Kaip pajungti internetą ir taisyklingai paruošti UTP laidą?
Kaip pajungti internetą ir taisyklingai paruošti UTP laidą?
Be interneto išsiverčia tik labai maža dalis žmonių, todėl daug kam kyla klausimas kaip pajungti internetą. Iš tiesų, į namus reikia kviestis interneto tiekėjo specialistą, kuris iš specialios skydinės lauke ar laiptinėje iki Jūsų būsto atves interneto laidą, pastatys ir įjungs modemą ar maršrutizatorių, o Jums teliks prisijungti prie jo savo kompiuteriu ar kitu prietaisu. Tačiau kartais reikia pajungti internetą papildomame kambaryje, kitoje patalpoje, o dėl to kviesti specialistą atrodo per brangu.
Visų pirma, reikia pasidomėti ar tokia galimybė yra. Dažniausiai ją suteikia maršrutizatorius, kuris leidžia viena interneto linija dalintis keliems kompiuteriams (kuo geresnis maršrutizatorius, tuo daugiau įrenginių jis be problemų palaikys). Į maršrutizatorių įjungus interneto kabelį (UTP laidą) kitame jo gale bus galima prijungti kompiuterį ar kitą LAN jungtį turintį prietaisą.
Savaime suprantama, kad šiam reikalui reikia turėti paruoštą laidą. Vis tik pirkti interneto kabelį jau su antgaliais gali būti nelabai tinkamas sprendimas, kadangi jie būna tam tikro ilgio, o antgaliai trukdo prakišti kabelį per sieną ar per kitas kliūtis. Taigi, daug geriau žinoti kaip taisyklingai paruošti UTP laidą ir tai padaryti jau prakišus jį pro visas kliūtis, atkirpus reikiamą ilgį.
Paruošimui reikia turėti kabelį, porą antgalių ir specialias reples jų užspaudimui. Tuomet reikia nuimti šiek tiek laido apsaugos, išlyginti ir išsukti mažus laidelius bei paruošti juos tinkama seka. Seka priklauso nuo jungimo tipo, dažniausiai sutinkamas tiesus jungimas, retkarčiais naudojamas verstas jungimo tipas, tačiau pastarojo šiai dienai prireikia vis rečiau. Norint pasijungti internetą namuose ar biure, labai tikėtina, užteks žinoti tik kaip padaryti tiesų laidą.
Tiesaus laido darome abu galus vienodai. Tiek viena pusė, kuri jungiama į kompiuterį ar kitą internetui skirtą prietaisą, tiek ir kita, kuri jungiama į routerį, modemą turi būti vienodos sekos, nors dalis šiuolaikinių maršrutizatorių gali susidoroti ir su skirtingais tipais. Taigi, pasiruošę laidą jį turėtumėte į galvutę sujungti tokia seka: žalia – balta, žalia, oranžinė – balta, mėlyna, mėlyna – balta, oranžinė, ruda – balta, ruda. Dažnai jungiant seką nesunku įsiminti, galima pastebėti, kad visuomet turi būti vienspalvis greta dvispalvio laidelio.
Sujungus reikia sulyginti galus taip, kad visi jie siektų galvutės galą, o prispaudimo duobelė būtų ant laido apvalkalo (taip apsaugant mažus laidelius nuo nukirtimo). Tuomet reikia paimti specialias reples ir tvirtai užspausti laidą. Tą pačią procedūrą pakartoti ir kitame gale bei išmėginti ar laidas veikia. Išmėginti galima prijungiant kompiuterį prie interneto ar naudojant specialų testavimo prietaisą.
Versto jungimo schema būtų tokia: oranžinė-balta, oranžinė, žalia-balta, mėlyna, mėlyna-balta, žalia, ruda-balta, ruda.
Mokant pajungti internetą namuose bei taisyklingai paruošti UTP kabelį nereikės rūpintis meistro kvietimu, dideliais jiems mokamais įkainiais, o taip pat turėsite papildomų žinių, kurios netikėtai gali praversti tiek namuose, tiek ir darbovietėje ar kur kitur.
Prieš bandant paruošti UTP kabelį rekomenduojame peržiūrėti video pamoką, kurioje sužinosite plačiau apie abu UTP kabelio paruošimo būdus.
Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.
Komentarai:
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!Komentuoti: