Kaip naikinti blusas, utėles, blakes, glindas?

Grupė: KITA

Blusos, utėlės, blakės, glindos ir visi kiti parazitai apkartina gyvenimą ir priverčia ieškoti įvairių jų išnaikinimo priemonių, nes norisi kuo greičiau grįžti į normalų, pilnavertį gyvenimą be jokių parazitų. Tačiau ne visos priemonės yra veiksmingos, o profesionalus naikinimas kainuoja tiek, kad imama svarstyti kaip susigyventi su šiais naujakuriais.

Blusos dažniausiai užpuola prieš pat žiemą, kuomet lauke ima darytis šalta. Jos į namus gali atkeliauti su kitais laukiniais gyvūnais, o žmogų pasiekti joms labai paprasta, nes jų šuolis į viršų gali viršyti jų ūgį daugiau nei 100 kartų, tai yra tas pats, kas žmogui užšokti į televizijos bokšte esantį restoraną (165 metrų aukštyje). Galvojant kaip naikinti blusas, pirmiausia reikėtų sužinoti, kur jos veisiasi. Žmonių namuose jų daugiausiai galima sutikti plyšiuose tarp grindų, sienų, taip pat jos pamėgę ir kilimus bei šiukšliadėžes ar kitas tamsias, ne itin švarias vietas. Pirmas žingsnis kovojant su blusomis yra švara.

Švarindami namus naudokite ne tik sausą valymą, bet ir drėgną, kadangi staiga atsiradęs didelis drėgmės kiekis privers blusas išsikraustyti. Jei namuose yra kilimų, minkštų baldų – kartas nuo karto juos nusiurbkite, tai taip pat efektyviai padeda sumažinti blusų kiekį ir ištvermingumą. Ypač daug dėmesio reikia skirti baldams ant kurių būna naminiai gyvūnai, pavyzdžiui šuo, kuris iš lauko gali parsinešti blusų. O jei jau blusų kiekis tampa nepakeliamas, reikėtų įsigyti specialius nuodus, kurie kaip mat išžudo visas blusas. Nepamirškite, kad priemones reikia naudoti ten, kur gali būti blusų – purkšti kilimus, grindis, sienų plyšius, tarpus tarp sienų ir grindų, nepamiršti ir baldų, vietų po palangėmis ir kt. Žinoma, geriausia priemonė – pasirūpinti, kad namuose jų neatsirastų, o tam gali padėti ne tik švara, bet ir pelynas.

Kitas baisus įnamis – utėlės. Užsikrėtus utėlėmis (jos geriausiai plinta nuo užkrėstos pereidamos ant sveikos susilietus plaukams ar per daiktus) reikėtų vaistinėse įsigyti specialaus šampūno ar tepalo. Šie padės gana greitai, per dvi tris dienas atsikratyti utelių, tačiau jų paliktas glindas teks pašalinti rankiniu būdu, mat jos labai tvirtai įsikabina į plauką. Šiek tiek palengvinti padėtį gali specialios šukos, kurios suteiks galimybę pašalinti glindas greičiau. Nepamirškite, kad pašalinti glindas būtina, nes iš jų vėl gali atsigauti utėlės ir pradėti daugintis, plisti.

ei arti nėra vaistinės, o Jums tuoj pat reikia sužinoti kaip naikinti utėles ar kaip naikinti glindas – Jums gali padėti actas ar žibalas. Gydant galvą actu reikėtų šukas išmirkyti jame ir nuolat šukuoti plaukus. Taip pat, galvą galima išplauti acto tirpalu, tačiau jis turėtų būti pakankamai silpnas, kad nepažeistų organizmo. Taip pat ir su žibalu. Sumaišius žibalą su aliejumi sušlapinkite šiuo tirpalu plaukus ir taip darykite keletą dienų. Tiek utėlės, tiek jų glindos šių tirpalų negali pernešti ir nusilpsta. Nevertėtų pamiršti ir dažno, reguliaraus prausimosi, o pastebėjus namuose utėlių – didesniame karštyje (apie 90 laipsnių) išskalbkite savo rūbus, patalus. Su utėlėmis dažniausiai susiduria šeimos, kuriose yra darželinio ar mokyklinio amžiaus (iki 12-14 metų) vaikų. Todėl jei turite vaikų reguliariai tikrinkite jų galvas, pastebėję, kad jie kasosi, patikrinkite, ar tai ne dėl utelių ar glindų. Pastebėjus utėles vaiko galvoje būtina informuoti jo mokytoją ar darželio auklėtoją, kad plitimas būtų sustabdytas, jei šaltinis yra mokykloje ar darželyje.

Panaikinus blusas, atsikračius utėlių ir jų glindų gali tekti pakovoti ir su blakėmis, kurios taip pat sukelia nemalonius jausmus įkandus, gali platinti ir įvairiais ligas. Todėl labai svarbu sužinoti kaip naikinti blakes, kad netektų viso to pajusti asmeniškai. Blakės apsigyvena pataluose, dažnai dėvimuose rūbuose, todėl naikinant blakes žiemą galima gana paprastai jas tiesiog iššaldyti – išnešti patalus ar rūbus į lauką tuomet, kai spaudžia bent 20 laipsnių šaltukas. Blakėms tokia temperatūra labai nepalanki ir dalis jų išmiršta. Deja, dalis gali užmigti ir išgyventi, atsigaivinti sulaukus palankesnių sąlygų. Seniau, kuomet nebuvo jokių cheminių priemonių, žmonės blakes naikindavo žiemos metu atvėrę visus langus, o patys laikinai kur nors išvykdavę, pavyzdžiui, pas kaimyną ar giminaitį gyvenantį netoliese. Tačiau toks būdas nėra labai efektyvus, kadangi vargu ar namus pavyks įšaldyti iki 20 laipsnių šalčio. Ypač jei gyvenate bute.

Esant įvairioms cheminėms priemonėms blakių naikinimas daug paprastesnis, tačiau net ir specialūs purškalai ar skysčiai negali garantuoti šimtaprocentinės apsaugos. Štai namų sąlygomis įmanoma pasidaryti gana efektyvų tirpalą iš amoniako ir terpentino (santykiu 5 prie 1). Toks tirpalas turėtų būti sušvirkščiamas į baldų, grindų, sienų plyšius (ypač medinių). Jei neturite šių medžiagų, baldus (medinius) galite nuplauti verdančiu vandeniu. Tačiau tai gali pakenkti ir patiems baldams, o ne tik blakėms.

Norėdami atsikratyti visų parazitų savo namuose nepamirškite, kad vienkartinis valymas rezultatų neduos jei vėliau nebus sukuriamos nepalankios jiems sąlygos, nebus palaikoma švara ar parazitai bus parsinešami iš kitur (glostant laukines kates, nesprendžiat utėlių problemos darželyje ar mokykloje, neprižiūrint asmeninės higienos. Pasirūpinę visomis sąlygomis ir papildomomis priemonėmis naikinant parazitus galėsite džiaugtis ramiu ir pilnaverčiu gyvenimu savo pačių namuose.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Kristina Thomas2017-10-04, 18:20 Aciu uz informacija
perla2017-01-21, 12:56 Labai geras straipsnis

Komentuoti:

Kiek bus 3+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")