymui skiria daugiau dėmesio nei dar gyviems artimiesiems, todėl reiktų suderinti darbus taip, kad kapinėse būtų galima skirti daugiau laiko apmąstymams, o pati aplinka būtų graži, natūrali ir tvarkinga.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 1+2=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")