Kaip sužinoti interneto greitį?

Grupė: INTERNETAS

Be interneto sunkiai įsivaizduojamas gyvenimas. Tačiau vien faktas, kad jis yra ne visuomet džiugina, ypač kai norimą interneto puslapį atverti trunka tiek, kad galima spėti atsinešti kavos ar sumuštinį. Kai internetas ima veikti lėtai, greitis nebetenkina, pasidaro įdomu kaip sužinoti interneto greitį ir kokios yra galimybės jį padidinti.

Bene greičiausias būdas sužinoti interneto greitį – pasinaudoti interneto svetainių įrankiais. Yra tiek lietuviškų interneto svetainių, tiek ir tarptautinių, kurios padės atsakyti į kylantį klausimą. Interneto paieškoje įveskite „interneto greičio matuoklė“ ar „internet speed test“ ir gausite visą galybę rezultatų, iš kurių galėsite išsirinkti Jums labiausiai patinkantį testą.

Interneto greičio matavimas vyksta siunčiant nustatyto dydžio duomenų paketą ir stebint per kiek laiko jis pasiekia Jus bei per kiek laiko iš Jūsų kompiuterio nukeliauja į nutolusį serverį. Dažniausiai siūloma naudotis arčiausiai Jūsų esančiais serveriais, kadangi taip išvengiama ilgesnio laukimo ir dėl atstumo mažėjančio greičio, bet žvelgiant iš kitos pusės, jei dažniausiai naudojatės užsienio interneto svetainėmis, o ne Lietuvos Jums gali būti įdomiau sužinoti interneto greitį, kurį galite pasiekti naršydami po toliau esančius serverius. Dėl šios priežasties vertėtų rinktis tuos greičio matavimo įrankius, kurie leidžia pasirinkti bent keletą skirtingų serverių. Taip pat, pasidomėkite, kas nurodyta Jūsų interneto tiekimo sutartyje, kadangi interneto greitis (sutartyje gali būti pavadinta sparta) Lietuvoje ir į užsienį gali skirtis net iki kelių ar kelių dešimčių kartų.

Kitas būdas yra pabandyti persiųsti kokį nors didesnį failą savo draugui, esančiam prie kito kompiuterio (tačiau ne prie to pačio tinko, tai yra, ne Jūsų namuose ar biure). Toks būdas leis maždaug suvokti duomenų perdavimo greitį, bet nebus pakankamai tikslus, kadangi labai daug priklauso nuo pačių siunčiamų duomenų (didelis kiekis mažų failų bus siunčiama ilgiau nei vienas didelis failas), taip pat nuo Jūsų ir Jūsų draugo tinklo įrangos, failų buvimo vietos, kompiuterio spartos. Įtaką mažesniam greičiui gali daryti ir lėtesnis Jūsų draugo, o ne Jūsų internetas, tad toks tikrinimo būdas yra labai subjektyvus ir nerekomenduojamas.

Minėjome ir sutartį. Joje greitis taip pat turėtų būti nurodytas. Žinoma, ten nurodytas maksimalus įmanomas greitis, tačiau Lietuvoje jis dažniausiai yra labai artimas realiam (dėka ypač geros interneto tinklų infrastruktūros). Jei esamas greitis Jums per mažas, kreipkitės į tiekėją ir pasidomėkite galimybėmis gauti geresnį interneto planą. Žinoma, tai papildomai kainuos, tačiau jei internetu naudojatės nuolatos, siunčiatės bylas – tai daryti tikrai verta.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 8+1=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")