Kaip išsirinkti hostingą, svetainės talpinimo serverį, planą?

Grupė: INTERNETAS

Nusprendus susikurti interneto svetainę, elektroninės prekybos sistemą ar net individualizuotą elektroninio pašto dėžutę reikia išsirinkti hostingą. Hostingas – tai interneto svetainės ar kitų panašaus tipo resursų talpinimui skirta serverio dalis, suteikianti visus reikiamus nustatymus, kurie yra būtini, kad svetainė būtų pasiekiama nuotoliniu būdu, suvedus tam tikrą adresą naršyklėje ar kitoje tam reikalui skirtoje programoje.

Hostingą rinktis reikėtų pagal tai, kokios funkcijos siūlomos, atsižvelgti į tai, kokį veikimą deklaruoja ir garantuoja paslaugos teikėjas. Dažniausiai didieji šios paslaugos teikėjai užtikrina didesnę kokybę, tačiau mažųjų rinkos dalyvių atmesti taip pat nereikėtų, vis tik, tai jau daugiau sėkmės reikalas, kadangi vieni hostingo paslaugų pardavėjai dirba labai kokybiškai turėdami vos keletą klientų, kiti į savo teikiamas paslaugas neinvestuoja nei lėšų, nei darbo, dėl ko ir kokybė gana prasta. Taigi, jei pirmą kartą galvojate kaip išsirinkti hostingą, neturite patirties šioje srityje, vertėtų rinktis žinomus, pripažintus vardus, kurie visuomet apsirūpina ir klientus aprūpina naujausiomis ir saugiausiomis technologijomis.

Radus patinkantį paslaugos teikėją reikia pagalvoti ir kaip išsirinkti hostingo planą. Dažniausiai kiekviena bendrovė siūlo bent kelis planus, todėl reikia gebėti juos palyginti ir pasirinkti tą, kuris Jums atrodo priimtiniausias, atitinka planuojamos ar jau turimos svetainės keliamus reikalavimus.

Įprastai išryškinami keli parametrai, tokie kaip disko vieta, tinklo srautas (šis neretai neribojamas), nurodomas duomenų bazių, galimų pašto dėžučių ir interneto svetainių kiekis. Tačiau labai svarbu yra ir tai, kokia PHP, MySQL ar kitų Jums reikiamų funkcijų versija naudojama, kokie realūs resursų kiekiai (supraskite, kad neribotų resursų, net jei taip ir nurodoma, nebūna). Kuomet neribojami vieni resursai, kiti, tiesiogiai su jais susiję, yra apriboti. Pavyzdžiui, kuomet neribojama disko vieta, realiai yra numatytas maksimalus failų kiekis (pavyzdžiui 100 tūkstančių), o vieno failo dydis apribojamas iki tam tikro megabaitų ar gigabaitų dydžio ir dėl to atsiranda tam tikra riba, kurios diske viršyti neįmanoma. Panašiai yra ir su kitais resursais.

Be viso to reikėtų atkreipti dėmesį, kad hostingas yra vienas didelis serveris, kuriuo dalijasi dešimtys, šimtai ar net tūkstančiai naudotojų, todėl kai kuriais resursais, pavyzdžiui tinklo pralaidumu, operatyviąja atmintimi ar procesoriumi tenka dalintis su kitais to pačio paslaugos teikėjo klientais, dėl ko tampate šiek tiek nuo jų priklausomi. Vienai svetainei paleidus kenkėjišką programą (virusą) gali būti pažeista ir Jūsų interneto svetainė, apribotas jos veikimas, todėl jei norite šimtaprocentinių visų resursų garantijų turėtumėte rinktis ne hostingą, o susimąstyti kaip išsirinkti svetainės talpinimo serverį.

Atskiri, dedikuoti serveriai yra skirti solidesnėms, reiklesnėms interneto svetainėms, rekomenduojami portalams ar elektroninėms prekybos vietoms dėl gerokai aiškesnių resursų kiekių ir stabilumo, saugumo. Išsirenkant tokį serverį reikėtų žvelgti į ateitį, numatyti plėtros galimybes, kadangi serverio konfigūravimas gali atimti nemažai laiko, reikalauti daugiau žinių ar pagalbos, kuri, įprastai, yra mokama.

Tiems, kurie visai nieko nesupranta hostinge ar serveriuose, o interneto svetainę užsakė tokius darbus atliekančioje įmonėje vertėtų tiesiog pasikonsultuoti su ja, išsiaiškinti, kokie reikalavimai keliami programuojamai svetainei ir pagal tai išsirinkti hostingą ar paprašyti, kad už Jus tai padarytų darbus atliekantys žmonės. Tuo tarpu jei išsiaiškinote kaip susikurti paprasčiausią interneto svetainę su turinio valdymo sistemą ar taip vadinimą „blogą“, reikėtų peržvelgti dokumentaciją, kurioje greičiausiai bus nurodyta reikalinga PHP ir MySQL versija, išsiaiškinti, ar hostingo teikėjas siūlo tokią ar naujesnę (svarbiausia, kad versijos nebūtų senesnės), taip pat apskaičiuoti, kiek Jums reikės vietos (daugiausiai vietos serveryje užims paveikslėliai, vaizdo, garso failai, tačiau juos įmanoma laikyti ir nutolusiuose serveriuose, kurie siūlo tokių failų prieglobą, pavyzdžiui, Youtube, SoundCloud, Flickr). Taip pat vertėtų rinktis tokį hostingą, kuriame galima susikurti duomenų bazę (svetainėms su turinio valdymo sistema tai būtinybė, statinėms, prezentacinėms svetainėms ne visada jos reikia), elektroninio pašto dėžutę, nukreipti domeną (svetainės adresą).

Išsirinkus hostingą, perkėlus svetainės failus į jį, susikonfigūravus viską pagal savo norus galėsite džiaugtis turima interneto svetaine, rodyti ją draugams ar nepažįstamiems žmonėms, reklamuoti savo produktus, paslaugas ar tiesiog pranešti, kas Jūs toks esate.

Jei matote netikslumų, klaidinančios informacijos ar norite tinkamai papildyti konkretų straipsnį visiems įdomia informacija, rašykite mums el. paštu info@kaip.lt.

Komentarai:

Komentarų dar nėra. Būkite pirmi!

Komentuoti:

Kiek bus 3+3=?  (patikrinimas, ar formą pildo ne "robotas")