Kaip susikurti ir naudotis SKYPE?

Grupė: INTERNETAS

Kaip susikurti ir naudotis SKYPE?

Labai didelį palengvinimą turintiems artimųjų ar draugų užsienyje atnešė estų kūrinys – Skype. Tai kompiuterinė programa, interneto pagalba leidžianti skambinti į bet kurį kitą kompiuterį, kuriame veikia internetas ir yra tokia pati programa. Tai suteikė galimybę nemokamai (neskaitant abonentinio interneto mokesčio) kalbėtis, susirašinėti su nutolusiais žmonėmis, o turintiems interneto kameras net ir vaizdu bendrauti su per kelis tūkstančius kilometrų esančiais draugais. Tačiau norint pasinaudoti šiomis galimybės reikia žinoti, kaip susikurti ir naudotis Skype programa.

Atsidarius oficialų Skype interneto puslapį yra siūloma atsiųsti programėlę (ji yra būtina bendravimui). Diegimo metu galima pasirinkti kalbą, tad jei Jums lengviausia suprasti lietuvių kalbą, ją ir rekomenduojama pasirinkti. Sekant tolesnius nurodymus programa bus įdiegta, tuomet reikės susikurti Skype naudotojo sąskaitą. Taip pat galima prisijungti ir su turimu Microsoft abonementu, jei tokį esate susikūrę anksčiau.

Kuriant sąskaitą Jūs privalėsite nurodyti savo vardą, pavardę, nurodyti elektroninio pašto adresą (šio negalės matyti niekas, išskyrus Jus bei Skype atstovus, jei kartais prireiktų atkurti slaptažodį ar kiltų kitų bėdų). Dalis toliau prašomos informacijos yra nebūtina, tačiau rekomenduojama, jei norite, kad Jūsų draugai galėtų Jus lengviau rasti. Tai gimimo diena, lytis, šalis bei miestas, kuriame gyvenate, telefono numeris (šį galės matyti tik tie žmonės, kuriuos patvirtinsite savo kontaktuose). Taip pat būtinai turėsite pasirinkti Skype naudotojo vardą (jis turi būti unikalus) bei sugalvoti pakankamai saugų slaptažodį. Žinoma, kaip ir kone kiekvienoje registracijos formoje, teks įrodyti, kad nesate robotas ir suvesti matomą tekstą bei sutikti su taisyklėmis.

Žinodami kaip susikurti Skype, turėsite išmokti šia puikia programa naudotis. Pirmiausiai reikia rasti savo draugus ar artimuosius. Tam geriausiai naudoti jų Skype naudotojo vardus, kuriuos galite sužinoti paklausę kitomis komunikavimo priemonėmis, tačiau jei to padaryti negalite, galite bandyti ieškoti pagal telefono numerį, vardą, elektroninio pašto adresą. Tokiu būdu lengva rasti tuos žmones, apie kuriuos bent šią informaciją žinote, tačiau senokai nematėte ir neturite kitų būdų susisiekti.

Kuomet įtrauksite pakankamai kontaktų (tai gali būti ir vienas, ir keli šimtai), o jie Jus patvirtins kaip pažįstamą žmogų ir įtrauks į savo kontaktus, matysite, kuomet jie yra prisijungę, kada atsijungę, o kuriuo laiku geriau jų netrukdyti (tai išduoda skirtingų spalvų ir ženklų ikonėlės esančios greta vardo. Tokias pačias galite naudoti ir Jūs. Tai padaryti galite išskleidę pasirinkimus greta savo vardo Skype programos viršuje.

Kadangi jau žinote kaip susikurti ir naudotis Skype bent jau pirmuosiuose žingsniuose, metas išmokti susisiekti su savo draugais. Norėdami parašyti žinutę kontaktui pasirinkite jį iš sąrašo ir atsidariusioje skiltyje pradėkite rašyti žinutę. Ją išsiųsti galite paspaudę siuntimo mygtuką arba Enter klavišą. Tiesa, tai šiek tiek gali skirtis nuo Jūsų naudojamos Skype programos versijos, operacinės sistemos ir kai kurių kitų parametrų, tačiau iš esmės valdymas yra panašus. Skambinimui yra numatyti atskiri mygtukai programoje, vienas jų suteikia galimybę kalbėti su vaizdu (žinoma, tik tuo atveju, jei turite tam skirtą įrangą, vadinamą interneto kamerą), kitas skambinti kalbant su mikrofonu bei girdint garsą per ausines ar kolonėles.

Jei norite išnaudoti ne tik nemokamas Skype galimybes, Jums reikės kredito kortelės. Papildę savo Skype sąskaitą nedideliu kiekiu pinigų galėsite pigiai skambinti į užsienio ar Lietuvos fiksuoto bei mobiliojo ryšio telefonus, galėsite priimti skambučius iš telefonų, o ne tik iš kompiuterių (reikalingas kasmėnesinis mokestis).

Nuolat tobulinama Skype programa, tikėtina, ateityje pasiūlys ir dar daugiau patogių galimybių, leisiančių užtikrinti išskirtinį komfortą bendraujant su toliau esančiais žmonėmis. Net ir šiai dienai nieko nebestebina vaizdo pokalbiai naudojantis Skype per mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, o tai jau didelis žingsnis technologijų pasaulyje, kadangi kur bebūtumėte, jei tik turite interneto prieigą galite bendrauti, komunikuoti, pasidalinti įvairia medžiaga (Skype suteikia galimybę persiųsti failus iš Jūsų kompiuterio į kito pokalbio dalyvio kompiuterį). Negalvokite kaip susikurti ir naudotis Skype, o kurkitės ir naudokitės, ypač kai tai suteikia tiek daug galimybių.

Norėdami išmokti kaip atsisiųsti Skype programą į savo kompiuterį peržiūrėkite mokomąjį video filmuką.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

albertas2021-03-22, 12:48 kaip atkurti skype programą
stasis2020-11-07, 15:05 kaip sukurti skype
Robertas 2018-10-30, 11:21 kaip susikurti skype ka kas zino 7
Vilma2018-09-10, 07:20 Kaip sudaryti grupe naujoje SKYPE versijoje?
Sergejus2018-08-08, 19:43 Labas
modestas2018-02-24, 18:15 kaip susikurti skype
Romas2018-01-30, 13:23 sukurti skype
Vika2017-06-17, 10:41 Kaip susikurt skype

Komentuoti:

Kiek bus 3+4=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")